gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schoenmakerij Veens uit Doetinchem beste van Nederland

74ee0b9d0dc3b072d1322d345727cd6d.jpg

Schoenmakerij Veens uit Doetinchem is maandag op de 'Dag voor de Schoenmaker' verkozen tot Schoenmakerij van het Jaar 2023. Onderdeel van de prijs is dat eigenaren Richard en Nicole Veens een jaar lang een ambassadeursrol mogen vervullen voor hun vakgebied.

Viggo Zweverink |
"Het is een hele eer, super is het", laat eigenaar Richard Veens weten. "Wij zijn zowel door de klanten als de jury als beste van Nederland beoordeeld." De ondernemer kreeg vorig jaar te horen dat hij genomineerd was met zijn schoenmakerij. In februari kwam een vakjury onaangekondigd langs om de zaak aan de Nieuwstad te beoordelen. Ze werden onder meer gekeurd op de kwaliteit van reparaties en de uitstraling van de onderneming. De prijs is een initiatief van de Nederlandse Schoenmakers Vereniging.

Veens ziet de winst van de bokaal als beloning voor het doorzetten tijdens de pandemie. "Wij hebben in de coronatijd veel geïnvesteerd in ons bedrijf en duurzaamheid, zoals het plaatsen van ledverlichting", zegt Richard. "Wij bleven de toekomst positief inzien." Of de schoenmakerij als beste van Nederland nu dingen anders aan gaat pakken? "Wij blijven ons ding doen en gaan absoluut niet naast onze schoenen lopen", vertelt de eigenaar lachend.

Foto: Schoenmakerij Veens

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.