gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruurloër brouwt mee aan bier voor koning

125331de4758e73975cd3fbe8ce2c275
Redactie REGIO8 |
“Ja, hoe raak je in zoiets verzeild?”, blikt Scheepers terug op hoe hij bij het project terecht kwam. “Ik heb een aantal jaren geleden in 2013 samen met de Bronckhorster Brouwerij het abdicatiebier gebrouwen, toen ter gelegenheid van de troonswisseling. Dat werd een enorme hype.” Een tijdje terug kreeg hij vervolgens telefoon van Beekhuizen, die graag wat wilde doen voor de verjaardag van de koning. “Dus ik dacht laten we kijken of we dan wat dingen samen kunnen doen en zo is dit project begonnen.”

Het bier met een fruitige smaak, een oranje kleur en 5.0 procent alcohol, “voor de vijftigste verjaardag van de koning”, is inmiddels gebrouwen, maar een etiket zit er nog niet op. “We hebben daar nog één probleempje bij want we hebben nog geen goede naam voor het bier.” Daar is een rol voor het publiek weggelegd. “Iedereen die een goede suggestie heeft is uitgenodigd om die door te geven op info@bierista.nl.” Er is tweeduizend liter van het bier gebrouwen, vanaf begin april is het te koop in de betere drankenhandel.
Foto: Crooked Spider / Niels Beekhuizen

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-19 at 12.38.18

Wiebe Nelissen nieuwe teammanager De Graafschap na jaren bij Vitesse en AZ

Wiebe Nelissen (36) is gepresenteerd als nieuwe teammanager van het eerste herenteam van De Graafschap. Bij de Doetinchemse voetbalclub wordt hij ook manager communicatie en pers. Nelissen staat nu nog onder contract bij AZ in Alkmaar als Hoofd Persvoorlichting.

KunstrouteBaakseBeek0

Waterschap Rijn en IJssel en kunstenaars slaan handen ineen voor route langs klimaatprojecten

Het waterschap Rijn en IJssel en Staatsbosbeheer hebben de handen ineengeslagen met de Baakse Beek Kunstbiënnale, om een kunstroute van maar liefst dertig kilometer lang te realiseren. Bij verschillende kunstwerken langs de route staan informatieborden, waarop bezoekers kunnen lezen welke projecten het Waterschap heeft uitgevoerd in dat gebied.

KermisFlitser

Kermis Gaanderen zoekt grootste ‘slachtoffers’ van beruchte flexflitser

De flexflitser aan de Rijksweg in Gaanderen is inmiddels verdwenen. Waar veel automobilisten opgelucht ademhalen, kunnen anderen nog altijd een paarse envelop op de deurmat verwachten. Voor die laatste groep heeft de organisatie van Kermis Gaanderen nu een ludieke actie bedacht.

LexDeGoedeRijsberman

De Goede en Rijsberman nemen afscheid van Lochemse college

Lex de Goede van Meedenken met Lochem en Michiel Rijsberman van D66 Lochem keren de komende periode niet terug in het college. Afgelopen donderdag nam het tweetal afscheid als wethouder.

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.