gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Serieuze animo voor brandweer in Aalten

c4fb9bdef862133ad9db82827fbf0cd8
Redactie REGIO8 |
"De drempel ligt misschien erg hoog", vertelt postcommandant Harm Hoftiezer aan 112Achterhoek-nieuws.nl over de reden waarom de serieuze animo niet altijd wordt omgezet in een daadwerkelijke aanmelding als vrijwilliger. "We vragen best veel van een vrijwilliger. Het is niet even iets wat je 'er naast' kan doen." Zo zijn de uren veel intensiever geworden. "We oefenen nu één keer per week. Alle weken ben je zo'n beetje aan de bak." Daar komen in het begin nog een hoop trainingsuren bij. "De opleiding vraagt veel van de mensen, die kost ook verlofdagen." Toch zit er volgens Hoftiezer veel charme in de functie. "Je moet er veel voor laten, maar je krijgt er ook heel veel mooie dingen voor terug."

Niet alleen praktische zaken zoals een EHBO-diploma zijn de voordelen van het brandweermanschap, maar vooral op het emotionele vlak wordt een vrijwilliger verreikt volgens de postcommandant: "Waar een ander stopt of achteruit gaat, dan gaan wij verder om toch de boel op te lossen. Om de schade te beperken of iemand uit de auto te halen. Dat is dankbaar werk." Hij benadrukt dat vrijwilligers hard nodig zijn. "De maatschappij heeft gewoon behoefte aan dit soort mensen. Die brand zal toch uit moeten. Als je het niet doet, wordt de brandweerzorg alleen maar duurder. Dat maakt het lastig."

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

9236ca55cc08bed6168dc9c5d22a6a43

Sporthal Breedenbroek luidt noodklok: 'Waarom Etten en Megchelen wel?'

Sportbelangen Breedenbroek heeft woensdagavond tijdens een commissievergadering de noodklok geluid over de toekomst van de sporthal. De stichting vraagt de gemeente om zes ton voor renovatie en verduurzaming. "Waarom andere kernen wel en Breedenbroek niet?", vraagt secretaris Margriet Koenders zich af.

DokeTempels10

Doke Tempels uit fractie PRO Nederland Oude IJsselstreek gezet, toekomst zetel onbekend

Raadslid Doke Tempels maakt niet langer onderdeel uit van de fractie van PRO Nederland Oude IJsselstreek. De partij heeft het vertrouwen in het raadslid opgezegd nadat ze volgens PRO maanden onbereikbaar was. Tempels wilde zelf wethouder worden, maar John Haverdil won uiteindelijk die interne strijd.

GraafschapZW

Oud-voorzitter De Graafschap Hylke Enzerink overleden

Hylke Enzerink, van 1994 tot 2000 voorzitter van De Graafschap, is overleden. Dat maakt de club bekend op haar kanalen. Enzerink is 83 jaar oud geworden.

Bord Didam

Alleen bestemmingsverkeer nog welkom in centrum Didam

Automobilisten die het centrum van Didam als sluiproute gebruiken, mogen daar vanaf vandaag niet meer rijden. Alleen bestemmingsverkeer is nog welkom. Met de proef hoopt de gemeente de verkeersoverlast terug te dringen.

WhatsApp Image 2026-09-09 at 09.54.59

Fietsster lichtgewond na aanrijding in Doetinchem

Een fietsster is woensdagochtend lichtgewond geraakt bij een ongeval op de Mozartlaan in Doetinchem. Een automobiliste reed achteruit en zag daarbij drie meisjes op de fiets over het hoofd.

Trekkers OIJ

Honderden boeren bieden brandbrief aan bij gemeentehuis Gendringen

Zo'n 250 boeren kwamen dinsdagavond met tientallen trekkers naar het gemeentehuis van de gemeente Oude IJsselstreek in Gendringen. Ze boden een brandbrief aan, aan burgemeester Laura Werger waarin ze hun zorgen uitspreken over de brief van minister van Essen. Hoewel een gemeente in eerste instantie niet over die regels gaat, is het gemeentehuis volgens de boeren tóch de geschikte plek.