gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

SP wil tolvrije doorgetrokken snelweg A15

60aeb915e48b128706e30697bf33d6e2.jpg
Redactie REGIO8 |
"Als er dan toch een snelweg wordt aangelegd dan is het van de zotte dat inwoners van Gelderland, als mede-eigenaar van deze weg, twee keer moeten betalen voor hun eigen snelweg", aldus SP-Statenlid Maurits Gemmink. "Eerst via de bijdrage door de provincie, daarna door tolheffing op de nieuwe brug over het Pannerdensch kanaal. De geplande tolheffing zal Gelderlanders met een smalle beurs die afhankelijk zijn van hun auto, extra raken." De partij opteert de keuze voor een jaarabonnement op het traject tussen Bemmel en Zevenaar. Gelderse automobilisten zouden volgens het SP-plan een gratis abonnement moeten krijgen.

De provincie Gelderland draagt in totaal 360 miljoen euro bij aan de totstandkoming van de doorgetrokken A15. "We zijn een ‘rijke’ provincie dus Den Haag weet ons te vinden als er iets nieuws aangelegd moet worden", aldus Gemmink. Volgens de SP zal een weggebruiker die dagelijks twee keer over het weggedeelte rijdt zo’n vijftig euro per maand kwijt zijn aan tolbetaling. Uiterlijk in 2023 moeten auto’s over de geplande tolweg kunnen rijden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.