Ulft, Nederland
Terug

Schijt je rijk voor jeugdteam De Graafschap

92cafc1dd6c3e8812a6f8aae99e57657.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een actie die echt bij De Graafschap en de Achterhoek past", zo omschrijft teammanager Nahrenjo Pelgrim de ‘Schijt je rijk’-loterij. Het voetbalveld in de Veldhoek werd na het duel van het jeugdteam van De Graafschap tegen leeftijdsgenoten van Vitesse omgetoverd in een veld met vijfduizend digitale kavels. "De koe moet poepen in een vak", vertelt doelman Ties Wieggers. "En voor een vak hebben de deelnemers loten gekocht." Uiteindelijk bleek de koe een beetje geconstipeerd en moest een trekking een winnaar aanwijzen van de hoofdprijs van 400 euro aanwijzen.

Mede dankzij de opbrengsten van de loterij kan het jeugdteam van De Graafschap tijdens Pasen afreizen naar Italië voor het Memorial Stefano Gusella-toernooi waar ze tegenstanders als CSKA Moskou, Espanyol en Flamengo kunnen treffen. Wat de jonge Superboeren daar te zoeken hebben? "We zijn een club met internationale allure dus we horen in het straatje met Napoli en AC Milan", zegt teammanager Pelgrim met een kwinkslag, om daarna te wijzen op de andere speelstijlen van tegenstanders: "De jongens worden daar een ervaring rijker van."

Foto: REGIO8

Lees ook

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit andere landelijke gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.