gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim 150 mensen oefenen crisissituatie bij Slingeland Ziekenhuis

f7ce2930690ddc46935cd2a56afd1f28.jpg

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem houdt zaterdagochtend een grote crisisoefening om medewerkers voor te bereiden op mogelijk grote calamiteiten. Ruim 150 mensen doen mee aan de oefening.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Dan moet je denken aan mensen die slachtoffer spelen, mensen die slachtoffers opvangen, familie en werknemers”, aldus woordvoerder Saskia Steenbergen van het ziekenhuis, die aangeeft dat zulke oefeningen geen zeldzaamheid zijn. In de oefening van zaterdag worden medewerkers voorbereid op een scenario waarbij in korte tijd veel patiënten tegelijk naar het ziekenhuis komen. Tientallen mensen, zogenaamd 'Lotusslachtoffers', spelen alsof ze ernstige verwondingen hebben opgelopen voor diverse trainingsdoeleinden. Dit kan volgens het ziekenhuis voor een flinke hectiek zorgen.

Volgens de woordvoerder zijn dergelijke trainingen van groot belang: “Wij moeten altijd klaarstaan voor calamiteiten.” De oefening heeft volgens het ziekenhuis geen impact op de zorgverlening. "Normale bezoekers merken niks van de oefening”, aldus Steenbergen. “Het kan natuurlijk wel hectisch zijn.” De oefening duurt van 07.30 uur tot 10.30 uur.

Lees ook

GRAVROUWENPROMOTIE0.jpg

Huldiging voor De Graafschap Vrouwen na historische promotie

De Graafschap Vrouwen heeft geschiedenis geschreven door te promoveren naar de Eredivisie. De voetbaldames wisten met 1-2 te winnen van Jong-Ajax en daarmee kampioen te worden in de eerste divisie. Op een zonovergoten festival Achterland in Doetinchem werden de dames onder luid applaus gehuldigd.

Stadhuis doetinchem.jpg

Coalitie Doetinchem rond: twee nieuwe gezichten in college

De coalitieonderhandelingen in Doetinchem zijn afgerond en de deelnemende partijen zijn eruit. PRO, CDA, VVD en D66 presenteren hun coalitieagenda ‘Samen en met lef’. Met de nieuwe agenda schuiven ook twee nieuwe gezichten aan als wethouder. Maarten op de Weegh treedt voor het eerst aan en Antoon Peppelman komt over van de gemeente Bronckhorst.

Rogier Meijer.jpg

Doetinchemmer Rogier Meijer nieuwe trainer Sparta Rotterdam

Rogier Meijer uit Doetinchem is de nieuwe trainer van eredivisionist Sparta Rotterdam. De 44-jarige Achterhoeker ruilt Bayer Leverkusen in voor een contract in Rotterdam tot medio 2028.

WhatsApp Image 2026-05-25 at 09.21.16.jpeg

Café-restaurant in Neede grotendeels verwoest door grote brand

In een café-restaurant in Neede heeft zondag op maandagnacht een grote brand gewoed. Er raakte niemand gewond.

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.