gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sluiting Emmeriks ziekenhuis afgewend door miljoenensteun van Kreis Kleef

b9ac0d5eb0debb9ed06f229c7aa8c96c

De districtsraad van Kreis Kleef trekt 16,2 miljoen euro uit voor het failliete St. Willibrord ziekenhuis in de grensplaats Emmerik alsnog te redden. Al eerder stelde Kleef 4,5 miljoen euro beschikbaar om het ziekenhuis dit jaar nog open te houden. Er kwam een reddingsplan en dat was er niet gekomen als artsen en verpleegkundigen niet met zoveel toewijding voor ‘hun’ ziekenhuis hadden doorgewerkt, schrijft de Emmerikse burgemeester Peter Hinze in brief op de website van deze gemeente.

Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
“Een ziekenhuis kan alleen functioneren als er betrouwbare en gemotiveerde mensen zijn die zich dag in dag uit met hart en ziel inzetten voor patiënten. De afgelopen maanden heb ik veel van deze mensen leren kennen. Hun inzet voor “hun” ziekenhuis in deze moeilijke en onzekere tijden heeft diepe indruk op me gemaakt.” Daarbij bedankt hij ook inwoners “die campagne hebben gevoerd voor het behoud van ons ziekenhuis. Hun steun heeft grote indruk gemaakt op de ministeries in Düsseldorf. Het heeft laten zien hoe belangrijk deze faciliteit is voor onze stad en de hele regio.”

De Landkreis (districtsbestuur) van Kleef neemt het ziekenhuis over samen met Accu Meda Management GmbH. Voor het voortbestaan van het Willibrord-ziekenhuis wordt een holding opgericht. Daarbinnen krijgt t de Landkreis bijna 74,9 procent van de aandelen en Acca 25,1 procent van de aandelen in handen. Het reddingsplan omvat besparingen en een stappenplan om het ziekenhuis efficiënter te laten werken.

Ruim 40.000 patiënten in de omgeving maken gebruik van het ziekenhuis en telt het St. Willibrord-ziekenhuis 543 medewerkers. Nadat bekend werd dat het ziekenhuis failliet was kwamen de artsen van het St. Willibrord in actie en stuurden ze een brandbrief naar het Ministerie van Gezondheid van de deelstaat met de oproep om het ziekenhuis te redden. Hinze: “Het redden van het Willibrord-ziekenhuis is een mijlpaal voor de gezondheidszorg in Emmerich en de regio, maar we weten dat er nog een lange weg te gaan is.” Het laatste antwoord is aan de schuldeisers. Zij moeten nog instemmen met het reddingsplan.

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”