gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

’s-Heerenberg veroordeelt winkelleegstand

63bb0a9bc35699901652a487bfd2af70.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik vind het vreselijk en het nodigt totaal niet uit om hier te gaan winkelen”, aldus inwoner Ursula Bouwmeister. Berghenaren zien dat de leegstand de laatste jaren is toegenomen. “Het is niet zo mooi om te zien dat het gebeurt en dat het door de jaren heen steeds erger wordt”, vult inwoner Gerry Bod aan. In Montferland stond in 2016 gemiddeld elf procent van de winkelpanden leeg, een percentage dat gelijk is aan het regionaal gemiddelde. De leegstand komt onder andere door het sluiten van veel landelijke ketens als Blokker, die ook een vestiging had in de kasteelstad. Voor de aantrekkelijkheid van de stad hoopt inwoner Martijn van Buuren dat de lege panden snel een nieuwe bestemming krijgen. “Het zou wel mooi zijn als de leegstand weer gevuld gaat worden met winkels, maar ook met nieuwbouw.”

Projectontwikkelaar Jan Meijer gaat zeventien appartementen en twee commerciële ruimten realiseren in de voormalige panden van Blokker en dierenspeciaalzaak Dobey. “We willen de leefbaarheid vergroten en de rotte kies verwijderen.” De plannen moeten volgend jaar gerealiseerd worden aan de Molenpoortstraat. “Ik hoop dat we in het voorjaar van 2018 kunnen aanvangen met slopen. Het hele gebouw moet weg en er komt een compleet nieuw gebouw.” Bouwmeister wil zelf graag over tien jaar een appartement in de kasteelstad. “Ik hoop dat de appartementen betaalbaar blijven.” Ook hoopt de Berghse bevolking dat er nog nieuwe winkels bij komen. “Zodat we een gezonde stadskern krijgen en de bedrijvigheid behouden”, aldus inwoner Martijn van Buuren.

Gemeente Montferland wil niet reageren op de initiatieven van de inwoners.

Foto: REGIO8

Lees ook

GemeentehuisLochem.jpeg

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593.jpg

Nieuw onderzoek naar verdachte van dood Lisanne (23) is klaar

Het nieuwe onderzoek naar de man die bekend heeft dat hij de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel heeft gedood, is klaar. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de strafzaak eind juni ook echt door kan gaan. Verdachte Christiaan (26) uit Ulft staat dan terecht voor het doodsteken van de jonge vrouw.

AanhoudingExplosies.jpg

Woningdoorzoeking Doetinchem vanwege onderzoek naar explosies coffeeshop

De woningdoorzoeking op 21 april aan de Themansstraat in Doetinchem hield verband met het lopende onderzoek naar de explosies bij Coffeeshop Magic, zo laat de politie woensdag weten. Tijdens de doorzoeking werd onder meer een explosief aangetroffen en in beslag genomen.

Voetbalteam Varsselder.jpg

Van Varsselder naar Hamburg: voetballers GWVV 4 spelen ‘interland’ in Duitsland

Als de meeste mensen zich vrijdagochtend nog eens omdraaien, staat de selectie van GWVV 4 uit Varsselder-Veldhunten in al vroegte klaar voor vertrek. Om 04.00 uur worden de spelers uitgezwaaid en vertrekken ze Hamburg. Daar wacht op zaterdag 30 mei een bijzondere voetbalwedstrijd tegen Rahlstedter SC 2 Ü50.

Gehaktbal50.jpg

Gehaktballencompetitie in Neede: Wie mag er een jaar lang opscheppen over zijn ballen?

Wie mag zich een jaar lang de beste ballenbakker noemen? Daar draaide het dit pinksterweekend om bij de gehakballencompetitie van Café Vally’s, in Neede. Zeventien deelnemers streden om die felbegeerde eerste plek. ”Smaak en textuur. Dat is uiteindelijk gewoon wat een bal, een bal maakt”, aldus de jury.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis.jpg

Berkelland pakt paden met staalslakken definitief aan

Berkelland gaat de verhardingslagen met staalslakken op vier paden in Neede definitief vervangen. De Pad in ’t Kooweiden, Bennekerpad, Brakelpad en Laantje van Osterhaus worden gesaneerd en gereconstrueerd. De totale kosten bedragen 800.000 euro.