Ulft, Netherlands

De Graafschap koploper na winst op FC Eindhoven

Foto: De Graafschap Media
De Graafschap is de nieuwe koploper in de Keuken Kampioen Divisie na een overwinning op FC Eindhoven. Op De Vijverberg werd het vrijdagavond 2-0 voor de ploeg van Jan Vreman.
Michiel Fukking | Martijn Berkenfeldt | 6 september 2024 23:16 | Aangepast op 6 september 2024 23:16
De oefenmeester had vooraf al aangegeven dat hij een stugge tegenstander verwachtte. Dat bleek wel de waarheid te zijn: De Brabanders speelden compact en namen weinig risico’s. In het begin van de wedstrijd slaagden de Superboeren er maar sporadisch in om door de Eindhovense defensie te breken. De grootste kansen waren voor Jesse van de Haar, maar hij schoot eenmaal over en zag een tweede poging van de lijn gehaald worden.

Na 24 minuten trof Tristan van Gilst wel doel. Hij maakte een actie op de rand van het strafschopgebied, leek niet met links te willen schieten, draaide om zijn as en schoot vervolgens met rechts raak: 1-0.

In de tweede helft bleef De Graafschap de aanval zoeken. Zo werd Jesse van de Haar door Levi Schoppema vanaf de linkerzijde bediend, maar de spits schoot de bal een metertje naast het doel.

FC Eindhoven kroop wel iets vaker uit de schulp, maar kon slechts één keer echt gevaarlijk worden. Joshua Smits keerde een schot van Boris van Schuppen in de korte hoek en ranselde daarna ook de rebound uit zijn doel.

Halverwege het tweede bedrijf pleegde Jan Vreman een driedubbele wissel. Met Mimoun Mahi, Philip Brittijn en Ralf Seuntjens kwam er nieuwe energie in de ploeg. De creativiteit van die eerstgenoemde leidde de tweede treffer van De Graafschap in. Hij had een mooie actie aan de linkerzijde van het strafschopgebied in huis en zag aan de andere zijde Brittijn opkomen. Die kopte de haarscherpe voorzet hard achter Jorn Brondeel. Met die 2-0 in de 84ste minuut maakte zich een enorme opluchting meester van De Vijverberg.

Een verdiende overwinning voor een ploeg die nu langzaamaan vaste vorm begint te krijgen. Wat in positieve zin vooral opviel, waren de werklust en de manier waarop de spelers in korte tijd op elkaar ingespeeld zijn geraakt. Ondanks de sterke concurrentie (voor de meeste posities heeft Jan Vreman meerdere goede spelers ter beschikking) lijkt de sfeer in het team prima te zijn en zijn spelers bereid om voor elkaar te werken.

Volgende week staat er weer een thuiswedstrijd op het programma. Dan komt Helmond Sport, dat nu door De Graafschap van de koppositie is verstoten, op bezoek.

Lees meer over:

De Graafschap|

Meest gelezen

Grote brand legt schuur in de as in Velswijk

Redactie REGIO8 | 11 dec 2025 15:09

Doetinchemse coffeeshop langer dicht na tweede explosie

Tim Rondeel | Hidde Vinkenvleugel | 15 dec 2025 18:28

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Superboeren op jacht naar eerste periodetitel sinds 2021: Roda laatste horde

De Graafschap kan vrijdagavond voor het eerst sinds maart 2021 een prijs pakken. Bij winst op Roda J...

De Graafschap wint nipt op Sportcomplex Zoudenbalch

De Graafschap heeft maandagavond op een regenachtige sportpark Zoudenbalch met 2-3 gewonnen van Jong...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...