gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim 150 mensen oefenen crisissituatie bij Slingeland Ziekenhuis

f7ce2930690ddc46935cd2a56afd1f28

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem houdt zaterdagochtend een grote crisisoefening om medewerkers voor te bereiden op mogelijk grote calamiteiten. Ruim 150 mensen doen mee aan de oefening.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Dan moet je denken aan mensen die slachtoffer spelen, mensen die slachtoffers opvangen, familie en werknemers”, aldus woordvoerder Saskia Steenbergen van het ziekenhuis, die aangeeft dat zulke oefeningen geen zeldzaamheid zijn. In de oefening van zaterdag worden medewerkers voorbereid op een scenario waarbij in korte tijd veel patiënten tegelijk naar het ziekenhuis komen. Tientallen mensen, zogenaamd 'Lotusslachtoffers', spelen alsof ze ernstige verwondingen hebben opgelopen voor diverse trainingsdoeleinden. Dit kan volgens het ziekenhuis voor een flinke hectiek zorgen.

Volgens de woordvoerder zijn dergelijke trainingen van groot belang: “Wij moeten altijd klaarstaan voor calamiteiten.” De oefening heeft volgens het ziekenhuis geen impact op de zorgverlening. "Normale bezoekers merken niks van de oefening”, aldus Steenbergen. “Het kan natuurlijk wel hectisch zijn.” De oefening duurt van 07.30 uur tot 10.30 uur.

Lees ook

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.