gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

SP wil tolvrije doorgetrokken snelweg A15

60aeb915e48b128706e30697bf33d6e2.jpg
Redactie REGIO8 |
"Als er dan toch een snelweg wordt aangelegd dan is het van de zotte dat inwoners van Gelderland, als mede-eigenaar van deze weg, twee keer moeten betalen voor hun eigen snelweg", aldus SP-Statenlid Maurits Gemmink. "Eerst via de bijdrage door de provincie, daarna door tolheffing op de nieuwe brug over het Pannerdensch kanaal. De geplande tolheffing zal Gelderlanders met een smalle beurs die afhankelijk zijn van hun auto, extra raken." De partij opteert de keuze voor een jaarabonnement op het traject tussen Bemmel en Zevenaar. Gelderse automobilisten zouden volgens het SP-plan een gratis abonnement moeten krijgen.

De provincie Gelderland draagt in totaal 360 miljoen euro bij aan de totstandkoming van de doorgetrokken A15. "We zijn een ‘rijke’ provincie dus Den Haag weet ons te vinden als er iets nieuws aangelegd moet worden", aldus Gemmink. Volgens de SP zal een weggebruiker die dagelijks twee keer over het weggedeelte rijdt zo’n vijftig euro per maand kwijt zijn aan tolbetaling. Uiterlijk in 2023 moeten auto’s over de geplande tolweg kunnen rijden.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

Het is de vraag of CDA in Berkelland overwinning kan belonen met coalitie

Het is de vraag of het CDA in Berkelland de klinkende verkiezingsoverwinning kan belonen met een robuuste coalitie, die de komende vier jaren de lijnen kan uitzetten. Tijdens de politieke avond van dinsdagavond was er alleen steun van PRO voor het CDA, waardoor Samen voor Berkelland (SvB), Samen D’ran, VVD en BBB aan het langste eind trokken.

ZZC'20 Zelhem4.jpg

Bronckhorst kiest voor terugvalscenario in schuifpuzzel Zelhem

De gemeente Bronckhorst wil de nieuwbouw van fusieschool Loo-Meene realiseren op de huidige locatie van CBS De Meene in Zelhem. Daarmee kiest het college voor de zogeheten terugvaloptie, nadat de voorkeurslocatie op veld acht van voetbalclub ZZC’20 niet haalbaar blijkt.

Grenscontroles Duitsland.jpeg

Nog geen gehoor vanuit Duitse ministerie na brandbrief grenscontroles

Vertragingen en ongelukken door de grenscontroles op de Duitse grens. Voor de gemeentes Montferland en Zevenaar en de stad Emmerich am Rhein was de maat vol. Zij sloegen de handen ineen en stuurden 10 maart een brandbrief aan het Duitse ministerie van binnenlandse zaken om aandacht te vragen voor de problemen die de grenscontroles op de A3 veroorzaken. Vijf weken later blijft het nog angstvallig stil vanuit Berlijn.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 21.06.32.jpeg

Scooterrijder gewond na eenzijdig ongeval Doetinchem

Een jongen op een scooter is dinsdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval aan de J. F. Kennedylaan in Doetinchem.