Ulft, Netherlands

SKB stopt met vaatchirurgie met Slingeland

Het Streekziekenhuis Koningin Beatrix (SKB) in Winterswijk gaat op het gebied van vaatchirurgie weer samenwerken met het MST in Enschede, zoals dat tot 2018 ook het geval was. Na de bestuurlijke fusie met het Slingeland Ziekenhuis gingen de Doetinchemse vaatchirurgen in 2018 vanuit het SKB werken.
Jasper Hazelaar | 29 januari 2021 15:59 | Aangepast op 29 januari 2021 15:59
Aan die laatste samenwerking komt een eind, nu de Raad van Bestuur in overleg met de Raad van Toezicht van het SKB heeft besloten opnieuw met de afdeling vaatchirurgie van het MST in zee te gaan. De meeste patiënten in Winterswijk met hart- en vaatziekten werden voor operaties al vaak doorverwezen naar het ziekenhuis in Enschede. Met de keuze voor het MST gaat het SKB in tegen het advies van Marcel Daniëls, de verkenner die namens het inmiddels demissionaire kabinet voor centralisering van de zorg is. Hij had een leidende rol voor het Slingeland in gedachten. Het MST kan in tegenstelling tot het Slingeland ook in de avonduren, nacht en in het weekend de zorg bieden op het gebied van de vaatchirurgie. Het Slingeland zoekt nu mogelijk samenwerking met het Rijnstate Ziekenhuis in Arnhem.

Na de bestuurlijke fusie zouden beide Achterhoekse ziekenhuizen ook een juridische fusie aangaan, maar die is afgeblazen. Het SKB koos er voor zelfstandig te blijven omdat bij een definitieve fusie met het Slingeland de spoedeisende hulp, Intensive Care en kindergeneeskunde op termijn naar het nieuw te bouwen ziekenhuis in Doetinchem zouden worden overgeheveld. Die aankondiging zorgde bijna voor een volksopstand in de oostelijke Achterhoek, onder aanvoering van de Stichting Behoud SKB. Ook het personeel van het SKB sprak zich uit tegen de beoogde fusie, waarna werd besloten dat beide ziekenhuizen blijven samenwerken, maar zelfstandig verder gaan.

Vraagteken verdwijnt
Na de ontmanteling van de fusie, per 1 januari 2021, stond alleen nog een vraagteken achter de samenwerking met betrekking tot de vaatchirurgie. De Doetinchemse vaatchirurgen werkten op de polikliniek in Winterswijk, maar voerden operaties wel in Doetinchem uit. Tot een gezamenlijk vervolg komt het niet, het SKB kiest voor een hernieuwde samenwerking met het MST in Enschede.

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...