Ulft, Netherlands

Splitsing in Steenderen door vrieshuis

Regio8 | 16 februari 2016 14:09 | Aangepast op 16 februari 2016 14:09

"Aviko is een onderdeel van Steenderen. Wij wonen niet in Aviko", zegt Paul Kok. Hij bood dinsdagmiddag namens de Commissie Burgerinitiatiefnemers Aviko 127 gebundelde handtekeningen aan in de Tweede Kamer. Kok hoopt op resultaat. "We willen Aviko bewegen om een lager vrieshuis te bouwen binnen het thans geldende bestemmingsplan." In de praktijk betekent dat een 15 meter hoog gebouw.

"De Tweede Kamer die gaat daar helemaal niet over", zegt Frans Damen van Steenderens Belang in reactie op de petitie. De hoge kosten van de aangepaste variant van het vrieshuis zouden volgens Damen kunnen leiden tot een vertrek van de aardappelverwerker uit het dorp. "Zou Aviko vertrekken, dan is dat vernietigend voor deze samenleving. Niemand zou uit zichzelf een gebouw van 35 meter neerzetten in zijn samenleving, maar als je ziet hoe belangrijk dat voor deze gemeenschap is. Dan is de keuze voor de meesten niet moeilijk."
Beroepschrift bij Raad van State
Naast de petitie in de Tweede Kamer dient de Burgercommissie dinsdagmiddag een beroepschrift in bij de Raad van State. De commissie hoopt dat de herziening van het bestemmingsplan nietig wordt verklaard. Dit zou betekenen dat de maximale hoogte van het vrieshuis de gewenste vijftien meter wordt. Dit zou voor Aviko een hoop extra bouwkosten betekenen.

Lees ook

Wat kan NS doen tegen de krakers bij station Doetinchem?

Het voormalige pand van het Openbaar Vervoer Museum in Doetinchem wordt momenteel bewoond door een g...

Nog jaren onzekerheid over zwemmen in Nevelhorst Didam

Het duurt mogelijk nog jaren voordat De Nevelhorst bij Didam weer een officiële zwemlocatie wordt. D...

Van Oostrum geeft Winters uitleg: ‘U was écht te laat’

Burgemeester Joost van Oostrum van Berkelland heeft raadslid Bouke Winters van Samen voor Berkelland...

A3 bij Emmerich drie dagen dicht voor plaatsing nieuwe viaducten

De A3 bij Emmerich gaat komende weekend in beide richtingen dicht. Dit gebeurt vrijdag 7 november to...

Bouke Winters krijgt geen antwoord op schriftelijke vragen: ‘Voelt ondemocratisch’

Raadslid Bouke Winters van Samen voor Berkelland heeft voor de raadsvergadering over de gemeentelijk...

D66 wil naast vakantiewoningen ook permanente bewoning bij de Meren Borculo

Woningbouw wordt ook in Berkelland een belangrijk thema voor de verkiezingen, daar zijn alle partije...