gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Speeltuin vergroot leefbaarheid Varsseveld

691da21efe77c1794264da60093c11bc
Redactie REGIO8 |

“Ik ben er heel blij mee”, vertelt initiatiefneemster en buurtbewoonster Leonie Hesselink. “Alle kinderen zijn ook heel blij dus dat doet mij heel goed.” Een aantal bewoners van de buurt in Varsseveld startte vorig jaar een handtekeningenactie voor het realiseren van een speelvoorziening aan de Akkerstraat. Er waren wel wat geluiden uit de buurt over angst voor hangjongeren en overlast. In overleg met gemeente Oude IJsselstreek is de speeltuin er nu gekomen. “Dit was een verzoek vanuit de buurt”, zegt wethouder Jos Sluiter. “De ruimte lag er dus we hebben gekeken of dit ingepast kon worden en het belangrijkste was dat er draagvlak in de buurt is. En dat is gebleken.”

Op het speelveld zijn diverse toestellen neergezet, waaronder een stormbaan, speelhuisje, voetbaldoeltjes en schommels. Hesselink laat weten dat de speeltuin een aanwinst is voor Varsseveld. “Er zijn wel wat speeltuinen, maar sommige zijn verouderd. In deze wijk rond de Essenkamp is niks, of vrijwel niet.” De bewoners hopen dan ook dat de komst van de voorziening de buurt dichter bij elkaar brengt. “Gewoon voor de gezelligheid in de buurt”, legt Ineke Bruggink, een andere buurtbewoonster uit. “Voor de saamhorigheid maar toch ook een stukje sociaal contact.”

Foto: REGIO8

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU door de winter, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

GRAALM0

Duivenvoorden ziet stijgende lijn bij De Graafschap, maar waakt voor Jong FC Utrecht

De Graafschap lijkt na een uiterst moeizame start van het seizoen langzaam de weg omhoog te vinden. Toch staan de Superboeren nog altijd op de negentiende plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Om de stijgende lijn door te trekken, wacht op De Vijverberg een treffen met de huidige hekkensluiter Jong FC Utrecht.

Merel

Montferland wil vaker ‘ja’ zeggen tegen recreatie op eigen erf

Een bed and breakfast in een leegstaand bijgebouw of hobbyworkshops met een theetuin op het eigen terrein: Montferland wil inwoners in het buitengebied meer ruimte geven voor kleinschalige recreatie. Volgens wethouder Merel Balduk sluiten de huidige regels onvoldoende aan bij wat inwoners tegenwoordig willen. “We moesten te vaak ‘nee’ zeggen tegen initiatieven die eigenlijk heel passend waren voor Montferland.”

OngevalTankstationWehl

Twee gewonden bij frontale botsing op Broekhuizerstraat in Wehl

Op de Broekhuizerstraat in Wehl zijn donderdagmiddag twee auto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht. De weg is voorlopig afgesloten.

JorisClinic0

Kinderen leren veldrijden van Joris Nieuwenhuis in Zelhem: ‘We hebben gewoon plezier’

Meer dan zestig kinderen deden woensdagmiddag mee aan een veldrijclinic op de voormalige vuilnisbult in Zelhem, gegeven door Zelhemmer Joris Nieuwenhuis. De veldrijder hoopt hierdoor samen met de gemeente, KNWU en RTV Vierakker-Wichmond kinderen al jong de liefde voor de sport te leren.

Flexflitser Gaanderen

Flexflitser aan Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen

De flexflitser aan de Liemersweg in Doetinchem gaat weer verhuizen. De flitser rouleert iedere acht weken tussen drie locaties van waar twee in Gaanderen. Sinds half augustus staat deze aan de Liemersweg. Aan de Rijksweg zorgde de paal voor veel opschudding.