gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Active Living Orion pakt rol van underdog in aanloop naar nieuw volleybalseizoen

8efafb9862f2382cb586707b04404d0d

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is enkele weken onderweg voor de volleyballers van Active Living Orion. Hoewel de Doetinchemmers de laatste twee seizoenen in de finaleserie om de landstitel stonden, wil trainer Dirk Sparidans zijn nieuwe ploeg niet te veel druk opleggen in de jacht op eremetaal.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“We willen zoveel mogelijk wedstrijden winnen”, aldus trainer Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn derde seizoen als eindverantwoordelijke in Doetinchem. “Als je naar de historie kijkt van het Nederlandse volleybal zijn wij absoluut de uitdager. Dynamo Draisma (Apeldoorn, red.) en Samen Lycurgus (Groningen, red.) zijn toch doorgaans de teams die er met de prijzen vandoor gaan.” Hij merkt in ieder geval voldoende motivatie bij zijn team: “Ze zijn erg hongerig. Ze willen graag hard werken en daaraan merk ik wel dat ze er zin in hebben.”

Met onder meer twee nieuwkomers uit Scandinavië heeft Orion de selectie weer staan. Een nieuw, maar vertrouwd gezicht, is die van de 21-jarige buitenaanvaller Luuk Hoge Bavel. De Doetinchemmer was uitgevlogen naar Amerika voor een studie aan de University of Charleston. “Voor mij is het heel leuk om terug te komen op de plek waar ik begonnen ben. Deze kans om weer bij Orion te volleyballen heb ik wel met twee handen aangepakt.”

‘Kampioenschap’
De laatste twee seizoenen ging het in de finaleserie om de landstitel mis tegen Draisma Dynamo uit Apeldoorn. In de beker werden de Doetinchemmers in de kwartfinale uitgeschakeld. Waar trainer Sparidans nog niet over eremetaal praat, is Hoge Bavel meer uitgesproken: “Als team zijnde denk ik dat de doelstelling gewoon het kampioenschap is. Orion heeft de laatste jaren meegedaan, dus ik denk dat dit jaar weer een grote kans is om dat doel wél te verwezenlijken.”

Het seizoen begint voor Orion op vrijdagavond 20 oktober met een thuiswedstrijd tegen Scherp in Packaging ZVH in de eigen Topsporthal.

Foto: REGIO8

Lees ook

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem weer oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de jumbo aan de Magnoliaweg stuitte archeologen wederom op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 12.06.38

Fietser raakt gewond bij aanrijding met vuilniswagen in Doetinchem

Een fietser is woensdagochtend in Doetinchem gewond geraakt bij een aanrijding met een vuilniswagen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 13.03.03

Droogte zorgt voor vroege maïsoogst in Winterswijk: ‘Als het rijp is, moet het eraf’

Waar op de meerdere akkers de maïs nog volop staat, wordt in Winterswijk op sommige percelen de hakselaar al ingezet. Normaal gesproken blijft de maïs zo lang mogelijk op het land staan. Toch zijn sommige percelen nu al klaar voor de oogst.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.