gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Spektakeltoer grijpt kansen op DRU in Ulft

60acd96ed086a9061f6dc31f758dd57c
Redactie REGIO8 |

“Het is echt hartstikke mooi, want deze plek is uniek voor de Achterhoek en misschien wel voor Nederland”, zegt organisator Hans Keuper. “Het geeft iets van de geschiedenis en iets van de mensen hier in de buurt. Als je dat combineert met kunst kun je er een mooi product van maken.” De Achterhoek Spektakeltoer was een jaar afwezig in Ulft, doordat de subsidiebedragen in 2016 niet op tijd bekend waren. Dit jaar heeft het straatfestival de procedure probleemloos doorlopen.

De organisatie heeft de kans gegrepen om gebruik te maken van de faciliteiten die er al zijn op het DRU Industriepark. Onder meer de skatebaan en de grote schoorsteen worden belangrijke plekken. “Er is een wereldkampioen inlineskaten, Sven Boekhorst, die hebben een professioneel gezelschap en die komen op deze baan een voorstelling geven”, aldus Keuper. Bezoekers kunnen ook abseilen van ‘De Fakkel’. “Ze gaan ook nog een verticale tango dansen, dan moet iedereen komen, om half tien ’s avonds.”

De Achterhoek Spektakeltoer vindt zondag 6 augustus plaats op het DRU Industrieterrein tussen 12.00 en 22.00 uur.

Foto: Achterhoek Spektakeltoer

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.