gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruurloër brouwt mee aan bier voor koning

125331de4758e73975cd3fbe8ce2c275.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ja, hoe raak je in zoiets verzeild?”, blikt Scheepers terug op hoe hij bij het project terecht kwam. “Ik heb een aantal jaren geleden in 2013 samen met de Bronckhorster Brouwerij het abdicatiebier gebrouwen, toen ter gelegenheid van de troonswisseling. Dat werd een enorme hype.” Een tijdje terug kreeg hij vervolgens telefoon van Beekhuizen, die graag wat wilde doen voor de verjaardag van de koning. “Dus ik dacht laten we kijken of we dan wat dingen samen kunnen doen en zo is dit project begonnen.”

Het bier met een fruitige smaak, een oranje kleur en 5.0 procent alcohol, “voor de vijftigste verjaardag van de koning”, is inmiddels gebrouwen, maar een etiket zit er nog niet op. “We hebben daar nog één probleempje bij want we hebben nog geen goede naam voor het bier.” Daar is een rol voor het publiek weggelegd. “Iedereen die een goede suggestie heeft is uitgenodigd om die door te geven op info@bierista.nl.” Er is tweeduizend liter van het bier gebrouwen, vanaf begin april is het te koop in de betere drankenhandel.
Foto: Crooked Spider / Niels Beekhuizen

Lees ook

OngevalHalle.jpg

Auto zwaar beschadigd bij eenzijdig ongeval in Halle

Op de Varsseveldseweg (N330) tussen Halle en Varsseveld vond zondagavond een eenzijdig ongeval plaats. De auto raakte zwaar beschadigd en de bestuurder werd voor controle naar het ziekenhuis gebracht.

WhatsApp Image 2026-06-01 at 09.15.54.jpeg

Gewonde bij eenzijdig ongeval in Gendringen

Op de Engbergseweg tussen Voorst en Gendringen vond zondagavond een eenzijdig ongeval plaats. De auto raakte zwaar beschadigd en de bestuurder is nagekeken door ambulancepersoneel.

samenuitsamenthuis0.jpg

De Vijverberg decor van groots concert met 10.000 bezoekers

Veel mensen kennen De Vijverberg als de thuisbasis van voetbalclub De Graafschap. Maar vandaag stond het stadion niet in het teken van voetbal. Voor het eerst in lange tijd vormde De Vijverberg het decor van een groot concert. Met optredens van bekende oud-Top 40-artiesten en 10.000 enthousiaste bezoekers kolkte het stadion als nooit tevoren. Zelfs de organisatie moet zichzelf soms nog knijpen om te beseffen dat dit echt werkelijkheid is geworden.

8c0e1325-f78f-37b4-9b18-e54edc61b6cd.jpg

Verkeersregelaars schuttersgilde weren sluipverkeer uit Netterden door kermis

Schutterij St. Walburgis Gilde in Netterden zet zaterdagavond verkeersregelaars in om sluipverkeer door het dorp tegen te houden. Door de afsluiting van de A3 bij Emmerich en Elten is het veel drukker dan normaal in het grensdorp. Juist dit weekend begint ook de kermis in Netterden.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.