gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Sinterklaas deelt cadeaus uit aan minima

ee4540884a0298b2eb91b89a4c16ee22.jpg
Redactie REGIO8 |

"Samen met Nationaal Fonds Kinderhulp helpen wij kindjes die in armoede leven in onze gemeente dat zij toch een stukje Sinterklaas krijgen", aldus coördinator Esther Heideman-Nobel. "In het Meedoenarrangement gaat het om 1200 kinderen die leven in armoede en minder mee kunnen doen in de samenleving." Er zijn maar vijftig cadeaus geleverd, dus een select groepje kinderen kon maar verblijd worden. "We hebben door een hele eerlijke loting kindjes uitgeloot." Broertjes en zusjes van de gelukkigen kregen vanuit het Meedoenarrangement ook een cadeautje.

Sinterklaas was erg blij met de hulp die hij kreeg. "Ik kan niet genoeg mensen hebben die mij helpen dus ik ben er erg blij mee. De Sint heeft vanaf het begin ervoor gezorgd dat vooral arme kinderen hun cadeautjes kregen. Door deze actie hoop ik dat er nog meer hulpsinten zullen zijn die zullen zoeken naar kinderen die misschien geen cadeautje krijgen en hen toch een cadeautje geven." De ouders zijn volgens Heideman-Nobel erg blij met dit extraatje. "Omdat ze weten dat dit een extra iets op bovenop het Meedoenarrangement. Dus naast de punten die de kinderen al van ons krijgen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis OIJ20.jpg

Merendeel Achterhoekse gemeenten betaalt dwangsommen na te late besluiten

Gemeenten in de Achterhoek hebben in 2025 meerdere keren een dwangsom moeten betalen omdat ze te laat een besluit namen. Van alle gemeenten, hebben er zes samen ruim 17.000 euro uitgekeerd aan inwoners. Het grootste deel daarvan komt voor rekening van de gemeente Oude IJsselstreek.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Rechter veegt bezwaren tegen asielopvanglocatie Bronckhorst van tafel

Een groep omwonenden van het gemeentehuis van Bronckhorst heeft bij de rechtbank in Arnhem bot gevangen in hun verzet tegen een opvanglocatie voor minderjarige asielzoekers in Bronckhorst. De rechter oordeelt dat de gemeente de vergunning terecht heeft verleend.

Ibrahim El Kadiri (2).jpg

El Kadiri weken uitgeschakeld bij De Graafschap

Ibrahim El Kadiri, aanvaller en smaakmaker van De Graafschap, staat de komende weken aan de kant met een blessure. De 24-jarige buitenspeler liep de kwetsuur op tijdens de verloren wedstrijd tegen ADO Den Haag (1-2).

Puzzelen0.png

Eerste Montferlands legpuzzelkampioenschap in Didam voor Alpe d’HuZes

Didam wordt maandag 6 april omgetoverd tot het puzzelwalhalla van de Achterhoek. In de sporthal van DSV Relax vindt die Tweede Paasdag het eerste Open Legpuzzelkampioenschap van Montferland plaats. De opbrengst van het evenement gaat naar Alpe d’HuZes, dat geld inzamelt voor kankeronderzoek.

d46e8179cf7406bc64834f2237cc5feb.jpg

Doetinchem moet 282 asielzoekers opvangen en houdt vast aan koers

Gemeente Doetinchem moet volgens een voorlopige raming 282 asielzoekers opvangen. Dat blijkt uit een recente inschatting van het Rijk. Voorheen lag die capaciteitsraming op 307, waarvan 26 amv’ers. Het college heeft besloten daarbij de koers voor de komende jaren op zowel een tijdelijke opvanglocatie als een structurele woonoplossing te houden.

berkelland2.jpg

Burgemeester Rijssen-Holten onderzoekt mogelijkheden tot samenwerking in Berkelland

Jurgen van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, gaat als verkenner met alle partijen in Berkelland in gesprek en onderzoeken welke samenwerkingsvorm het meest haalbaar en wenselijk is. Volgende week dinsdag (31 maart) neemt Berkelland afscheid van de huidige gemeenteraad. Op woensdag 1 april wordt de nieuwe gemeenteraad officieel geïnstalleerd.