gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Active Living Orion pakt rol van underdog in aanloop naar nieuw volleybalseizoen

8efafb9862f2382cb586707b04404d0d

De voorbereiding op het nieuwe seizoen is enkele weken onderweg voor de volleyballers van Active Living Orion. Hoewel de Doetinchemmers de laatste twee seizoenen in de finaleserie om de landstitel stonden, wil trainer Dirk Sparidans zijn nieuwe ploeg niet te veel druk opleggen in de jacht op eremetaal.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“We willen zoveel mogelijk wedstrijden winnen”, aldus trainer Sparidans, die aan de vooravond staat van zijn derde seizoen als eindverantwoordelijke in Doetinchem. “Als je naar de historie kijkt van het Nederlandse volleybal zijn wij absoluut de uitdager. Dynamo Draisma (Apeldoorn, red.) en Samen Lycurgus (Groningen, red.) zijn toch doorgaans de teams die er met de prijzen vandoor gaan.” Hij merkt in ieder geval voldoende motivatie bij zijn team: “Ze zijn erg hongerig. Ze willen graag hard werken en daaraan merk ik wel dat ze er zin in hebben.”

Met onder meer twee nieuwkomers uit Scandinavië heeft Orion de selectie weer staan. Een nieuw, maar vertrouwd gezicht, is die van de 21-jarige buitenaanvaller Luuk Hoge Bavel. De Doetinchemmer was uitgevlogen naar Amerika voor een studie aan de University of Charleston. “Voor mij is het heel leuk om terug te komen op de plek waar ik begonnen ben. Deze kans om weer bij Orion te volleyballen heb ik wel met twee handen aangepakt.”

‘Kampioenschap’
De laatste twee seizoenen ging het in de finaleserie om de landstitel mis tegen Draisma Dynamo uit Apeldoorn. In de beker werden de Doetinchemmers in de kwartfinale uitgeschakeld. Waar trainer Sparidans nog niet over eremetaal praat, is Hoge Bavel meer uitgesproken: “Als team zijnde denk ik dat de doelstelling gewoon het kampioenschap is. Orion heeft de laatste jaren meegedaan, dus ik denk dat dit jaar weer een grote kans is om dat doel wél te verwezenlijken.”

Het seizoen begint voor Orion op vrijdagavond 20 oktober met een thuiswedstrijd tegen Scherp in Packaging ZVH in de eigen Topsporthal.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.