gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek omarmt De Graafschap Vrouwen als eerste shirtsponsor

2573e4d5d66c56568ad6a34cb9549a6c

Achterhoekse overheden, bedrijven en maatschappelijke organisaties omarmen het kersverse eerste divisie-team van De Graafschap Vrouwen als shirtsponsor. De ploeg komt volgend seizoen voor het eerst uit in het betaald voetbal en krijgt dezelfde naam op het tenue als de mannen: ‘Onverwachte Hoek’.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Onverwachte Hoek is een marketingcampagne die sinds 2021 loopt om de Achterhoek op de kaart te zetten. Het wordt gedragen door overheden, bedrijven en organisaties en heeft onder meer als doel om nieuwe arbeidskrachten naar de regio te trekken. Daarin heeft het sponsorschap gelijkenissen met ‘Brainport Eindhoven’, de shirtsponsor van aanstaand kampioen PSV. “We zijn enorm trots op de vrouwen van De Graafschap die aan de top gaan spelen”, meldt Mirjam Koster, boardlid van 8RHK Ambassadeurs, die trots is op de sponsordeal. “De vrouwen zijn hét toonbeeld van de Achterhoek waar we voor ‘gelijk spel’ gaan tussen mannen en vrouwen, voor iedereen in de regio.”

In eerste instantie is de shirtsponsoring bij de vrouwen voor één jaar, maar er lijken mogelijkheden te zijn om langer door te gaan. Ook bij het mannenteam van De Graafschap is Onverwachte Hoek de shirtsponsor. Directeur algemene zaken Michael Ogubai is trots op de deal: “Het is een nieuwe mijlpaal voor het vrouwenvoetbal in de Achterhoek. Het past bij onze visie dat De Graafschap een club voor iedereen is: ‘Samen D’RAN’. Hierdoor hebben we naast ons mannenteam nu ook een vrouwenteam dat op professioneel niveau uitkomt en de Achterhoek vertegenwoordigt als ambitieuze regio in Nederland.”

Lees ook

flitser stickers

'Beruchte' flitspaal in Gaanderen is bestickerd: 'Wie was er klaar mee?

De mobiele flitspaal die in de afgelopen vijf weken bijna 15.000 mensen op de bon heeft geslingerd voor snelheidsovertredingen in Gaanderen, is afgeplakt. Iemand heeft blauwe stickers op de camera's van de flexflitser geplakt.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 16.38.39

‘Grootste uitdaging is in het echt te verbinden, maak er een werkwoord van’

‘Berkelland, met elkaar in verbinding!’ Een ronkende titel van vijf fracties op papier, die in de praktijk gestalte moet krijgen, zo gaf burgemeester Joost van Oostrum mee. “Verbinden is een werkwoord, je zult aan de slag moeten met elkaar. De grootste uitdaging is elkaar in het echt te verbinden, dus maak er een werkwoord van”, aldus Van Oostrum.

AZCDidam0

Centrum Didam deels dicht voor verkeer rond demonstratie met toespraak Wilders

Een deel van het centrum van Didam wordt woensdagavond afgesloten voor al het verkeer vanwege een demonstratie tegen de beoogde asielopvang in de gemeente Montferland. De gemeente heeft maatregelen getroffen die wijzen op een verwachte grote opkomst, mede door de aangekondigde aanwezigheid van PVV-fractievoorzitter Geert Wilders.

grasmat Graafschap0

Nieuwe hybride grasmat De Vijverberg: ‘Hopen dat we op tijd klaar zijn’

Het voetbal ligt alweer even stil, maar van rust is allerminst sprake op stadion De Vijverberg. In Doetinchem wordt hard gewerkt aan een splinternieuwe hybride grasmat voor de Superboeren. Op 17 augustus moet op die nieuwe mat de eerste thuiswedstrijd van het seizoen afgetrapt worden.

SupermarktAlmen0

Supermarkt blijft toch in Almen: 'Gevormd door dorpsraad en mensen uit het dorp'

Toen de vorige eigenaar van de supermarkt in Almen aankondigde te willen stoppen, kwam de dorpsraad direct in actie. Zij besloten gezamenlijk de verantwoordelijkheid voor de winkel te dragen, iets dat volgens de dorpsraad essentieel is.

WhatsApp Image 2026-06-16 at 10.56.56

Jongeman aangehouden na melding persoon te water in Doetinchem

Een melding van een persoon te water in de Oude IJssel bij Brasem in Doetinchem leidde dinsdagochtend tot de inzet van meerdere hulpdiensten. Volgens de politie ging het om een jongeman die eerder nabij de binnenstad te water was geraakt. Hij werd nagekeken door ambulancepersoneel en later aangehouden.