gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap koploper na winst op FC Eindhoven

0caa4a75717bc2936ada10ccf255971f

De Graafschap is de nieuwe koploper in de Keuken Kampioen Divisie na een overwinning op FC Eindhoven. Op De Vijverberg werd het vrijdagavond 2-0 voor de ploeg van Jan Vreman.

Michiel Fukking | Martijn Berkenfeldt |  | Aangepast op
De oefenmeester had vooraf al aangegeven dat hij een stugge tegenstander verwachtte. Dat bleek wel de waarheid te zijn: De Brabanders speelden compact en namen weinig risico’s. In het begin van de wedstrijd slaagden de Superboeren er maar sporadisch in om door de Eindhovense defensie te breken. De grootste kansen waren voor Jesse van de Haar, maar hij schoot eenmaal over en zag een tweede poging van de lijn gehaald worden.

Na 24 minuten trof Tristan van Gilst wel doel. Hij maakte een actie op de rand van het strafschopgebied, leek niet met links te willen schieten, draaide om zijn as en schoot vervolgens met rechts raak: 1-0.

In de tweede helft bleef De Graafschap de aanval zoeken. Zo werd Jesse van de Haar door Levi Schoppema vanaf de linkerzijde bediend, maar de spits schoot de bal een metertje naast het doel.

FC Eindhoven kroop wel iets vaker uit de schulp, maar kon slechts één keer echt gevaarlijk worden. Joshua Smits keerde een schot van Boris van Schuppen in de korte hoek en ranselde daarna ook de rebound uit zijn doel.

Halverwege het tweede bedrijf pleegde Jan Vreman een driedubbele wissel. Met Mimoun Mahi, Philip Brittijn en Ralf Seuntjens kwam er nieuwe energie in de ploeg. De creativiteit van die eerstgenoemde leidde de tweede treffer van De Graafschap in. Hij had een mooie actie aan de linkerzijde van het strafschopgebied in huis en zag aan de andere zijde Brittijn opkomen. Die kopte de haarscherpe voorzet hard achter Jorn Brondeel. Met die 2-0 in de 84ste minuut maakte zich een enorme opluchting meester van De Vijverberg.

Een verdiende overwinning voor een ploeg die nu langzaamaan vaste vorm begint te krijgen. Wat in positieve zin vooral opviel, waren de werklust en de manier waarop de spelers in korte tijd op elkaar ingespeeld zijn geraakt. Ondanks de sterke concurrentie (voor de meeste posities heeft Jan Vreman meerdere goede spelers ter beschikking) lijkt de sfeer in het team prima te zijn en zijn spelers bereid om voor elkaar te werken.

Volgende week staat er weer een thuiswedstrijd op het programma. Dan komt Helmond Sport, dat nu door De Graafschap van de koppositie is verstoten, op bezoek.

Lees meer over:

Lees ook

Oranjetempel3

Oranjetempel Silvolde mag tóch open tijdens nachtwedstrijden: ‘Dit is echt fantastisch’

De Oranjetempel in Silvolde mag tóch nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands Elftal uitzenden. Lang werd het verboden door de gemeente Oude IJsselstreek, dat leidde tot veel onbegrip van inwoners, ondernemers én de gemeenteraad. Nu maakt het college een draai tot grote blijdschap van de ondernemer.

Rijnbrug

Rijnbrug Emmerich weekend lang dicht: verkeer moet omrijden via Rees

De Rijnbrug bij Emmerich gaat opnieuw een weekend volledig dicht voor autoverkeer. De afsluiting begint op vrijdag 19 juni om 20.00 uur en duurt volgens de huidige planning tot maandag 22 juni om 05.00 uur. Daardoor is de verbinding via de B220 tussen Emmerich en Kleve tijdelijk onderbroken.

Blikseminslag Zeddam

Bliksem slaat in boom Zeddam: niemand gewond

Een boom raakte woensdagavond zwaar beschadigd aan de Vinkenbroeksestraat in Zeddam. Tijdens een onweersbui sloeg de bliksem in de boom. Er waren geen gewonden.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 20.44.28

Grootschalige oefening met hulpdiensten bij waterschap in Etten

Bij een locatie van het waterschap Rijn en IJssel heeft woensdagmiddag een grootschalige oefening van de VNOG plaatsgevonden. Meerdere hulpdiensten en figuranten waren betrokken bij de oefening.

InstallatieCollege

Oppositiepartijen Lochem dienen motie in nog voor college geïnstalleerd is

De gemeenteraad van Lochem heeft woensdagavond een motie aangenomen voor het nieuwe college, dat op dat moment nog niet geïnstalleerd was. De oppositiepartijen D66, CDA, LochemGroen! en Meedenken met Lochem vonden dat er ‘geen scherpe keuzes’ werden gemaakt in het eerder gepresenteerde coalitieakkoord.

Bruga70

Duitsers gebruiken plastic en aarde en minder beton en staal voor viaducten over A3

Nog één keer krijgt het grensverkeer op de A12 richting Duitsland te maken met een volledige afsluiting van de A3 bij Emmerich. Na de zomervakantie worden daar de laatste twee van de vijf vernieuwde viaducten ingehesen op de staanders van kunststof en aarde. Volgens wegbeheerder Autobahn GmbH blijft de hinder opnieuw beperkt tot slechts één weekend, dankzij een nieuwe bouwtechniek die de vernieuwing van bruggen sneller maakt.