gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sjoerd Ars wil de Achterhoek verduurzamen

2ba84d85651b432b9c37de71b8f36329.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er liggen weer mooie nieuwe uitdagingen”, aldus Ars. Hoewel het begon te kriebelen toen hij zondag beelden van de eerste training van De Graafschap zag, hoopt Ars op een nieuwe uitdaging op De Vijverberg. Samen met twee partners heeft hij het bedrijf Achterhoek Duurzaam opgericht. “Onze ambitie is om de Achterhoek te gaan verduurzamen”, aldus Ars, die in gesprek is met zijn oude club om stadion De Vijverberg op allerlei vlakken onder handen te nemen. “Ik vind dat betaald voetbalorganisaties wat dat betreft een voorbeeldfunctie hebben. De Graafschap kan dan in de Achterhoek een mooie voortrekkersrol vervullen.”

Naast zijn rol bij Achterhoek Duurzaam blijft Ars actief in het amateurvoetbal. Komend seizoen speelt hij in het shirt van De Treffers uit Groesbeek in de Tweede Divisie. “Ik heb echt zin om nog een jaartje te knallen”, aldus Ars, die nog niet toekomt aan het ‘zwarte gat’ na zijn profcarrière. “Daar zal ik denk ik geen last van hebben, van tijd tekort hebben wel. Binnenkort wordt er ook in de voetballerij nog wat bekend, maar dat hou ik nog even voor me.”

De Graafschap gaat voor duurzaamheidsslag
De Graafschap beaamt onder meer in gesprek te zijn met Ars om een duurzaamheidsslag te slaan op De Vijverberg. Zo moeten onder meer het honderdtal zonnepanelen dat op het dak ligt worden vervangen. Inmiddels is een duurzaamheidsscan uitgevoerd op het stadion. De Graafschap hoopt na de zomer duidelijkheid te hebben over het hele traject en alle aanpassingen aan De Vijverberg.

Foto: REGIO8

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.