gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap koploper na winst op FC Eindhoven

0caa4a75717bc2936ada10ccf255971f

De Graafschap is de nieuwe koploper in de Keuken Kampioen Divisie na een overwinning op FC Eindhoven. Op De Vijverberg werd het vrijdagavond 2-0 voor de ploeg van Jan Vreman.

Michiel Fukking | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De oefenmeester had vooraf al aangegeven dat hij een stugge tegenstander verwachtte. Dat bleek wel de waarheid te zijn: De Brabanders speelden compact en namen weinig risico’s. In het begin van de wedstrijd slaagden de Superboeren er maar sporadisch in om door de Eindhovense defensie te breken. De grootste kansen waren voor Jesse van de Haar, maar hij schoot eenmaal over en zag een tweede poging van de lijn gehaald worden.

Na 24 minuten trof Tristan van Gilst wel doel. Hij maakte een actie op de rand van het strafschopgebied, leek niet met links te willen schieten, draaide om zijn as en schoot vervolgens met rechts raak: 1-0.

In de tweede helft bleef De Graafschap de aanval zoeken. Zo werd Jesse van de Haar door Levi Schoppema vanaf de linkerzijde bediend, maar de spits schoot de bal een metertje naast het doel.

FC Eindhoven kroop wel iets vaker uit de schulp, maar kon slechts één keer echt gevaarlijk worden. Joshua Smits keerde een schot van Boris van Schuppen in de korte hoek en ranselde daarna ook de rebound uit zijn doel.

Halverwege het tweede bedrijf pleegde Jan Vreman een driedubbele wissel. Met Mimoun Mahi, Philip Brittijn en Ralf Seuntjens kwam er nieuwe energie in de ploeg. De creativiteit van die eerstgenoemde leidde de tweede treffer van De Graafschap in. Hij had een mooie actie aan de linkerzijde van het strafschopgebied in huis en zag aan de andere zijde Brittijn opkomen. Die kopte de haarscherpe voorzet hard achter Jorn Brondeel. Met die 2-0 in de 84ste minuut maakte zich een enorme opluchting meester van De Vijverberg.

Een verdiende overwinning voor een ploeg die nu langzaamaan vaste vorm begint te krijgen. Wat in positieve zin vooral opviel, waren de werklust en de manier waarop de spelers in korte tijd op elkaar ingespeeld zijn geraakt. Ondanks de sterke concurrentie (voor de meeste posities heeft Jan Vreman meerdere goede spelers ter beschikking) lijkt de sfeer in het team prima te zijn en zijn spelers bereid om voor elkaar te werken.

Volgende week staat er weer een thuiswedstrijd op het programma. Dan komt Helmond Sport, dat nu door De Graafschap van de koppositie is verstoten, op bezoek.

Lees meer over:

Lees ook

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.

Theo

Raad Berkelland moet afkicken: ‘Nog wennen aan het raadsakkoord’

Het werd dinsdagavond een repeterend zinnetje: “We moeten nog wennen aan het raadsakkoord.” De gemeenteraad van Berkelland besprak de zogenaamde Perspectiefnota, de voorloper van de gemeentelijke begroting, en moet nog afkicken van een politiek spanningsveld met coalitie en oppositie.

OpenGransland20

Negende aflevering talkshow Open Grensland: culturele verschillen en vooroordelen

In de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland staat het leven in de grensregio centraal. In deze aflevering bespreken presentatrice Mylgia van Uytrecht en haar gasten culturele verschillen en vooroordelen. Ze gaan in op beelden en aannames die Nederlanders en Duitsers van elkaar hebben, bijvoorbeeld over opvoeding, uiterlijke kenmerken en sociale omgangsvormen.

Han feliciteert Joost

Nog zes jaar erbij ‘Joost mag het weten’

De bijna altijd stoïcijnse Joost van Oostrum wordt tijdens zijn speech emotioneel als hij zijn vrouw, kinderen en ‘ma’ benoemt en dank zegt voor alle steun en inspiratie tijdens de afgelopen twaalf jaar als burgemeester. Zijn dierbare gezin waar hij nog extra zes jaar op zal leunen, want hij is dinsdag beëdigd voor een derde ambtstermijn.

lisanne2.jpg (1)

Tien jaar cel en tbs geëist tegen Ulftenaar voor doden van Lisanne

Tegen de 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Christiaan stak twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne dood in haar eigen huis.