Ulft, Netherlands

Splitsing in Steenderen door vrieshuis

Regio8 | 16 februari 2016 14:09 | Aangepast op 16 februari 2016 14:09

"Aviko is een onderdeel van Steenderen. Wij wonen niet in Aviko", zegt Paul Kok. Hij bood dinsdagmiddag namens de Commissie Burgerinitiatiefnemers Aviko 127 gebundelde handtekeningen aan in de Tweede Kamer. Kok hoopt op resultaat. "We willen Aviko bewegen om een lager vrieshuis te bouwen binnen het thans geldende bestemmingsplan." In de praktijk betekent dat een 15 meter hoog gebouw.

"De Tweede Kamer die gaat daar helemaal niet over", zegt Frans Damen van Steenderens Belang in reactie op de petitie. De hoge kosten van de aangepaste variant van het vrieshuis zouden volgens Damen kunnen leiden tot een vertrek van de aardappelverwerker uit het dorp. "Zou Aviko vertrekken, dan is dat vernietigend voor deze samenleving. Niemand zou uit zichzelf een gebouw van 35 meter neerzetten in zijn samenleving, maar als je ziet hoe belangrijk dat voor deze gemeenschap is. Dan is de keuze voor de meesten niet moeilijk."
Beroepschrift bij Raad van State
Naast de petitie in de Tweede Kamer dient de Burgercommissie dinsdagmiddag een beroepschrift in bij de Raad van State. De commissie hoopt dat de herziening van het bestemmingsplan nietig wordt verklaard. Dit zou betekenen dat de maximale hoogte van het vrieshuis de gewenste vijftien meter wordt. Dit zou voor Aviko een hoop extra bouwkosten betekenen.

Lees ook

Code oranje voor de Achterhoek: gladheid en sneeuw verwacht

Vanwege gladheid en verwachte sneeuwval heeft het KNMI voor woensdag code oranje afgegeven voor de A...

Botsing met meerdere voertuigen op berucht kruispunt bij Hengelo

Bij een botsing in Hengelo zijn dinsdagochtend geen gewonden gevallen. Wel is er een flinke verkeers...

Werkzaamheden Julianaplein Doetinchem door winters weer uitgesteld

De werkzaamheden aan de kruising van de J.F. Kennedylaan en het Julianaplein in Doetinchem, die op 5...

Historisch tramstation Gorssel in handen van lokale stichting

Het historische tramstation in Gorssel heeft een nieuwe eigenaar. Het gebouw uit 1926 is overgedrage...

Deelnemers trotseren ijzige kou tijdens jubilieumeditie Survivalrun Beltrum

De oudste survivalrun van Nederland werd deze zondag voor de 35e keer in Beltrum gehouden. Ongetrain...

Van Koningsdag tot explosies: Doetinchem kende een bewogen jaar

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters op het afgelopen jaar. Voor bur...