Ulft, Netherlands

Spanningen door kickboksgala

Regio8 | 15 december 2015 12:19 | Aangepast op 15 december 2015 12:19
Clubeigenaar Menno Hubregtse had aan organisator Roberto van Osch laten weten dat de dreiging van eventuele vechtpartijen rondom het kickboksgala reden was voor de afgelasting. "Politie en ambtenaren gaven aan dat dat het geval was", aldus Hubregtse. "De gemeente maakte zich daar druk om." Reden voor organisator Van Osch om furieus te reageren richting de gemeente Aalten.

Bij de gemeente is niets bekend over de eventuele dreiging van vechtpartijen buiten het kickboksgala om: "Volkomen uit de lucht gegrepen geruchten", zo noemt burgemeester Bert Berghoef van de gemeente Aalten de geruchten over vechtpartijen. Hubregtse spreekt dat tegen: "Dat is typisch gemeente. De politie is hier een paar keer geweest. Ze weten donders goed hoe het allemaal in elkaar zit. De gemeente is echt triest bezig."
Te melden of niet te melden
Volgens de gemeente Aalten kon het gala niet doorgaan omdat er niet tijdig melding van het evenement is gemaakt: "Bij een melding is het zo dat je die een bepaalde tijd van te voren moet indienen zodat wij kunnen beoordelen of het aan allerlei officiële dingen voldoet", aldus de burgemeester. "Die melding hebben we vijf dagen van te voren gehad. Dan kunnen we het nu, op dit moment, niet door laten gaan."

Clubeigenaar Hubregtse is het daar helemaal niet mee eens. "Dat is allemaal leuk en aardig, maar 15 juli is het evenement al gemeld." Vanaf dat moment werd het evenement al wel gepromoot op internet, maar op het gemeentehuis in Aalten is niks binnengekomen: "Bij de gemeente is nooit een vergunningsaanvraag binnengekomen. De officiële melding van het gala kwam 8 december binnen."

Vervelend voor alle partijen
Bij de organisator overheerst vooral een vervelend gevoel: "Ik wilde iets heel moois op poten zetten en dan krijg je dit op het laatst te horen", aldus Van Osch. "Ik ben er zelf ook helemaal kapot van. Ik moet het zelf nu even helemaal uit gaan zoeken. Ik wil in ieder geval met de burgemeester om tafel."

Burgemeester Berghoef vindt het ook een vervelende situatie. "Voor alle partijen is het vervelend. Als je iets wilt organiseren en je krijgt een ‘nee’, dan gaat er een hoop tijd en energie verloren. Dat vind ik ook vervelend." Van Osch is het daarmee eens. "Alles was picobello in orde en dan krijg je dit op het laatste moment te horen. Dat is op z’n oud-Hollands gezegd kut."

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...