gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Spektakeltoer grijpt kansen op DRU in Ulft

60acd96ed086a9061f6dc31f758dd57c
Redactie REGIO8 |

“Het is echt hartstikke mooi, want deze plek is uniek voor de Achterhoek en misschien wel voor Nederland”, zegt organisator Hans Keuper. “Het geeft iets van de geschiedenis en iets van de mensen hier in de buurt. Als je dat combineert met kunst kun je er een mooi product van maken.” De Achterhoek Spektakeltoer was een jaar afwezig in Ulft, doordat de subsidiebedragen in 2016 niet op tijd bekend waren. Dit jaar heeft het straatfestival de procedure probleemloos doorlopen.

De organisatie heeft de kans gegrepen om gebruik te maken van de faciliteiten die er al zijn op het DRU Industriepark. Onder meer de skatebaan en de grote schoorsteen worden belangrijke plekken. “Er is een wereldkampioen inlineskaten, Sven Boekhorst, die hebben een professioneel gezelschap en die komen op deze baan een voorstelling geven”, aldus Keuper. Bezoekers kunnen ook abseilen van ‘De Fakkel’. “Ze gaan ook nog een verticale tango dansen, dan moet iedereen komen, om half tien ’s avonds.”

De Achterhoek Spektakeltoer vindt zondag 6 augustus plaats op het DRU Industrieterrein tussen 12.00 en 22.00 uur.

Foto: Achterhoek Spektakeltoer

Lees ook

JennekeLaurense2

Eenpitter Laurense van Lijst Groot Montferland met tijdelijk ziekteverlof

Fractievoorzitter en enig raadslid van Lijst Groot Montferland Jenneke Laurense gaat tijdelijk met ziekteverlof, dat meldt de partij. Erik Wassing, tot 2025 nog fractievoorzitter neemt voorlopig de honneurs waar.

Schermafbeelding-2026-06-09-145349

Willem Buunk beoogd wethouder voor VVD in Berkelland

Willem Buunk is de beoogde nieuwe wethouder namens de VVD in de gemeente Berkelland. De ervaren bestuurder uit de Achterhoek was eerder wethouder in de gemeente Bronckhorst en werkte de afgelopen jaren als adviseur bij Berenschot. Dinsdagavond wordt tijdens de gemeenteraadsvergadering mogelijk meer duidelijk over het nieuwe coalitieakkoord en de installatie van het nieuwe college.

WhatsApp Image 2026-06-09 at 10.56.23

Een nieuwkomer, een terugkomer en twee blijvers in nieuwe college Lochem, meerderheid vrouw

GemeenteBelangen, PRO en de VVD zijn eruit over wat er de komende jaren in de gemeente Lochem moet gebeuren. Het coalitieakkoord is op hoofdlijnen en bevat vooral veel doelen. Om de ambities waar te kunnen maken schuiven de partijen als wethouders een nieuwkomer, een terugkeerder en twee blijvers naar voren. Opvallend: De vrouwen zijn hier wél in de meerderheid.

Heavensride Vorden

Vordense fietstocht om dierbaren te herdenken: 'Je sleept elkaar erdoorheen'

Waar veel fietstochten voor het goede doel vooral draaien om sportieve prestaties en het inzamelen van geld, staat bij de Vordense Heavensride iets anders centraal. Over ongeveer twee weken starten bijna tweehonderd fietsers aan de vijfde editie, met afstanden tot driehonderd kilometer. Zij doen dat niet alleen voor het goede doel, maar ook om overleden dierbaren te herdenken.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van Berkelland

Ria Leliveld keert niet terug als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft zij maandagochtend bekendgemaakt via haar LinkedIn-account. Leliveld trad in maart 2025 aan als opvolger van Gerjan Teselink, die destijds vertrok naar de gemeente Oost Gelre. Met het vertrek van Leliveld lijkt opnieuw een wijziging aanstaande binnen het Berkellandse college.

Buien

Code geel in Achterhoek: mogelijk onweersbuien, hagel en windstoten

Het belooft een druilerige dinsdag te worden in de Achterhoek. Enkele stevige onweersbuien kunnen vanaf de middag overtrekken. Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) heeft code geel afgegeven vanwege kans op hagel en windstoten.