gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Scandinavische nieuwkomers voor volleybalclub Orion

e74fad26e15aeb4a4bd88274bfd8ad62

Active Living Orion heeft twee Scandinavische spelers vastgelegd voor het nieuwe seizoen. Lucas Gustavsson en Sakari Mäkinen komen volgend jaar uit voor de Doetinchemse volleybalclub.

Jasper Hazelaar |
De 23-jarige Gustavsson is een middenaanvaller uit Zweden. Hij kwam het afgelopen seizoen uit voor mede-eredivisionist PDK Huizen. In het verleden speelde hij onder meer voor Falkenbergs en Halmstad in zijn thuisland. Mäkinen is een 28-jarige passerloper uit Finland die nog niet eerder in Nederland speelde. Wel kwam hij in het buitenland uit voor Aalst (België) en Soligorsk (Wit-Rusland). Afgelopen seizoen werd hij kampioen met zijn Finse club VaLePa.

Orion bouwt zo aan een nieuwe ploeg die komend seizoen mee moet doen om de nationale prijzen. Eerder werden onder meer libero Sam Talbott en passerloper Tom Koops vastgelegd. Daarnaast keert Doetinchemmer Luuk Hoge Bavel na een periode bij Talentteam Papendal terug bij Orion. Ook zijn de contracten van Liam Mc Cluskey, Samuli Kaislasalo, Edson Felicissimo verlengd.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-04 at 23.02.17

De Graafschap opnieuw hard onderuit

De Graafschap heeft opnieuw een flinke nederlaag geleden. Koploper Heracles Almelo legde de Superboeren met 5-0 over de knie. Daarmee blijft de ploeg van Thomas Duivenvoorden steken op één punt.

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.