gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Active Living Orion pakt rol van underdog in aanloop naar nieuw volleybalseizoen

8efafb9862f2382cb586707b04404d0d

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is enkele weken onderweg voor de volleyballers van Active Living Orion. Hoewel de Doetinchemmers de laatste twee seizoenen in de finaleserie om de landstitel stonden, wil trainer Dirk Sparidans zijn nieuwe ploeg niet te veel druk opleggen in de jacht op eremetaal.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“We willen zoveel mogelijk wedstrijden winnen”, aldus trainer Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn derde seizoen als eindverantwoordelijke in Doetinchem. “Als je naar de historie kijkt van het Nederlandse volleybal zijn wij absoluut de uitdager. Dynamo Draisma (Apeldoorn, red.) en Samen Lycurgus (Groningen, red.) zijn toch doorgaans de teams die er met de prijzen vandoor gaan.” Hij merkt in ieder geval voldoende motivatie bij zijn team: “Ze zijn erg hongerig. Ze willen graag hard werken en daaraan merk ik wel dat ze er zin in hebben.”

Met onder meer twee nieuwkomers uit Scandinavië heeft Orion de selectie weer staan. Een nieuw, maar vertrouwd gezicht, is die van de 21-jarige buitenaanvaller Luuk Hoge Bavel. De Doetinchemmer was uitgevlogen naar Amerika voor een studie aan de University of Charleston. “Voor mij is het heel leuk om terug te komen op de plek waar ik begonnen ben. Deze kans om weer bij Orion te volleyballen heb ik wel met twee handen aangepakt.”

‘Kampioenschap’
De laatste twee seizoenen ging het in de finaleserie om de landstitel mis tegen Draisma Dynamo uit Apeldoorn. In de beker werden de Doetinchemmers in de kwartfinale uitgeschakeld. Waar trainer Sparidans nog niet over eremetaal praat, is Hoge Bavel meer uitgesproken: “Als team zijnde denk ik dat de doelstelling gewoon het kampioenschap is. Orion heeft de laatste jaren meegedaan, dus ik denk dat dit jaar weer een grote kans is om dat doel wél te verwezenlijken.”

Het seizoen begint voor Orion op vrijdagavond 20 oktober met een thuiswedstrijd tegen Scherp in Packaging ZVH in de eigen Topsporthal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Beachvolleysilvolde10

84 teams strijden voor felbegeerde beker op vierde editie van Beachvolley Silvolde

Silvolde veranderde afgelopen zaterdag even in Silvolde aan zee. In een weiland aan de Berkenlaan vond de vierde editie van het Silvoldse beachvolleybaltoernooi plaats. Maar liefst 600 deelnemers streden om de felbegeerde beker, tot vreugde van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 11.36.02

Automobilist botst in Doetinchem op afvalwagen

Een auto kwam maandagochtend op de kruising Handelskade en C. Missetstraat in Doetinchem in botsing met een afvalwagen. De bestuurder van de auto ging voor controle naar het ziekenhuis.

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.

LangeMannen Doetinchem foto Omroep GLD

Van Orion naar Oranje: jeugdvrienden beleven volleybalsprookje in Doetinchem

In een goed gevulde Topsporthal in Doetinchem heeft het Nederlands volleybalteam afgelopen weekend overtuigend gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks won in de CEV European League met 3-0 van Georgië en ook met 3-0 van Slowakije. Banks gunde bijna zijn hele selectie speeltijd, waardoor ook de nieuwe generatie internationals zich nadrukkelijk kon laten zien.

WhatsApp Image 2026-06-14 at 11.56.48

Auto brandt uit in Doetinchem, mogelijke brandstichting

Een auto aan de Schimmelpennincklaan in Doetinchem is in de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 juni uitgebrand. De politie houdt rekening met brandstichting.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 09.21.29

Wielrenner hard ten val in Stokkum, mogelijke aanrijding

Een wielrenner kwam zaterdagmiddag hard ten val op de ’s-Heerenbergseweg in Stokkum. Dat gebeurde nadat een auto met hoge snelheid over de weg. De man is gewond naar het ziekenhuis in Doetinchem gebracht.