gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap gebrand op verbetering tegen ploeg in vorm Telstar

b17ce5ce904be539417a8cdaf55d5b1e

De Graafschap is erop gebrand om vrijdagavond drie punten te pakken op de eigen Vijverberg en de mindere vorm van de laatste weken van zich af te spelen. De intentie van de Doetinchemmers is om dat te doen met het zo gewenste ‘D'ranvoetbal’, want het gemor over het spel neemt toe onder supporters.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
“We willen ze graag entertainen en ze aanvallend voetbal laten zien”, geeft aanvoerder Jeffry Fortes toe. “Maar je hebt ook met de tegenstander te maken die je niet kan onderschatten en zij doen het goed. Je gaat uit van eigen kracht, maar mocht dat niet lukken, dan maar met lange ballen en vechtvoetbal. Ook vanuit daar kan je kansen creëren." Tegenstander Telstar is na het ontslag van trainer Mike Snoei op stoom geraakt en doet zowaar mee om de titel in de vierde periode. “Als je ziet waar ze een half jaar geleden stonden, en waar ze nu staan, blijkt wel dat ze goed bezig zijn. Het gaat dus een hele taaie worden”, blikt trainer Jan Vreman vooruit. “Ik denk dat de afstemming onderling bij hun gewoon een stuk beter is, zowel in verdedigen als in aanvallen.”

De Graafschap verkeert juist in slechte vorm, drie van de laatste vier duels gingen verloren en ook het voetbal viel tegen. Vreman hoopt dat zijn ploeg de goede vorm hervindt richting de play-offs. “Je refereert al dat het op en neer gaat bij ons en volgens mij moeten wij heel expliciet daar aan werken", beaamt de trainer. "We moeten gewoon zorgen dat we in de wedstrijden meer controle hebben en dat het spel beter en makkelijker wordt, want dat heb je nodig in de nacompetitie.”

Teamgevoel
Volgens Fortes moet er ook een heel hecht team worden gecreëerd en is iedereen binnen de selectie daar belangrijk in. De aanvoerder is ook nadrukkelijk bezig met het teamgevoel. “Ik kan uit ervaring spreken dat de best voetballende ploeg in de nacompetitie niet gaat winnen”, schetst de rechtsback de promotiedroom. “Het is meestal zo dat de beste ploeg qua team- en vechtersmentaliteit gaat winnen.”

Volgend seizoen nog hoofdtrainer?
Vreman is nog altijd in afwachting van een gesprek met technisch manager Peter Bijvelds over zijn eigen toekomst als hoofdtrainer bij De Graafschap. “We hebben een afspraak gemaakt en dat gaat gebeuren binnenkort”, geeft Vreman aan, die laat weten dat het gesprek nog voor de start van de nacompetitie plaatsvindt. “We gaan zien wel wat voor gesprek het wordt.”

Schoppema weer basis
Linksback Alexander Büttner werd na het verloren duel met FC Dordrecht ziek en is er tegen Telstar niet bij, Levi Schoppema is zijn vervanger. In de laatste weken van het seizoen wil Vreman zo min mogelijk aanpassen aan zijn basiselftal. “Je ziet mij niet snel gelijk wisselen”, aldus de oefenmeester. “Je wisselt wel in wedstrijden. En als iemand heel lang slecht is, dan wordt er wel een keer gewisseld natuurlijk."

Opstelling: Jansen; Fortes, Schenk, Hardeman, Schoppema; Brittijn, Warmerdam, Mahi; Colyn, Seuntjens, Önal.

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.