Ulft, Netherlands

Serie over grensoverschrijdend toerisme te zien op REGIO8

Streekomroep REGIO8 en STUDIO 47 uit het Duitse Duisburg zenden vanaf donderdag een meerdelige serie uit over duurzaam toerisme in het Duits-Nederlandse grensgebied. Beide omroepen hebben onder de noemer ‘Eco Trek – Vakantie groen en grenzeloos’ elk drie afleveringen gemaakt over vakantietrips en toeristische trekpleisters.
Domien Esselink | 30 november 2023 16:08 | Aangepast op 30 november 2023 16:08
Duurzaam toerisme is steeds meer een begrip geworden in de samenleving als gevolg van de klimaatverandering. Uitstapjes naar of een korte vakantie in de grensstreek dragen bij aan de doelstellingen van duurzaamheid en klimaatbescherming. Ze versterken de toeristische sector aan beide zijden van de grens en er is minder CO2-uitstoot.

In de serie komen aan Nederlandse zijde de Acht Kastelenroute rond Vorden, openluchtmuseum Erve Kots in Lievelde en het bij Duitsers populaire Winterswijk met de warenmarkt en het winkelcentrum voorbij.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Duitsland|REGIO8|

Meest gelezen

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Lees ook

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Kan stukje Duitse rondweg op Winterswijks grondgebied, Nederland van het stikstofslot halen?

Een klein stukje rondweg bij de Duitse grensplaats Oeding werpt een verrassend licht op een veel gro...

Klap voor BZ-minister Dobrindt: Duitse rechter kraakt grensbeleid asielzoekers

Het nieuwe strenge grensbeleid van de Duitse minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt (CSU...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

Strijd om burgemeestersschap in Bocholt: machtswissel of machtsbehoud?

Op 14 september 2025 kiest de Duitse stad Bocholt een nieuwe burgemeester, en de verkiezingen belove...