gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap deelt punten na doelpuntloos spektakel

9a5840ed7dca20f71f0c59b6191c3b8e

In een goed gevulde Vijverberg is De Graafschap tegen koploper Roda JC niet verder gekomen dan een 0-0 gelijkspel. Ondanks de vele kansen over en weer bleven de doelen in Doetinchem schoon. In de eerste helft werd de wedstrijd nog even stilgelegd wegens bier op het veld, na de rust golfde het duel alle kanten op. Ondanks het gebrek aan doelpunten werden de supporters op de tribunes getrakteerd op een leuke pot voetbal.

Tim Rondeel |
Voorafgaand aan het duel kwam naar voren dat Thijs Jansen het doel moest gaan verdedigen voor de thuisploeg. In de warming-up kreeg Mees Bakker een bal op zijn achterhoofd waardoor zijn zicht werd beperkt. Maar aan Jansen was niet te zien dat hij om 19.50 uur pas hoorde dat hij moest spelen.

De van Feyenoord gehuurde keeper onderscheidde zich met enkele belangrijke en knappe reddingen. Daarmee hield hij zijn ploeg knap op de been. Aan de andere kant was De Graafschap af en toe gevaarlijk, maar tot echt grote kansen kwamen de Superboeren voor rust nauwelijks. Het duel werd in minuut achttien nog voor een kwartier gestaakt wegens gegooide bekers bier op het veld, afkomstig uit het uitvak.

Na rust was de wedstrijd spectaculair te noemen met kansen aan weerszijde. Namens De Graafschap waren Fortes, Warmerdam en Colyn erg dichtbij de openingstreffer, maar allen wisten de bal niet achter doelman Koen Bucker te krijgen. Roda was wat minder actief na rust en vond het puntje dat op het scorebord stond dan ook wel prima.

Door het gelijke spel blijft De Graafschap aardig meedoen om de plaatsen in de subtop. Roda JC daarentegen moet nog even wachten op het vieren van de eerste periodetitel. Als concurrent VVV-Venlo aanstaande zondag niet wint, kan de vlag alsnog uit in Kerkrade. Volgende week speelt De Graafschap op vrijdagavond in Tilburg tegen Willem ll.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

|

Lees ook

1112corle

Twee gewonden bij frontale aanrijding bij Winterswijk

Bij een frontale botsing op de Corleseweg in Winterswijk zijn twee mensen gewond geraakt. De brandweer heeft een van de slachtoffers uit zijn auto moeten halen.

WhatsApp Image 2026-08-17 at 20.46.27

Auto botst tegen boom op terrein kwekerij in Aalten

Een personenauto is maandagavond tegen een boom op het terrein van kwekerij Bert Lensink in Aalten gebotst. Er raakte een persoon gewond.

7e1086ee-5b74-465d-b041-ef2c1f5f909c

De Graafschap hard onderuit tegen Jong AZ

De Graafschap heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 2-5 verloren van Jong AZ. Bij rust stond het nog 1-1 op De Vijverberg. Maar zoals wel vaker bleek een beloftenploeg een flinke bananenschil te zijn.

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.