Ulft, Netherlands

Saneren gifvaten in Doetinchem kost meer dan acht miljoen euro

Het saneren van de grond waar jarenlang lekkende gifvaten stonden aan de Voltastraat in Doetinchem kost ongeveer 8,5 miljoen euro. Het overgrote deel van dit bedrag kan door subsidies worden gedekt.
Davie Klein Gunnewiek | 19 april 2023 13:24 | Aangepast op 19 april 2023 13:24
De verontreiniging op het terrein van Rutgers Milieu is ontstaan omdat daar jarenlang lekkende vaten met PFAS stonden. Deze schadelijke stoffen kwamen onder meer in de grond terecht. Uiteindelijk is de gemeente in november 2022 gestart met het maken van een saneringsplan, waarvan nu het kostenplaatje is gedeeld met de raad. De gemeente geeft aan dat bijna 6,2 miljoen euro van het totaalbedrag uit een provinciaal potje komt, de zogenaamde SPUK-subsidie. De eigenaar van het terrein aan de Voltastraat waar de gifvaten stonden draagt daarnaast 840.000 euro bij. Het overgebleven bedrag van ongeveer anderhalf miljoen euro moet uit een nieuwe SPUK-subsidieregeling komen.

"Het is heel veel geld, maar er moet worden gestart met de sanering", zegt terreineigenaar Reinoud Arts in reactie op het kostenplaatje. Hij maakte zich de afgelopen jaren er hard voor dat het blusschuim zou worden opgeruimd en dat er werd ingegrepen. "Alles lijkt nu langzaam op zijn plek te gaan vallen", aldus Arts. De gemeente wil deze maand het definitieve saneringsplan indienen bij de provincie. De verwachting is dat in december of begin 2024 gestart kan worden met de grondsanering. ''Ik verwacht dat het later wordt, want het saneringsplan moet eerst nog worden goedgekeurd door de provincie", geeft Arts aan. "Daar zijn ze nu eerst druk met de formatie."

Vervuilde grond bij buren
Ook de grond van buren aan de Voltastraat is vervuild geraakt, zo blijkt uit de raadsmededeling. De omwonenden probeerden de gemeente onder meer aansprakelijk te stellen voor waardevermindering van de woning en omzetschade, maar de gemeente heeft dat afgewezen. Wel worden schadeposten die door bodemsanering ontstaan vergoed.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Doetinchemmer Thom van Campen nieuwe voorzitter Tweede Kamer

De in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen (VVD) is dinsdagavond gekozen als nieuwe voorzitter van...

Container valt van aanhanger op drukke kruising in Doetinchem

Een vrachtwagenchauffeur heeft dinsdagochtend een container verloren op de drukke kruising nabij het...

Twee geboren Achterhoekers gaan voor voorzitterschap Tweede Kamer

De in Silvolde geboren Tom van der Lee en de in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen willen allebe...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...

Fietser gewond bij aanrijding op Liemersweg in Doetinchem

Een fietser is woensdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding met een auto. Het ongeval gebeurde o...

Inloophuis in Doetinchem ondersteunt al 12,5 jaar iedereen die met kanker te maken heeft

Het Oude IJssel Huis in Doetinchem is voor veel mensen een belangrijke plek. De deuren staan open vo...