gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roothaangroep diep geraakt door brand

4c71e80cabbd740e943e5ffe18f960ec
Redactie REGIO8 |

"Alle leden zijn sprakeloos en enorm geschrokken", vertelt Rick Groters die lid is van de scoutinggroep. "Je hele historie zit hierin, niet alleen van de groep maar ook mijn eigen geschiedenis is weg. Financieel doet het niet zoveel pijn, daar kom je altijd overheen. Maar emotioneel is het klap het hardste, want dat krijg je niet meer terug."

De scoutinggroep die gevestigd is aan de Koekendaalseweg in Doetinchem wordt gesteund door andere verenigingen. "Door heel Nederland komen de berichten binnen dat iedereen ons steunt", legt Rick uit. "Niet alleen van scoutinggroepen uit de regio maar ook scoutinggroepen uit het westen van het land komen berichten vandaan om ons hulp te bieden. Iedereen leeft mee, iedereen die scouting in het hart heeft treft dit."

Ondanks de vele steunbetuigingen is de nabije toekomst nog onzeker. "Het is nog niet zeker wat we de aankomende tijd gaan doen. Vandaag komen we met het bestuur samen en dan gaan we kijken wat we kunnen en wat er is aangeboden wat we kunnen gebruiken."

Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Brandstichting wordt dan ook niet uitgesloten.

Foto: REGIO8

Lees ook

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.