gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

SP Gelderland lanceert plan voor vrij reizen

e2c0a025fbad790f2251ecb2baaaecf1
Redactie REGIO8 |
“Het is zo dat het openbaar vervoer in de spits overvol zit”, begint Statenlid Maurits Gemmink uit Ulft zijn verhaal als hij het plan uitlegt. “En als je dan buiten de spits gaat kijken zie je allemaal lege bussen rondrijden. Twee, drie mensen zitten erin, daar klagen de busmaatschappijen ook over, daar klaagt de provincie over.” Arriva en Breng, de vervoerders in de Achterhoek en Liemers, en Syntus ontvangen jaarlijks 130 miljoen van de provincie om het openbaar vervoer uit te voeren. “Dan betalen wij het feitelijk al. Dus laat die mensen dan gewoon instappen.”

Het plan werd anderhalve week geleden gelanceerd op het station in Nijmegen. “Het was er ijskoud”, blikt Gemmink op die dag terug. “En toch werd het erg goed ontvangen. Mensen zijn er erg enthousiast over. De eerste vraag is altijd ‘ja, maar wie gaat dat dan betalen?’, en als je dan uitlegt dat we het met zijn allen al betalen dan is iedereen eigenlijk voor.” Gemmink verwacht dat het nog wel een strijd zal worden om het plan erdoor te krijgen, maar ziet veel voordelen. “Voor de regio Achterhoek gaat het zeker opleveren dat het een stimulans is voor het toerisme. En wat is er nou mooier dat je in de Achterhoek verblijft, dat je dan gewoon naar Doetinchem kunt gaan en op de trein kunt stappen zonder na te denken over kosten naar Arnhem kunt gaan of naar Apeldoorn naar een pretpark, een dierentuin of het Openlucht Museum. En daarnaast: buslijnen die minder bezet zijn zullen meer bezet gaan worden.” Het plan wordt een speerpunt bij de campagne voor de komende gemeenteraadsverkiezingen en op het Provinciehuis wordt ook gelobbyd. “Het is niet alleen een SP-actie, hoe meer mensen zich hier achter scharen, hoe sneller ze in Arnhem zullen zeggen ‘dit is een goed plan en we gaan het uitvoeren.’”

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.