gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Spektakeltoer grijpt kansen op DRU in Ulft

60acd96ed086a9061f6dc31f758dd57c
Redactie REGIO8 |

“Het is echt hartstikke mooi, want deze plek is uniek voor de Achterhoek en misschien wel voor Nederland”, zegt organisator Hans Keuper. “Het geeft iets van de geschiedenis en iets van de mensen hier in de buurt. Als je dat combineert met kunst kun je er een mooi product van maken.” De Achterhoek Spektakeltoer was een jaar afwezig in Ulft, doordat de subsidiebedragen in 2016 niet op tijd bekend waren. Dit jaar heeft het straatfestival de procedure probleemloos doorlopen.

De organisatie heeft de kans gegrepen om gebruik te maken van de faciliteiten die er al zijn op het DRU Industriepark. Onder meer de skatebaan en de grote schoorsteen worden belangrijke plekken. “Er is een wereldkampioen inlineskaten, Sven Boekhorst, die hebben een professioneel gezelschap en die komen op deze baan een voorstelling geven”, aldus Keuper. Bezoekers kunnen ook abseilen van ‘De Fakkel’. “Ze gaan ook nog een verticale tango dansen, dan moet iedereen komen, om half tien ’s avonds.”

De Achterhoek Spektakeltoer vindt zondag 6 augustus plaats op het DRU Industrieterrein tussen 12.00 en 22.00 uur.

Foto: Achterhoek Spektakeltoer

Lees ook

LivingSatues20

Extreme hitte zet streep door Kids Living Statues: ‘Willen we kinderen niet aandoen’

Met temperaturen ruim boven de 30 graden en een gevoelstemperatuur die mogelijk zelfs oploopt tot boven de 40 graden, heeft de organisatie van het Living Statues-weekend in Doetinchem een moeilijke beslissing moeten nemen. Kids Living Statues, dat zaterdag op het programma stond, gaat niet door. Volgens de organisatie staat de gezondheid van de deelnemers voorop.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 12.17.55

Vrouw met rollator valt in vijver bij Ruimzicht in Doetinchem

Een vrouw op leeftijd is dinsdagmiddag met een rollator in de vijver terecht gekomen bij Villa Ruimzicht. De vrouw heeft vervuild vijverwater binnengekregen en moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 00.11.27

Grote brand in ijzergieterij in Isselburg, geen gewonden

Bij een grote brand in een opslaghal van een ijzergieterij in het Duitse grensplaatsje Isselburg zijn maandagavond geen gewonden gevallen. Hoe de brand heeft kunnen ontstaan is nog niet duidelijk.

Glowmovies Boek30

Glowmovies trekt meer dan honderd jonge fans naar Doetinchem: 'Lezen is ook gezond'

Fans van het YouTube-kanaal Glowmovies kwamen zaterdag naar kinderboekwinkel Meester Mokka in Doetinchem. Het populaire Limburgse duo Rik Kleeven en Jesper Weijs, dat meer dan een miljoen abonnees heeft, signeerde daar hun nieuwe boek 'Rik en Jesper en de frikandelbroodjescrisis'. Met hun boek hopen ze vooral kinderen weer vaker aan het lezen te krijgen.

WhatsApp Image 2026-06-23 at 08.30.27

Auto uitgebrand in Varsseveld, sporthal en bestelbus ook schade

Een geparkeerde auto is in de nacht van maandag op dinsdag volledig uitgebrand in Varsseveld. Door de brand raakten ook een bestelbus en de deur van de sporthal beschadigd.

Graafschap stadion

De Graafschap zonder uitsupporters aan seizoenstart tegen Helmond Sport

De Graafschap speelt op 9 augustus de eerste wedstrijd van het seizoen, maar moet dat doen zonder uitsupporters. De Doetinchemse club is akkoord gegaan met een aantal schikkingsvoorstellen van de aanklager betaald voetbal, naar aanleiding van vuurwerk tijdens de uit- en thuiswedstrijd in de play-offs tegen Almere City FC.