gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Serieuze animo voor brandweer in Aalten

c4fb9bdef862133ad9db82827fbf0cd8.jpg
Redactie REGIO8 |
"De drempel ligt misschien erg hoog", vertelt postcommandant Harm Hoftiezer aan 112Achterhoek-nieuws.nl over de reden waarom de serieuze animo niet altijd wordt omgezet in een daadwerkelijke aanmelding als vrijwilliger. "We vragen best veel van een vrijwilliger. Het is niet even iets wat je 'er naast' kan doen." Zo zijn de uren veel intensiever geworden. "We oefenen nu één keer per week. Alle weken ben je zo'n beetje aan de bak." Daar komen in het begin nog een hoop trainingsuren bij. "De opleiding vraagt veel van de mensen, die kost ook verlofdagen." Toch zit er volgens Hoftiezer veel charme in de functie. "Je moet er veel voor laten, maar je krijgt er ook heel veel mooie dingen voor terug."

Niet alleen praktische zaken zoals een EHBO-diploma zijn de voordelen van het brandweermanschap, maar vooral op het emotionele vlak wordt een vrijwilliger verreikt volgens de postcommandant: "Waar een ander stopt of achteruit gaat, dan gaan wij verder om toch de boel op te lossen. Om de schade te beperken of iemand uit de auto te halen. Dat is dankbaar werk." Hij benadrukt dat vrijwilligers hard nodig zijn. "De maatschappij heeft gewoon behoefte aan dit soort mensen. Die brand zal toch uit moeten. Als je het niet doet, wordt de brandweerzorg alleen maar duurder. Dat maakt het lastig."

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.