gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brigata Tifosi trekt stekker uit beroemde sfeeracties op De Vijverberg

1d8999d7d22d298bf5612bf081991a0e

De Brigata Tifosi (BT) heeft de stekker uit de beroemde sfeeracties op De Vijverberg getrokken. De supportersgroep is klaar met de kritiek vanuit verschillende kanten op de acties. Het besluit volgt na kritiek op een grootschalige sfeeractie tijdens de verloren thuiswedstrijd tegen Cambuur.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De indrukwekkende sfeeractie was bedoeld om voormalig voorzitter Martin Mos, gestopt RvC-lid Sjoerd Weikamp en de oud-voorzitter van SV Superboeren, Hans Boesberg te bedanken voor hun inzet. In de twaalfde minuut ging een groot spandoek de lucht in, gevolgd door zo’n driehonderd fakkels. Dit leverde prachtige beelden op, maar in het stadion klonk ook veel kritiek op de actie. Volgens de BT waren er fluitconcerten vanuit meerdere plekken in het stadion, en werden leden zelfs uitgescholden. Mede hierdoor komt er een einde aan de sfeeracties op De Vijverberg. Ook richt de harde kern zich naast de mede-supporters nu ook vooral op de club en de KNVB.

“Na 12 jaar moeten we de pijnlijke conclusie trekken dat er op de momenten dat het er echt toe doet, weinig tot geen sprake is van eenheid en saamhorigheid”, aldus de BT in een statement op de website. “12 jaar geleden waren het mensen binnen de club die verdeeldheid wisten te creëren, nu lukt het de KNVB om met behulp van collectieve straffen voet aan de grond te krijgen op De Vijverberg.” De BT wijst ook duidelijk naar de club: “Nooit kwamen ze met een serieus statement of tegengeluid. Altijd werden de (collectieve) straffen maar geaccepteerd.”

Niet volledig ten einde
De sfeeracties verdwijnen niet volledig. “Bij uitwedstrijden gaan we echter door. In tegenstelling tot op De Vijverberg, is het ‘wij-gevoel’ en het onderlinge respect tussen plexiglas, wanden en rollen prikkeldraad nog wel aanwezig. Daar willen wij met onze acties graag aan blijven bijdragen. Tevens zullen wij blijven strijden tegen de KNVB, al is het maar om te voorkomen dat de KNVB in alle andere Nederlandse stadions hetzelfde gaat bereiken”, aldus de BT.

“We bedanken alle supporters die onze acties wel op waarde wisten te schatten, en die ons door dik en dun bleven steunen. Ook dat waren er velen. Echter zullen ook zij begrijpen dat we na vrijdag niet anders meer kunnen. Het zal een behoorlijke klus worden, maar vanaf nu zal enkel het oogstrelende voetbal en de vocale support De Vijverberg op de kaart moeten zetten.”

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.