Ulft, Netherlands

Sjoerd Ars wil de Achterhoek verduurzamen

Regio8 | 5 juli 2018 12:01 | Aangepast op 5 juli 2018 12:01

“Er liggen weer mooie nieuwe uitdagingen”, aldus Ars. Hoewel het begon te kriebelen toen hij zondag beelden van de eerste training van De Graafschap zag, hoopt Ars op een nieuwe uitdaging op De Vijverberg. Samen met twee partners heeft hij het bedrijf Achterhoek Duurzaam opgericht. “Onze ambitie is om de Achterhoek te gaan verduurzamen”, aldus Ars, die in gesprek is met zijn oude club om stadion De Vijverberg op allerlei vlakken onder handen te nemen. “Ik vind dat betaald voetbalorganisaties wat dat betreft een voorbeeldfunctie hebben. De Graafschap kan dan in de Achterhoek een mooie voortrekkersrol vervullen.”

Naast zijn rol bij Achterhoek Duurzaam blijft Ars actief in het amateurvoetbal. Komend seizoen speelt hij in het shirt van De Treffers uit Groesbeek in de Tweede Divisie. “Ik heb echt zin om nog een jaartje te knallen”, aldus Ars, die nog niet toekomt aan het ‘zwarte gat’ na zijn profcarrière. “Daar zal ik denk ik geen last van hebben, van tijd tekort hebben wel. Binnenkort wordt er ook in de voetballerij nog wat bekend, maar dat hou ik nog even voor me.”

De Graafschap gaat voor duurzaamheidsslag
De Graafschap beaamt onder meer in gesprek te zijn met Ars om een duurzaamheidsslag te slaan op De Vijverberg. Zo moeten onder meer het honderdtal zonnepanelen dat op het dak ligt worden vervangen. Inmiddels is een duurzaamheidsscan uitgevoerd op het stadion. De Graafschap hoopt na de zomer duidelijkheid te hebben over het hele traject en alle aanpassingen aan De Vijverberg.

Foto: REGIO8

Lees ook

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Na een tropisch warme woensdag trok er een zware zomerse storm over de Achterhoek. Vooral Winterswij...

Dak van bedrijfspand in Winterswijk stort in na extreem weer: geen gewonden

Het dak van een bedrijfspand in Winterswijk is woensdagmiddag ingestort na extreem weer. Op het mome...

Achterhoekers Meijer en Ulderink volgen Ten Hag naar Leverkusen

Doetinchemmer Rogier Meijer en Aaltenaar Andries Ulderink gaan aan de slag als assistent-trainers bi...

Man op scootmobiel gewond na botsing met groep scholieren in Doetinchem

Bij een ongeval op de Gaanderenseweg in Doetinchem is woensdagmiddag een man op een scootmobiel in b...

Winterswijk trekt samen op voor amateurkunst als sociale pijler en levendige wijken en dorpen

In de foyer van Boogie Woogie worden de handtekeningen gezet. Een leerling met een gitaar in een rug...

Waterschap koelt brug Hoog-Keppel, andere bruggen kunnen hitte aan

Het Waterschap Rijn en IJssel heeft woensdag de brug over de Oude IJssel bij Hoog-Keppel gekoeld met...