gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Spektakeltoer grijpt kansen op DRU in Ulft

60acd96ed086a9061f6dc31f758dd57c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is echt hartstikke mooi, want deze plek is uniek voor de Achterhoek en misschien wel voor Nederland”, zegt organisator Hans Keuper. “Het geeft iets van de geschiedenis en iets van de mensen hier in de buurt. Als je dat combineert met kunst kun je er een mooi product van maken.” De Achterhoek Spektakeltoer was een jaar afwezig in Ulft, doordat de subsidiebedragen in 2016 niet op tijd bekend waren. Dit jaar heeft het straatfestival de procedure probleemloos doorlopen.

De organisatie heeft de kans gegrepen om gebruik te maken van de faciliteiten die er al zijn op het DRU Industriepark. Onder meer de skatebaan en de grote schoorsteen worden belangrijke plekken. “Er is een wereldkampioen inlineskaten, Sven Boekhorst, die hebben een professioneel gezelschap en die komen op deze baan een voorstelling geven”, aldus Keuper. Bezoekers kunnen ook abseilen van ‘De Fakkel’. “Ze gaan ook nog een verticale tango dansen, dan moet iedereen komen, om half tien ’s avonds.”

De Achterhoek Spektakeltoer vindt zondag 6 augustus plaats op het DRU Industrieterrein tussen 12.00 en 22.00 uur.

Foto: Achterhoek Spektakeltoer

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.