Ulft, Netherlands

De Graafschap hervat competitie tegen TOP: 'Alles is fris'

Foto: REGIO8
Onder een novemberzonnetje op een waterkoud Sportpark de Bezelhorst heeft De Graafschap donderdag de laatste training afgewerkt in aanloop naar het thuisduel met TOP Oss. Na een vrij weekend door de interlandperiode hervatten de Doetinchemmers de competitie tegen de nummer dertien van de eerste divisie.
Tim Rondeel | Nick Hermsen | 21 november 2024 15:53 | Aangepast op 21 november 2024 15:53
“Iedereen heeft op zijn eigen manier even kunnen bijtanken, even iets anders kunnen doen,” aldus trainer Jan Vreman. “Alles is weer fris.” Volgens Vreman is zo’n korte onderbreking niet storend voor het teamproces. Daar sluit verdediger Levi Schoppema zich bij aan: “Ik denk dat we een team hebben dat heel snel de knop kan omzetten, en ik hoop dat we er morgen allemaal weer staan. Vijf daagjes vrij is natuurlijk top, maar het begon ook wel weer te kriebelen om lekker te gaan voetballen.”

De Doetinchemmers hebben sinds begin september geen wedstrijd meer verloren. Vreman wil die lijn graag doortrekken, maar verwacht wel een lastig duel tegen de Ossenaren. “Lastig in die zin dat ik wel verwacht dat wij de bovenliggende partij zijn, maar de ruimtes zullen erg klein worden en er zullen omschakelmomenten ontstaan. Fouten maken kan dan bijna niet.” Vreman verwacht bovendien een ander soort wedstrijd tegen TOP dan de met 4-1 gewonnen bekerwedstrijd van enkele weken geleden.

Versterking op de flanken in aantocht
De selectie van de Superboeren staat er volgens Vreman goed voor. Ook zomeraanwinst Arjen van der Heide was donderdag op het veld te zien. De aanvaller heeft volgens de trainer nog wel enige tijd nodig. Daarnaast sluit Leicester City-huurling Wanya Marçal snel aan bij de selectie.

Trotse Doetinchemmer
Iemand die vrijdagavond sowieso aan de aftrap verschijnt, is Doetinchemmer Schoppema. “Als kleine jongen zie je zo’n groot stadion, en als je de hele jeugdopleiding hebt doorlopen, is dat waar je van droomt,” vertelt de trotse linksback. “Ik heb natuurlijk heel veel vertrouwen gekregen, en met vertrouwen spelen is het lekkerste wat er is.”

Opstelling De Graafschap: Smits; Fortes, Besselink, Hillen, Schoppema; Warmerdam, Van Gilst, Najah; Van de Haar, Seuntjens, El Kadiri.

Lees ook

Nieuwe directeur Bogers ambitieus: 'Ik denk dat deze club in de Eredivisie thuishoort'

Waar een groot gedeelte van 2024 bij De Graafschap werd overschaduwd door bestuurlijke onrust, hoopt...

Dijkhuizen kijkt uit naar vuurdoop op de Vijverberg tegen ADO

De Graafschap speelt vrijdagavond de eerste competitiewedstrijd van 2025. Op de eigen Vijverberg is ...

Vereerde Dijkhuizen blij met belletje van De Graafschap én Hiddink

Marinus Dijkhuizen is begonnen als nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap. De komst van de opvolger v...

De Graafschap vindt nieuwe algemeen directeur in Marco Bogers

De Graafschap heeft dinsdag laten weten dat Marco Bogers per direct de nieuwe algemeen directeur van...

De Graafschap kiest Marinus Dijkhuizen als nieuwe hoofdtrainer

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap. Dat maakt de Doetinchemse club beken...

Passieve houding niet in belang De Graafschap én Powel zelf

ANALYSE / De Graafschap rent dit seizoen als een hondje achter de promotieworst aan. Elke keer als e...