gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap laat punten liggen op bezoek bij Telstar

f1ab2c2a3512b6a9b743b68d86dd7c3a

De Graafschap heeft op bezoek bij Telstar de uitwedstrijd in Velsen-Zuid met 2-2 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Jan Vreman kwam al vroeg in de wedstrijd op achterstand na slordigheden in de achterhoede. Toch konden de Superboeren de achterstand ombuigen naar een voorsprong, maar gaven deze aan het eind van de tweede helft alsnog uit handen.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |  | Aangepast op
Voor de wedstrijd was het stil in het 7/11 Stadion. Met een indrukwekkende minuut stilte werd de overleden oud-voetballer Johan Neeskens herdacht. Vervolgens werd er met een lichte vertraging afgetrapt door de Superboeren. Al kort na het eerste fluitsignaal kwamen de Doetinchemmers in de vijfde minuut op achterstand door een bijzondere variant van een vrije trap voor de Witte Leeuwen. De sterke spits Zakaria Eddahchouri liep slim over de linkerzijde en wist de bal voor het doel van Joshua Smits te schieten. Ongelukkig genoeg schoof Rowan Besselink de bal over de lijn, waardoor de thuisploeg op voorsprong kwam.

Na de 1-0 achterstand leken de Superboeren wat geschrokken van het doelpunt van Telstar en speelden slordig halverwege de eerste helft. Toch wist Jesse van de Haar De Graafschap met een afstandsschot op gelijke hoogte te brengen. Lang hoefden de Superboeren niet te wachten op een volgende kans, want in de 34e minuut schoot basisspeler Ralf Seuntjens de voorsprong binnen. Een indrukwekkende trap in de kruising vanuit een corner zorgde voor de 1-2 voorsprong.

De tweede helft begon wat voorzichtig aan beide kanten. Halverwege de tweede helft wist De Graafschap wat meer door de verdediging van Telstar heen te breken, met een paar kansen tot gevolg. Een uitblinkende wissel aan de kant van De Graafschap was de terugkomst van El Jebli, die in de 66e minuut voor het eerst na vijf jaar weer het veld voor de Doetinchemmers betrad. Uiteindelijk was het Telstar dat de gelijkmaker wist te scoren. De Superboeren verwachtten dat de bal vanwege een blessure over de zijlijn zou worden gespeeld, maar de aanvallers van Telstar dachten daar anders over, waarna Eddahchouri de 2-2 voorbij Smits schoot.

Al met al had De Graafschap de meeste kansen, maar door slordig spel wist Telstar toch een punt in Velsen-Zuid te houden.

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.