gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Spektakeltoer grijpt kansen op DRU in Ulft

60acd96ed086a9061f6dc31f758dd57c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is echt hartstikke mooi, want deze plek is uniek voor de Achterhoek en misschien wel voor Nederland”, zegt organisator Hans Keuper. “Het geeft iets van de geschiedenis en iets van de mensen hier in de buurt. Als je dat combineert met kunst kun je er een mooi product van maken.” De Achterhoek Spektakeltoer was een jaar afwezig in Ulft, doordat de subsidiebedragen in 2016 niet op tijd bekend waren. Dit jaar heeft het straatfestival de procedure probleemloos doorlopen.

De organisatie heeft de kans gegrepen om gebruik te maken van de faciliteiten die er al zijn op het DRU Industriepark. Onder meer de skatebaan en de grote schoorsteen worden belangrijke plekken. “Er is een wereldkampioen inlineskaten, Sven Boekhorst, die hebben een professioneel gezelschap en die komen op deze baan een voorstelling geven”, aldus Keuper. Bezoekers kunnen ook abseilen van ‘De Fakkel’. “Ze gaan ook nog een verticale tango dansen, dan moet iedereen komen, om half tien ’s avonds.”

De Achterhoek Spektakeltoer vindt zondag 6 augustus plaats op het DRU Industrieterrein tussen 12.00 en 22.00 uur.

Foto: Achterhoek Spektakeltoer

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.