gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rode loperbeleid moet bedrijven aantrekken

98606f7f1acb4a3d387b51fb5e810aaa
Redactie REGIO8 |

“Wij willen graag bereiken dat de gemeente ondernemers maximaal kan faciliteren”, stelt wethouder Sluiter. “Op het moment dat we met hen in gesprek zijn willen we de vergunningen en alle te nemen maatregelen in één keer meepakken.” De ondernemer moet het interessant vinden zich te vestigen in gemeente Oude IJsselstreek. “Het is belangrijk om een goed leefklimaat te hebben en om te zorgen voor meer werkgelegenheid.”

Bedrijfsmakelaar Bernd Beekman van Beekman & Hartman Makelaardij uit Doetinchem vindt het een juiste zet van de gemeente. “Ik denk dat het goed is dat ze zich ermee gaan bemoeien, om bedrijven hier naartoe te trekken”, aldus Beekman. “Voorheen was het qua bestemming nogal lastig om een bedrijf op de juiste plek te krijgen. Er lagen dan bezwaren waar eerst een beslissing over genomen moest worden in langdurige procedures.”

Met de uitbreiding van het logistieke bedrijventerrein DocksNLD in buurgemeente Montferland krijgt Oude IJsselstreek te maken met een groei van werkgelegenheid. “Wij hebben vooral maakbedrijven dus we gaan ons daar met name op richten. Logistieke bedrijventerreinen zijn vooral grote bedrijven met hele grote gebouwen, grote melkpakken langs de snelweg, die willen wij hier niet”, besluit Sluiter.

Foto: REGIO8

Lees ook

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.

BerkellandRally40

Vergunning Berkelland Rally binnen, seizoensfinale in de Achterhoek

De Berkelland Rally kan op 21 november doorgaan. Tot voor kort ontbrak nog een vergunning, maar de benodigde vergunningen zijn inmiddels verleend. ‘Alle seinen staan op groen’, schrijft de organisatie. De rally vormt de seizoensfinale van het Nederlands Rallykampioenschap.