gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Active Living Orion pakt rol van underdog in aanloop naar nieuw volleybalseizoen

8efafb9862f2382cb586707b04404d0d

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is enkele weken onderweg voor de volleyballers van Active Living Orion. Hoewel de Doetinchemmers de laatste twee seizoenen in de finaleserie om de landstitel stonden, wil trainer Dirk Sparidans zijn nieuwe ploeg niet te veel druk opleggen in de jacht op eremetaal.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“We willen zoveel mogelijk wedstrijden winnen”, aldus trainer Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn derde seizoen als eindverantwoordelijke in Doetinchem. “Als je naar de historie kijkt van het Nederlandse volleybal zijn wij absoluut de uitdager. Dynamo Draisma (Apeldoorn, red.) en Samen Lycurgus (Groningen, red.) zijn toch doorgaans de teams die er met de prijzen vandoor gaan.” Hij merkt in ieder geval voldoende motivatie bij zijn team: “Ze zijn erg hongerig. Ze willen graag hard werken en daaraan merk ik wel dat ze er zin in hebben.”

Met onder meer twee nieuwkomers uit Scandinavië heeft Orion de selectie weer staan. Een nieuw, maar vertrouwd gezicht, is die van de 21-jarige buitenaanvaller Luuk Hoge Bavel. De Doetinchemmer was uitgevlogen naar Amerika voor een studie aan de University of Charleston. “Voor mij is het heel leuk om terug te komen op de plek waar ik begonnen ben. Deze kans om weer bij Orion te volleyballen heb ik wel met twee handen aangepakt.”

‘Kampioenschap’
De laatste twee seizoenen ging het in de finaleserie om de landstitel mis tegen Draisma Dynamo uit Apeldoorn. In de beker werden de Doetinchemmers in de kwartfinale uitgeschakeld. Waar trainer Sparidans nog niet over eremetaal praat, is Hoge Bavel meer uitgesproken: “Als team zijnde denk ik dat de doelstelling gewoon het kampioenschap is. Orion heeft de laatste jaren meegedaan, dus ik denk dat dit jaar weer een grote kans is om dat doel wél te verwezenlijken.”

Het seizoen begint voor Orion op vrijdagavond 20 oktober met een thuiswedstrijd tegen Scherp in Packaging ZVH in de eigen Topsporthal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.