Ulft, Nederland
Terug

Bliksemstart levert De Graafschap overwinning op tegen Helmond Sport

fe94d6395c2820cc46cb361e6a4d1486.jpg

De Graafschap gaat met een goed gevoel de WK-break in. De ploeg won vrijdagavond kinderlijk eenvoudig van Helmond Sport, door twee doelpunten aan het begin van de wedstrijd. Camiel Neghli en Mees Kaandorp zorgden voor de goals, en daarmee de overwinning: 0-2

Dean van het Laar |
Het elftal schoot uit de startblokken en zag dat de eerste kans meteen tot een doelpunt leidde. Camiel Neghli ontsnapte aan de bewaking van Robin van der Meer en kwam vrij voor keeper Mike Havekotte te staan. Dat cadeautje pakte de buitenspeler met beide handen uit, en schoof de bal beheerst achter de verbaasde doelman: 0-1.

Doetinchemse storm
Na die vroege opsteker was de Doetinchemse storm nog niet gaan liggen, want een paar minuten later lag ook de tweede goal al in het netje: Mees Kaandorp was pikte een afgevallen bal van Robin Schouten op en schoot de bal in de korte hoek achter de verslagen Havekotte: 0-2. 

Tamme tweede helft
De Graafschap bleef het duel daarna domineren en liet Helmond Sport geen moment in het duel komen. De jacht op de derde treffer werd ingezet, maar die bleef uit. Het kreeg via Gravenberch en Neghli nog wel een aantal uitstekende mogelijkheden, maar doelman Havekotte lag in de weg. Zo bleef de genadeklap uit, en ging de ploeg rusten met een 2-0 voorsprong.

In de tweede helft nam de ploeg gas terug en kwam de overwinning geen moment meer in gevaar. Beide ploegen kwamen zelden tot een kans, waardoor De Graafschap de voorsprong geen moment in gevaar zag komen, en het bij 2-0 bleef. Door de overwinning stijgt de ploeg naar de 11e plek in de Keuken Kampioen Divisie en heeft het zicht op de subtop. Over drie weken komt de ploeg weer in actie, met een thuiswedstrijd op zondag 11 december tegen FC Eindhoven.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

Orion Stars.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.

Brandstofdief1.jpg

Wijkagent waarschuwt: brandstofdief actief rond Gendringen

Wijkagent Mike Klenner van Ulft en Gendringen waarschuwt voor een brandstofdief die actief is in de regio. Er zijn al meerdere meldingen binnengekomen.

f9ef67cec95ce0456593e07fa6f41ce8.jpg

Raad Bronckhorst houdt vinger aan de pols bij Schuifpuzzel Zelhem

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond een amendement aangenomen over de verdere uitwerking van de Schuifpuzzel Zelhem. Daarmee krijgt het college ruimte om het voorkeursscenario verder uit te werken, maar blijft de raad betrokken als dat plan niet haalbaar is.

WhatsApp Image 2026-02-05 at 16.31.41.jpeg

Man (82) en vrouw (87) uit Borculo overleden bij ongeval Groenlo

Bij een ongeval op de Borculoseweg in Groenlo zijn donderdagmiddag twee personen om het leven gekomen. Bij het ongeluk waren drie voertuigen betrokken.

jajgraVB0.jpg

De Graafschap jaagt met nieuwe aanwinsten op eerste overwinning van 2026

De transfergekte rondom De Graafschap is voorbij. Er werd voor miljoenen verkocht en op de laatste dag van de transferperiode wisten de Doetinchemmers zich nog te versterken met de gehuurde Nils Eggens en Nolan Martens.