gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruurloër brouwt mee aan bier voor koning

125331de4758e73975cd3fbe8ce2c275
Redactie REGIO8 |
“Ja, hoe raak je in zoiets verzeild?”, blikt Scheepers terug op hoe hij bij het project terecht kwam. “Ik heb een aantal jaren geleden in 2013 samen met de Bronckhorster Brouwerij het abdicatiebier gebrouwen, toen ter gelegenheid van de troonswisseling. Dat werd een enorme hype.” Een tijdje terug kreeg hij vervolgens telefoon van Beekhuizen, die graag wat wilde doen voor de verjaardag van de koning. “Dus ik dacht laten we kijken of we dan wat dingen samen kunnen doen en zo is dit project begonnen.”

Het bier met een fruitige smaak, een oranje kleur en 5.0 procent alcohol, “voor de vijftigste verjaardag van de koning”, is inmiddels gebrouwen, maar een etiket zit er nog niet op. “We hebben daar nog één probleempje bij want we hebben nog geen goede naam voor het bier.” Daar is een rol voor het publiek weggelegd. “Iedereen die een goede suggestie heeft is uitgenodigd om die door te geven op info@bierista.nl.” Er is tweeduizend liter van het bier gebrouwen, vanaf begin april is het te koop in de betere drankenhandel.
Foto: Crooked Spider / Niels Beekhuizen

Lees ook

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.

Theo

Raad Berkelland moet afkicken: ‘Nog wennen aan het raadsakkoord’

Het werd dinsdagavond een repeterend zinnetje: “We moeten nog wennen aan het raadsakkoord.” De gemeenteraad van Berkelland besprak de zogenaamde Perspectiefnota, de voorloper van de gemeentelijke begroting, en moet nog afkicken van een politiek spanningsveld met coalitie en oppositie.

OpenGransland20

Negende aflevering talkshow Open Grensland: culturele verschillen en vooroordelen

In de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland staat het leven in de grensregio centraal. In deze aflevering bespreken presentatrice Mylgia van Uytrecht en haar gasten culturele verschillen en vooroordelen. Ze gaan in op beelden en aannames die Nederlanders en Duitsers van elkaar hebben, bijvoorbeeld over opvoeding, uiterlijke kenmerken en sociale omgangsvormen.

Han feliciteert Joost

Nog zes jaar erbij ‘Joost mag het weten’

De bijna altijd stoïcijnse Joost van Oostrum wordt tijdens zijn speech emotioneel als hij zijn vrouw, kinderen en ‘ma’ benoemt en dank zegt voor alle steun en inspiratie tijdens de afgelopen twaalf jaar als burgemeester. Zijn dierbare gezin waar hij nog extra zes jaar op zal leunen, want hij is dinsdag beëdigd voor een derde ambtstermijn.

lisanne2.jpg (1)

Tien jaar cel en tbs geëist tegen Ulftenaar voor doden van Lisanne

Tegen de 26-jarige Christiaan uit Ulft is dinsdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. Christiaan stak twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne dood in haar eigen huis.