gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scheidingscafé start in centrum Doetinchem

e08903e691969acc9b194bb09c8400c6.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is een ontmoetingsplek voor mensen die te maken hebben met scheiding", aldus mediator en initiatiefnemer Petra Ackermans van het Scheidingscafé. In het pand aan de Plantsoenstraat krijgen geïnteresseerden uitleg over het proces van scheiden, waarbij deskundigen als een fiscaal jurist hun expertise aanbieden. Overigens zijn niet alleen stellen die in scheiding liggen welkom. "Ook opa’s en oma’s die vragen hebben, want wat als mijn schoonzoon opeens de kinderen heeft. Er zijn allemaal vragen waar ze terecht mee kunnen bij ons."

Volgens fiscaal jurist Wietze Bosga bestaat het risico dat mensen zich fout laten informeren. "Ze zoeken op internet, of ze komen bij een advocaat en moeten zelf op zoek naar een fiscaal jurist of mediator", zo schetst Bosga het traject. "Bij ons krijgen ze alle informatie van a tot z geregeld." Overigens hoeven mensen die het Scheidingscafé bezoek niet per se te scheiden. "Soms gebeurt het dat ze met een knuffel de deur uitgaan", vertelt Ackermans. "Dat is eigenlijk wel het mooiste voor de kinderen."

Foto: REGIO8

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.