gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

’s-Heerenberg veroordeelt winkelleegstand

63bb0a9bc35699901652a487bfd2af70
Redactie REGIO8 |
“Ik vind het vreselijk en het nodigt totaal niet uit om hier te gaan winkelen”, aldus inwoner Ursula Bouwmeister. Berghenaren zien dat de leegstand de laatste jaren is toegenomen. “Het is niet zo mooi om te zien dat het gebeurt en dat het door de jaren heen steeds erger wordt”, vult inwoner Gerry Bod aan. In Montferland stond in 2016 gemiddeld elf procent van de winkelpanden leeg, een percentage dat gelijk is aan het regionaal gemiddelde. De leegstand komt onder andere door het sluiten van veel landelijke ketens als Blokker, die ook een vestiging had in de kasteelstad. Voor de aantrekkelijkheid van de stad hoopt inwoner Martijn van Buuren dat de lege panden snel een nieuwe bestemming krijgen. “Het zou wel mooi zijn als de leegstand weer gevuld gaat worden met winkels, maar ook met nieuwbouw.”

Projectontwikkelaar Jan Meijer gaat zeventien appartementen en twee commerciële ruimten realiseren in de voormalige panden van Blokker en dierenspeciaalzaak Dobey. “We willen de leefbaarheid vergroten en de rotte kies verwijderen.” De plannen moeten volgend jaar gerealiseerd worden aan de Molenpoortstraat. “Ik hoop dat we in het voorjaar van 2018 kunnen aanvangen met slopen. Het hele gebouw moet weg en er komt een compleet nieuw gebouw.” Bouwmeister wil zelf graag over tien jaar een appartement in de kasteelstad. “Ik hoop dat de appartementen betaalbaar blijven.” Ook hoopt de Berghse bevolking dat er nog nieuwe winkels bij komen. “Zodat we een gezonde stadskern krijgen en de bedrijvigheid behouden”, aldus inwoner Martijn van Buuren.

Gemeente Montferland wil niet reageren op de initiatieven van de inwoners.

Foto: REGIO8

Lees ook

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.12.03

Festival Veuran in Zelhem wil uitgroeien tot platform voor Achterhoeks talent

Wat begon als een kleinschalig festival, moet de komende jaren uitgroeien tot een breder platform voor Achterhoeks talent. Dat vertelt initiatiefnemer Luuk Wassink van festival Veuran in Zelhem. Niet alleen muzikanten moeten er een podium krijgen, ook cameramensen, geluidstechnici en creatieve makers uit de regio moeten er in de toekomst ervaring kunnen opdoen.

112BeekBlurr

Auto raakt beschadigd bij eenzijdig ongeval in Beek

Bij een eenzijdig ongeval Beekseweg in Beek is donderdagavond niemand gewond geraakt. De auto was wel beschadigd, en moest worden afgesleept.

112zelhemblur

Drie auto's betrokken bij kettingbotsing bij Zelhem

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg (N315) bij Zelhem zijn donderdagmiddag drie auto's beschadigd geraakt. Voor zover bekend raakte niemand gewond.

dorpsfeestWehl10

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.