gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roothaangroep diep geraakt door brand

4c71e80cabbd740e943e5ffe18f960ec.jpg
Redactie REGIO8 |

"Alle leden zijn sprakeloos en enorm geschrokken", vertelt Rick Groters die lid is van de scoutinggroep. "Je hele historie zit hierin, niet alleen van de groep maar ook mijn eigen geschiedenis is weg. Financieel doet het niet zoveel pijn, daar kom je altijd overheen. Maar emotioneel is het klap het hardste, want dat krijg je niet meer terug."

De scoutinggroep die gevestigd is aan de Koekendaalseweg in Doetinchem wordt gesteund door andere verenigingen. "Door heel Nederland komen de berichten binnen dat iedereen ons steunt", legt Rick uit. "Niet alleen van scoutinggroepen uit de regio maar ook scoutinggroepen uit het westen van het land komen berichten vandaan om ons hulp te bieden. Iedereen leeft mee, iedereen die scouting in het hart heeft treft dit."

Ondanks de vele steunbetuigingen is de nabije toekomst nog onzeker. "Het is nog niet zeker wat we de aankomende tijd gaan doen. Vandaag komen we met het bestuur samen en dan gaan we kijken wat we kunnen en wat er is aangeboden wat we kunnen gebruiken."

Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Brandstichting wordt dan ook niet uitgesloten.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.