gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brigata Tifosi trekt stekker uit beroemde sfeeracties op De Vijverberg

1d8999d7d22d298bf5612bf081991a0e

De Brigata Tifosi (BT) heeft de stekker uit de beroemde sfeeracties op De Vijverberg getrokken. De supportersgroep is klaar met de kritiek vanuit verschillende kanten op de acties. Het besluit volgt na kritiek op een grootschalige sfeeractie tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Cambuur.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De indrukwekkende sfeeractie was bedoeld om voormalig voorzitter Martin Mos, gestopt RvC-lid Sjoerd Weikamp en de oud-voorzitter van SV Superboeren, Hans Boesberg te bedanken voor hun inzet. In de twaalfde minuut ging een groot spandoek de lucht in, gevolgd door zo’n driehonderd fakkels. Dit leverde prachtige beelden op, maar in het stadion klonk ook veel kritiek op de actie. Volgens de BT waren er fluitconcerten vanuit meerdere plekken in het stadion, en werden leden zelfs uitgescholden. Mede hierdoor komt er een einde aan de sfeeracties op De Vijverberg. Ook richt de harde kern zich naast de mede-supporters nu ook vooral op de club en de KNVB.

“Na 12 jaar moeten we de pijnlijke conclusie trekken dat er op de momenten dat het er echt toe doet, weinig tot geen sprake is van eenheid en saamhorigheid”, aldus de BT in een statement op de website. “12 jaar geleden waren het mensen binnen de club die verdeeldheid wisten te creëren, nu lukt het de KNVB om met behulp van collectieve straffen voet aan de grond te krijgen op De Vijverberg.” De BT wijst ook duidelijk naar de club: “Nooit kwamen ze met een serieus statement of tegengeluid. Altijd werden de (collectieve) straffen maar geaccepteerd.”

Niet volledig ten einde
De sfeeracties verdwijnen niet volledig. “Bij uitwedstrijden gaan we echter door. In tegenstelling tot op De Vijverberg, is het ‘wij-gevoel’ en het onderlinge respect tussen plexiglas, wanden en rollen prikkeldraad nog wel aanwezig. Daar willen wij met onze acties graag aan blijven bijdragen. Tevens zullen wij blijven strijden tegen de KNVB, al is het maar om te voorkomen dat de KNVB in alle andere Nederlandse stadions hetzelfde gaat bereiken”, aldus de BT.

“We bedanken alle supporters die onze acties wel op waarde wisten te schatten, en die ons door dik en dun bleven steunen. Ook dat waren er velen. Echter zullen ook zij begrijpen dat we na vrijdag niet anders meer kunnen. Het zal een behoorlijke klus worden, maar vanaf nu zal enkel het oogstrelende voetbal en de vocale support De Vijverberg op de kaart moeten zetten.”

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.