gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

’s-Heerenberg veroordeelt winkelleegstand

63bb0a9bc35699901652a487bfd2af70
Redactie REGIO8 |
“Ik vind het vreselijk en het nodigt totaal niet uit om hier te gaan winkelen”, aldus inwoner Ursula Bouwmeister. Berghenaren zien dat de leegstand de laatste jaren is toegenomen. “Het is niet zo mooi om te zien dat het gebeurt en dat het door de jaren heen steeds erger wordt”, vult inwoner Gerry Bod aan. In Montferland stond in 2016 gemiddeld elf procent van de winkelpanden leeg, een percentage dat gelijk is aan het regionaal gemiddelde. De leegstand komt onder andere door het sluiten van veel landelijke ketens als Blokker, die ook een vestiging had in de kasteelstad. Voor de aantrekkelijkheid van de stad hoopt inwoner Martijn van Buuren dat de lege panden snel een nieuwe bestemming krijgen. “Het zou wel mooi zijn als de leegstand weer gevuld gaat worden met winkels, maar ook met nieuwbouw.”

Projectontwikkelaar Jan Meijer gaat zeventien appartementen en twee commerciële ruimten realiseren in de voormalige panden van Blokker en dierenspeciaalzaak Dobey. “We willen de leefbaarheid vergroten en de rotte kies verwijderen.” De plannen moeten volgend jaar gerealiseerd worden aan de Molenpoortstraat. “Ik hoop dat we in het voorjaar van 2018 kunnen aanvangen met slopen. Het hele gebouw moet weg en er komt een compleet nieuw gebouw.” Bouwmeister wil zelf graag over tien jaar een appartement in de kasteelstad. “Ik hoop dat de appartementen betaalbaar blijven.” Ook hoopt de Berghse bevolking dat er nog nieuwe winkels bij komen. “Zodat we een gezonde stadskern krijgen en de bedrijvigheid behouden”, aldus inwoner Martijn van Buuren.

Gemeente Montferland wil niet reageren op de initiatieven van de inwoners.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRAVROUWEN20

De Graafschap vrouwen aan vooravond eredivisie: ‘Doel is handhaving’

De Graafschap vrouwen maakt zich op voor het eredivisiedebuut. Zondag om 16.45 uur spelen de Doetinchemmers uit tegen recordkampioen FC Twente. De selectie én trainer Timo Kleinhesselink kunnen niet wachten om op het hoogste niveau af te trappen.

GERRITVOSSERS340

Weerboer Gerrit voorspelt een warm maar bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Varsseveld voorspelt de weerboer een warm maar bewolkt weekend.

FlexFlitser

Beruchte flexflitser verplaatst naar Liemersweg in Doetinchem

De flexflitser die sinds medio juni aan de Gaanderenseweg stond is verplaatst naar de Liemersweg, ter hoogte van de SaZa sporthal in Doetinchem. De flexflitser rouleert elke acht weken tussen drie locaties in de gemeente, en heeft al voor duizenden boetes gezorgd.

493369_Slingeland_Ziekenhuis_2021_6

Slingeland Ziekenhuis behaalt zilveren certificaat op gebied van duurzaamheid

Het Slingeland Ziekenhuis heeft het zilveren certificaat van de Milieuthermometer Zorg behaald. Het ziekenhuis heeft de afgelopen jaren onder meer ingezet op de energiebesparing, afvalscheiding en duurzamere inkoop. Sinds 2018 is het jaarlijkse stroomverbruik met ongeveer een miljoen kilowattuur stroom afgenomen. Daar worden ze nu voor beloond.

5-DSC09286

De Graafschap legt Finse buitenspeler Toivo Mero vast

De Graafschap heeft zich versterkt met de 18-jarige Fin Toivo Mero. De buitenspeler komt over van HJK Helsinki en tekent voor drie seizoenen met optie voor nog een jaar in Doetinchem.

Optocht Varsseveld

Volksfeesten Varsseveld | Kijk hier de volledige optocht terug

De Varsseveldse Volksfeesten zijn donderdagavond afgetrapt met de eerste optocht door het dorp. Tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen trokken vanaf het Kerkplein door het centrum van Varsseveld. REGIO8 bracht de volledige optocht live in beeld.