gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sloop voormalig zwembad De Hoevert in Didam gestart

97069ec25b1c088777cae2363cbd4d0d.jpg

De sloop van voormalig zwembad De Hoevert in Didam, dat in december 2020 definitief de deuren sloot, is deze maand gestart. Dit ondanks meerdere pogingen van de toenmalige Montferlandse oppositiepartijen om de zwemvoorziening te behouden.

Charlotte van de Kant |
Sinds december 2020 is er niks meer gebeurd met het voormalige zwembad, omdat er mogelijk een vleermuis in een gleufje in de muur van het gebouw zat. Na onderzoek is gebleken dat er geen vleermuis zit, waardoor de sloop op 10 oktober is gestart. De verwachting is dat de werkzaamheden tot midden december duren. Op de plek van De Hoevert komen waarschijnlijk woningen. "Samen met omwonenden is in 2021 een visie voor herontwikkeling opgesteld", laat een woordvoerder van de gemeente Montferland weten. "Die visie is door de gemeenteraad vastgesteld. Deze voorziet in verschillende typen woningen op de locatie van De Hoevert. Er wordt op dit moment gewerkt aan een verdere uitwerking."

Op dit moment wordt er door wethouder Rob Mos gekeken naar een nieuwe zwemvoorziening in het dorp. Hij richt zich daarbij in eerste instantie op een kleinschalig zwembad. "Met een energiezuinige exploitatie en voor gebruik door zoveel mogelijk inwoners van Didam", aldus de woordvoerder van Montferland. "Kosten spelen natuurlijk een belangrijke rol, zeker in tijden van sterk oplopende bouwkosten door inflatie en energieproblemen."

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.