Ulft, Netherlands

Schotse hooglander niet afgemaakt

Regio8 | 31 mei 2015 11:41 | Aangepast op 31 mei 2015 11:41
"Komende week wordt een oplossing gezocht voor zowel de stier als de veiligheid", zegt de gemeente. Bij die oplossing wordt ingezet op verkoop of ruil van de groep Schotse hooglanders.

Totdat duidelijk is waar het dier naar toe kan wordt het overgeplaatst naar Koekendaal, dat zal maandag gebeuren. Een terugkeer naar natuurpark Overstegen is te riskant. De stier weet nu hoe hij het park moet verlaten en daarom is de kans op herhaling te groot. Tot zijn overplaatsing naar Koekendaal blijft de Schotse hooglander dan ook in de zogenaamde kraal, de kooi waar de dieren normaliter ingeënt en gecontroleerd worden.

Toen na de vierde ontsnapping, zaterdagavond, duidelijk werd dat het dier misschien afgemaakt zou worden ontstond grote beroering in Doetinchem en daarbuiten. Binnen korte tijd tekenden honderden mensen de petitie om de stier in leven te laten. Inmiddels staat de teller op ruim 4800 handtekeningen uit alle hoeken van het land en zelfs uit België en Duitsland. In eerste instantie werd gezegd dat de gemeente besloten had de stier te laten afmaken, de gemeente zelf spreekt dit besluit in het persbericht tegen: "de suggestie van afmaken is voor de gemeente Doetinchem geen optie geweest." Op de Facebookpagina die voor het dier is aangemaakt heerst twijfel of het dier, nadat alle aandacht is verdwenen, blijft leven of alsnog wordt afgemaakt.

Lees ook

Burgemeester Van Oostrum mag door in Berkelland

Burgemeester Joost van Oostrum gaat op voor zijn derde termijn in Berkelland. De gemeenteraad heeft ...

Buslegende Berd (80) uit Sinderen rijdt zijn allerlaatste rit

In de Achterhoek kennen veel reizigers hem: Berd Westerveld. Al decennialang zet hij zich in voor he...

Raadslid Lochem maakt excuses voor ‘persoonlijke touch’

Laat de Bloemenkamp in Gorssel zolang mogelijk staan zodat er 39 jongeren nog pakweg een jaar kunnen...

Btw-kloof voelbaar in hele grensstreek: ‘Locatie blijft doorslaggevend, maar prijs telt mee’

De verhoging van de btw op overnachtingen in Nederland van 9 naar 21 procent zorgt in de grensstreek...

De Graafschap geeft voorsprong in slotfase uit handen tegen Den Bosch

De Graafschap is er maandagavond niet in geslaagd de drie punten in De Vijverberg te houden. De ploe...

Doetinchem is een minuut muisstil: 'We mogen het nooit, nooit vergeten'

Eind januari wordt in het hele land stilgestaan bij de Shoah, ook wel de Holocaust genoemd. Op 27 ja...