gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Roothaangroep diep geraakt door brand

4c71e80cabbd740e943e5ffe18f960ec
Redactie REGIO8 |

"Alle leden zijn sprakeloos en enorm geschrokken", vertelt Rick Groters die lid is van de scoutinggroep. "Je hele historie zit hierin, niet alleen van de groep maar ook mijn eigen geschiedenis is weg. Financieel doet het niet zoveel pijn, daar kom je altijd overheen. Maar emotioneel is het klap het hardste, want dat krijg je niet meer terug."

De scoutinggroep die gevestigd is aan de Koekendaalseweg in Doetinchem wordt gesteund door andere verenigingen. "Door heel Nederland komen de berichten binnen dat iedereen ons steunt", legt Rick uit. "Niet alleen van scoutinggroepen uit de regio maar ook scoutinggroepen uit het westen van het land komen berichten vandaan om ons hulp te bieden. Iedereen leeft mee, iedereen die scouting in het hart heeft treft dit."

Ondanks de vele steunbetuigingen is de nabije toekomst nog onzeker. "Het is nog niet zeker wat we de aankomende tijd gaan doen. Vandaag komen we met het bestuur samen en dan gaan we kijken wat we kunnen en wat er is aangeboden wat we kunnen gebruiken."

Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Brandstichting wordt dan ook niet uitgesloten.

Foto: REGIO8

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.