gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

’s-Heerenberg veroordeelt winkelleegstand

63bb0a9bc35699901652a487bfd2af70.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik vind het vreselijk en het nodigt totaal niet uit om hier te gaan winkelen”, aldus inwoner Ursula Bouwmeister. Berghenaren zien dat de leegstand de laatste jaren is toegenomen. “Het is niet zo mooi om te zien dat het gebeurt en dat het door de jaren heen steeds erger wordt”, vult inwoner Gerry Bod aan. In Montferland stond in 2016 gemiddeld elf procent van de winkelpanden leeg, een percentage dat gelijk is aan het regionaal gemiddelde. De leegstand komt onder andere door het sluiten van veel landelijke ketens als Blokker, die ook een vestiging had in de kasteelstad. Voor de aantrekkelijkheid van de stad hoopt inwoner Martijn van Buuren dat de lege panden snel een nieuwe bestemming krijgen. “Het zou wel mooi zijn als de leegstand weer gevuld gaat worden met winkels, maar ook met nieuwbouw.”

Projectontwikkelaar Jan Meijer gaat zeventien appartementen en twee commerciële ruimten realiseren in de voormalige panden van Blokker en dierenspeciaalzaak Dobey. “We willen de leefbaarheid vergroten en de rotte kies verwijderen.” De plannen moeten volgend jaar gerealiseerd worden aan de Molenpoortstraat. “Ik hoop dat we in het voorjaar van 2018 kunnen aanvangen met slopen. Het hele gebouw moet weg en er komt een compleet nieuw gebouw.” Bouwmeister wil zelf graag over tien jaar een appartement in de kasteelstad. “Ik hoop dat de appartementen betaalbaar blijven.” Ook hoopt de Berghse bevolking dat er nog nieuwe winkels bij komen. “Zodat we een gezonde stadskern krijgen en de bedrijvigheid behouden”, aldus inwoner Martijn van Buuren.

Gemeente Montferland wil niet reageren op de initiatieven van de inwoners.

Foto: REGIO8

Lees ook

TERBORGSEWEG DRONE0.jpg

Doetinchem en COA werken aan beheerplan na risicoanalyse opvanglocatie Terborgseweg

De komst van de tijdelijke opvanglocatie voor honderd asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem brengt volgens onderzoeksbureau Beke tientallen risico’s met zich mee. Voordat de opvang opent, moeten daarvoor maatregelen worden getroffen. De gemeente Doetinchem werkt daarom samen met het COA aan een beheerplan waarin die maatregelen worden uitgewerkt.

Foto Tim Mengerink Gerard Tebroke Memorialloop Aalten.jpg

Hardloophype niet helemaal te zien bij Achterhoekse atletiekclubs: 'Ledenaantal blijft heel stabiel'

Hardlopen lijkt populairder dan ooit. Hardloopevenementen in de Achterhoek stromen vol en bijna iedereen kent wel een familielid dat wil meedoen aan een (halve) marathon. In hoeverre is deze hype terug te zien bij atletiekverenigingen in de regio? Een rondje langs de banen.

KampHolterhoek, Omroep Gelderland.jpg

Tekort aan personeel bij Kamp Holterhoek: honderd Nederlandse functies nog open

Op Kamp Holterhoek in Eibergen staan nog ongeveer honderd Nederlandse functies open, terwijl vrijwel alle Duitse functies inmiddels zijn ingevuld. Dat laat zien dat het nog steeds lastig is om voldoende personeel te vinden, juist nu Defensie snel uitbreidt en de militaire samenwerking met Duitsland verder wordt versterkt.

DeAchterhoek10.png

Gemeenten en bedrijven bundelen krachten onder merk ‘De Achterhoek’

Doormiddel van een gloednieuwe samenwerking tussen Achterhoekse gemeenten en het bedrijfsleven is maandagavond het merk 'De Achterhoek' in de DRU Industriepark gepresenteerd. Met de slogan 'Hier doen we gewoon' hopen de betrokken partijen een gezamenlijke visie uit te dragen naar de rest van het land.

Gorssel, gemeente Lochem.jpg

Verkeerssituatie Gorssel voorbereid op toekomst: groot dertig kilometergebied

De gemeente Lochem wil van vrijwel heel Gorssel een groot dertig kilometergebied maken. Dat staat in het nieuwe plan voor de verkeerscirculatie in het dorp. Met de maatregel wil de gemeente het dorp veiliger en leefbaarder maken, vooral nu er grote ontwikkelingen op de planning staan.

WhatsApp Image 2026-05-18 at 16.41.40.jpeg

Fietser gewond na botsing met vrachtwagen in Aalten

Bij een ernstig ongeval op de kruising van de Hamelandroute en Hoeninkdijk in Aalten is maandagmiddag een fietser gewond geraakt. De hulpdiensten kwamen massaal ter plaatse.