gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Serieuze animo voor brandweer in Aalten

c4fb9bdef862133ad9db82827fbf0cd8.jpg
Redactie REGIO8 |
"De drempel ligt misschien erg hoog", vertelt postcommandant Harm Hoftiezer aan 112Achterhoek-nieuws.nl over de reden waarom de serieuze animo niet altijd wordt omgezet in een daadwerkelijke aanmelding als vrijwilliger. "We vragen best veel van een vrijwilliger. Het is niet even iets wat je 'er naast' kan doen." Zo zijn de uren veel intensiever geworden. "We oefenen nu één keer per week. Alle weken ben je zo'n beetje aan de bak." Daar komen in het begin nog een hoop trainingsuren bij. "De opleiding vraagt veel van de mensen, die kost ook verlofdagen." Toch zit er volgens Hoftiezer veel charme in de functie. "Je moet er veel voor laten, maar je krijgt er ook heel veel mooie dingen voor terug."

Niet alleen praktische zaken zoals een EHBO-diploma zijn de voordelen van het brandweermanschap, maar vooral op het emotionele vlak wordt een vrijwilliger verreikt volgens de postcommandant: "Waar een ander stopt of achteruit gaat, dan gaan wij verder om toch de boel op te lossen. Om de schade te beperken of iemand uit de auto te halen. Dat is dankbaar werk." Hij benadrukt dat vrijwilligers hard nodig zijn. "De maatschappij heeft gewoon behoefte aan dit soort mensen. Die brand zal toch uit moeten. Als je het niet doet, wordt de brandweerzorg alleen maar duurder. Dat maakt het lastig."

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

JorisVeldrijden670.jpg

Extra campings rondom EK veldrijden Montferland zes dagen toegestaan

De hele Montferlandse gemeenteraad vroeg er al om, nu gaat het college er ook gedeeltelijk in mee. Tijdens het EK veldrijden in Zeddam dit najaar mogen er tijdelijke campings komen om alle wielerfans een onderdak te kunnen bieden. De raad vroeg om een periode van veertien dagen, het college maakt er maximaal zes van.

GemeentehuisLochem.jpeg

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593.jpg

Nieuw onderzoek naar verdachte van dood Lisanne (23) is klaar

Het nieuwe onderzoek naar de man die bekend heeft dat hij de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel heeft gedood, is klaar. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de strafzaak eind juni ook echt door kan gaan. Verdachte Christiaan (26) uit Ulft staat dan terecht voor het doodsteken van de jonge vrouw.

AanhoudingExplosies.jpg

Woningdoorzoeking Doetinchem vanwege onderzoek naar explosies coffeeshop

De woningdoorzoeking op 21 april aan de Themansstraat in Doetinchem hield verband met het lopende onderzoek naar de explosies bij Coffeeshop Magic, zo laat de politie woensdag weten. Tijdens de doorzoeking werd onder meer een explosief aangetroffen en in beslag genomen.

Voetbalteam Varsselder.jpg

Van Varsselder naar Hamburg: voetballers GWVV 4 spelen ‘interland’ in Duitsland

Als de meeste mensen zich vrijdagochtend nog eens omdraaien, staat de selectie van GWVV 4 uit Varsselder-Veldhunten in al vroegte klaar voor vertrek. Om 04.00 uur worden de spelers uitgezwaaid en vertrekken ze Hamburg. Daar wacht op zaterdag 30 mei een bijzondere voetbalwedstrijd tegen Rahlstedter SC 2 Ü50.

Gehaktbal50.jpg

Gehaktballencompetitie in Neede: Wie mag er een jaar lang opscheppen over zijn ballen?

Wie mag zich een jaar lang de beste ballenbakker noemen? Daar draaide het dit pinksterweekend om bij de gehakballencompetitie van Café Vally’s, in Neede. Zeventien deelnemers streden om die felbegeerde eerste plek. ”Smaak en textuur. Dat is uiteindelijk gewoon wat een bal, een bal maakt”, aldus de jury.