gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scheidingscafé start in centrum Doetinchem

e08903e691969acc9b194bb09c8400c6.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is een ontmoetingsplek voor mensen die te maken hebben met scheiding", aldus mediator en initiatiefnemer Petra Ackermans van het Scheidingscafé. In het pand aan de Plantsoenstraat krijgen geïnteresseerden uitleg over het proces van scheiden, waarbij deskundigen als een fiscaal jurist hun expertise aanbieden. Overigens zijn niet alleen stellen die in scheiding liggen welkom. "Ook opa’s en oma’s die vragen hebben, want wat als mijn schoonzoon opeens de kinderen heeft. Er zijn allemaal vragen waar ze terecht mee kunnen bij ons."

Volgens fiscaal jurist Wietze Bosga bestaat het risico dat mensen zich fout laten informeren. "Ze zoeken op internet, of ze komen bij een advocaat en moeten zelf op zoek naar een fiscaal jurist of mediator", zo schetst Bosga het traject. "Bij ons krijgen ze alle informatie van a tot z geregeld." Overigens hoeven mensen die het Scheidingscafé bezoek niet per se te scheiden. "Soms gebeurt het dat ze met een knuffel de deur uitgaan", vertelt Ackermans. "Dat is eigenlijk wel het mooiste voor de kinderen."

Foto: REGIO8

Lees ook

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.