gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

’s-Heerenberg veroordeelt winkelleegstand

63bb0a9bc35699901652a487bfd2af70.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik vind het vreselijk en het nodigt totaal niet uit om hier te gaan winkelen”, aldus inwoner Ursula Bouwmeister. Berghenaren zien dat de leegstand de laatste jaren is toegenomen. “Het is niet zo mooi om te zien dat het gebeurt en dat het door de jaren heen steeds erger wordt”, vult inwoner Gerry Bod aan. In Montferland stond in 2016 gemiddeld elf procent van de winkelpanden leeg, een percentage dat gelijk is aan het regionaal gemiddelde. De leegstand komt onder andere door het sluiten van veel landelijke ketens als Blokker, die ook een vestiging had in de kasteelstad. Voor de aantrekkelijkheid van de stad hoopt inwoner Martijn van Buuren dat de lege panden snel een nieuwe bestemming krijgen. “Het zou wel mooi zijn als de leegstand weer gevuld gaat worden met winkels, maar ook met nieuwbouw.”

Projectontwikkelaar Jan Meijer gaat zeventien appartementen en twee commerciële ruimten realiseren in de voormalige panden van Blokker en dierenspeciaalzaak Dobey. “We willen de leefbaarheid vergroten en de rotte kies verwijderen.” De plannen moeten volgend jaar gerealiseerd worden aan de Molenpoortstraat. “Ik hoop dat we in het voorjaar van 2018 kunnen aanvangen met slopen. Het hele gebouw moet weg en er komt een compleet nieuw gebouw.” Bouwmeister wil zelf graag over tien jaar een appartement in de kasteelstad. “Ik hoop dat de appartementen betaalbaar blijven.” Ook hoopt de Berghse bevolking dat er nog nieuwe winkels bij komen. “Zodat we een gezonde stadskern krijgen en de bedrijvigheid behouden”, aldus inwoner Martijn van Buuren.

Gemeente Montferland wil niet reageren op de initiatieven van de inwoners.

Foto: REGIO8

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.