Ulft, Netherlands

Senioren willen Wesenthorst intact houden

Seniorenbelang Ulft doet een oproep aan de gemeenteraad om niet te kiezen voor het slopen van het huidige Wesenthorst, maar om het pand te laten herinrichten voor bewoning door senioren. Op die manier zou er bijgedragen worden aan de vitaliteit van oudere bewoners van Ulft.
Kevin ten Dolle | 16 februari 2021 16:50 | Aangepast op 16 februari 2021 16:50
"Het is een geweldig gebouw en het zou zonde zijn als het afgebroken wordt en er een paar woontorens voor in de plaats komen", aldus voorzitter Herman Wielens van Seniorenbelang Ulft. De meer dan veertig klaslokalen van elk ongeveer zestig vierkante meter in de school kunnen volgens Seniorenbelang worden omgebouwd tot betaalbare seniorenappartementen. "Ook kan hier worden geëxperimenteerd, met onder meer verschillende gemeenschappelijke ruimtes. Bij nieuwbouw zal het realiseren van zo'n groot inloopcentrum financieel niet mogelijk zijn", geeft Wielens aan. Volgens de voorzitter zouden de ruimtes gebruikt kunnen worden als gemeenschappelijke ontmoetingsplaatsen: "Een plek waar mensen elkaar echt kunnen ontmoeten, met elkaar kunnen bewegen en creatief kunnen zijn, in plaats van alleen thuis een kruiswoordpuzzel op te lossen."

Tijdens de commissievergadering van vorige week werd het initiatief niet met open arme ontvangen door de commissieleden, zag ook Wielens. Volgens hem zijn de plannen van Seniorenbelang Ulft echter een ideale tijdelijke oplossing: "Laat ons experimenteren. Het schoolgebouw komt vanaf mei of juni leeg te staan. Voor die tijd daarna tot aan de definitieve plannen zoekt de gemeente nog een invulling. Geef ons die twee jaar zodat we met onze plannen kunnen experimenteren."

Verhuizing Almende College
Het Wesenthorst komt aanstaande zomer leeg te staan als het Almende College uit het gebouw vertrekt. De vmbo-school vertrekt uit het pand om in Silvolde een nieuw gebouw te betrekken. Het college van Oude IJsselstreek wil het pand herontwikkelen en zoekt daarnaast een tijdelijke invulling zolang deze herontwikkeling loopt.

Foto: REGIO8

Lees ook

1 Mei in de Grensstreek: Terrassen vol, activisme afwezig

Op Beursplein 5 in Amsterdam blijft de beurs vandaag gesloten. Niet vanwege activistische motieven o...

Mart Smeets, Flemming en Achterhoekse doedelzakken op Zwarte Cross

De line-up van de Zwarte Cross is donderdagmiddag weer aangevuld met een nieuwe lading artiesten. On...

Dijkhuizen voert keeperswissel door tegen Telstar, vizier al op de play-offs

Niet Ties Wieggers, maar Sten Kremers staat vrijdag onder de lat bij De Graafschap. Op de eigen Vijv...

Canadese nabestaanden herdenken in Gendringen: ‘Alleen de Nederlanders doen dit, het is geweldig’

Tientallen Canadese doedelzakspelers, tamboers en vendeliers marcheerden woensdag door het centrum v...

Clubtopscorer Van Gilst ruilt De Graafschap in voor Heracles Almelo

Tristan van Gilst vertrekt na dit seizoen bij De Graafschap en tekent een contract tot medio 2028 bi...

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...