Ulft, Netherlands

Bliksemstart levert De Graafschap overwinning op tegen Helmond Sport

De Graafschap gaat met een goed gevoel de WK-break in. De ploeg won vrijdagavond kinderlijk eenvoudig van Helmond Sport, door twee doelpunten aan het begin van de wedstrijd. Camiel Neghli en Mees Kaandorp zorgden voor de goals, en daarmee de overwinning: 0-2
Dean van het Laar | 19 november 2022 00:07 | Aangepast op 19 november 2022 00:07
Het elftal schoot uit de startblokken en zag dat de eerste kans meteen tot een doelpunt leidde. Camiel Neghli ontsnapte aan de bewaking van Robin van der Meer en kwam vrij voor keeper Mike Havekotte te staan. Dat cadeautje pakte de buitenspeler met beide handen uit, en schoof de bal beheerst achter de verbaasde doelman: 0-1.

Doetinchemse storm
Na die vroege opsteker was de Doetinchemse storm nog niet gaan liggen, want een paar minuten later lag ook de tweede goal al in het netje: Mees Kaandorp was pikte een afgevallen bal van Robin Schouten op en schoot de bal in de korte hoek achter de verslagen Havekotte: 0-2. 

Tamme tweede helft
De Graafschap bleef het duel daarna domineren en liet Helmond Sport geen moment in het duel komen. De jacht op de derde treffer werd ingezet, maar die bleef uit. Het kreeg via Gravenberch en Neghli nog wel een aantal uitstekende mogelijkheden, maar doelman Havekotte lag in de weg. Zo bleef de genadeklap uit, en ging de ploeg rusten met een 2-0 voorsprong.

In de tweede helft nam de ploeg gas terug en kwam de overwinning geen moment meer in gevaar. Beide ploegen kwamen zelden tot een kans, waardoor De Graafschap de voorsprong geen moment in gevaar zag komen, en het bij 2-0 bleef. Door de overwinning stijgt de ploeg naar de 11e plek in de Keuken Kampioen Divisie en heeft het zicht op de subtop. Over drie weken komt de ploeg weer in actie, met een thuiswedstrijd op zondag 11 december tegen FC Eindhoven.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...

Teruggekeerde Mahi lichtpuntje bij harde nederlaag De Graafschap

De Graafschap heeft maandagavond op bezoek bij VVV-Venlo een fikse tik te verwerken gekregen. In De ...

Dit was Koningsdag 2025: ‘Achterhoek, vriendschap, samenbinden en Duitse regio’

Koning Willem Alexander en de ontvangende burgemeester Mark Boumans spraken er aan het begin en aan ...