gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Schijt je rijk voor jeugdteam De Graafschap

92cafc1dd6c3e8812a6f8aae99e57657.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een actie die echt bij De Graafschap en de Achterhoek past", zo omschrijft teammanager Nahrenjo Pelgrim de ‘Schijt je rijk’-loterij. Het voetbalveld in de Veldhoek werd na het duel van het jeugdteam van De Graafschap tegen leeftijdsgenoten van Vitesse omgetoverd in een veld met vijfduizend digitale kavels. "De koe moet poepen in een vak", vertelt doelman Ties Wieggers. "En voor een vak hebben de deelnemers loten gekocht." Uiteindelijk bleek de koe een beetje geconstipeerd en moest een trekking een winnaar aanwijzen van de hoofdprijs van 400 euro aanwijzen.

Mede dankzij de opbrengsten van de loterij kan het jeugdteam van De Graafschap tijdens Pasen afreizen naar Italië voor het Memorial Stefano Gusella-toernooi waar ze tegenstanders als CSKA Moskou, Espanyol en Flamengo kunnen treffen. Wat de jonge Superboeren daar te zoeken hebben? "We zijn een club met internationale allure dus we horen in het straatje met Napoli en AC Milan", zegt teammanager Pelgrim met een kwinkslag, om daarna te wijzen op de andere speelstijlen van tegenstanders: "De jongens worden daar een ervaring rijker van."

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.