gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

SP Gelderland lanceert plan voor vrij reizen

e2c0a025fbad790f2251ecb2baaaecf1
Redactie REGIO8 |
“Het is zo dat het openbaar vervoer in de spits overvol zit”, begint Statenlid Maurits Gemmink uit Ulft zijn verhaal als hij het plan uitlegt. “En als je dan buiten de spits gaat kijken zie je allemaal lege bussen rondrijden. Twee, drie mensen zitten erin, daar klagen de busmaatschappijen ook over, daar klaagt de provincie over.” Arriva en Breng, de vervoerders in de Achterhoek en Liemers, en Syntus ontvangen jaarlijks 130 miljoen van de provincie om het openbaar vervoer uit te voeren. “Dan betalen wij het feitelijk al. Dus laat die mensen dan gewoon instappen.”

Het plan werd anderhalve week geleden gelanceerd op het station in Nijmegen. “Het was er ijskoud”, blikt Gemmink op die dag terug. “En toch werd het erg goed ontvangen. Mensen zijn er erg enthousiast over. De eerste vraag is altijd ‘ja, maar wie gaat dat dan betalen?’, en als je dan uitlegt dat we het met zijn allen al betalen dan is iedereen eigenlijk voor.” Gemmink verwacht dat het nog wel een strijd zal worden om het plan erdoor te krijgen, maar ziet veel voordelen. “Voor de regio Achterhoek gaat het zeker opleveren dat het een stimulans is voor het toerisme. En wat is er nou mooier dat je in de Achterhoek verblijft, dat je dan gewoon naar Doetinchem kunt gaan en op de trein kunt stappen zonder na te denken over kosten naar Arnhem kunt gaan of naar Apeldoorn naar een pretpark, een dierentuin of het Openlucht Museum. En daarnaast: buslijnen die minder bezet zijn zullen meer bezet gaan worden.” Het plan wordt een speerpunt bij de campagne voor de komende gemeenteraadsverkiezingen en op het Provinciehuis wordt ook gelobbyd. “Het is niet alleen een SP-actie, hoe meer mensen zich hier achter scharen, hoe sneller ze in Arnhem zullen zeggen ‘dit is een goed plan en we gaan het uitvoeren.’”

Foto: REGIO8

Lees ook

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, Emmerich krijgt ook te maken met een verhoging van de parkeertarieven in de binnenstad. De aanjager van het duurder worden is een wijziging van btw-regels.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.