gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sjoerd Ars wil de Achterhoek verduurzamen

2ba84d85651b432b9c37de71b8f36329.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er liggen weer mooie nieuwe uitdagingen”, aldus Ars. Hoewel het begon te kriebelen toen hij zondag beelden van de eerste training van De Graafschap zag, hoopt Ars op een nieuwe uitdaging op De Vijverberg. Samen met twee partners heeft hij het bedrijf Achterhoek Duurzaam opgericht. “Onze ambitie is om de Achterhoek te gaan verduurzamen”, aldus Ars, die in gesprek is met zijn oude club om stadion De Vijverberg op allerlei vlakken onder handen te nemen. “Ik vind dat betaald voetbalorganisaties wat dat betreft een voorbeeldfunctie hebben. De Graafschap kan dan in de Achterhoek een mooie voortrekkersrol vervullen.”

Naast zijn rol bij Achterhoek Duurzaam blijft Ars actief in het amateurvoetbal. Komend seizoen speelt hij in het shirt van De Treffers uit Groesbeek in de Tweede Divisie. “Ik heb echt zin om nog een jaartje te knallen”, aldus Ars, die nog niet toekomt aan het ‘zwarte gat’ na zijn profcarrière. “Daar zal ik denk ik geen last van hebben, van tijd tekort hebben wel. Binnenkort wordt er ook in de voetballerij nog wat bekend, maar dat hou ik nog even voor me.”

De Graafschap gaat voor duurzaamheidsslag
De Graafschap beaamt onder meer in gesprek te zijn met Ars om een duurzaamheidsslag te slaan op De Vijverberg. Zo moeten onder meer het honderdtal zonnepanelen dat op het dak ligt worden vervangen. Inmiddels is een duurzaamheidsscan uitgevoerd op het stadion. De Graafschap hoopt na de zomer duidelijkheid te hebben over het hele traject en alle aanpassingen aan De Vijverberg.

Foto: REGIO8

Lees ook

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.

 inbeslaggenomen drugs.jpg

Tien arrestaties bij groot drugsonderzoek in Aalten en Bocholt

Bij een groot drugsonderzoek in de grensstreek zijn tien verdachten opgepakt, waarvan drie uit Aalten. Het gaat om een gezamenlijke actie van de politie in de Achterhoek-Oost en de Duitse politie in Noordrijn-Westfalen. Ook zijn drugs, geld en wapens in beslag genomen.