gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rode loperbeleid moet bedrijven aantrekken

98606f7f1acb4a3d387b51fb5e810aaa
Redactie REGIO8 |

“Wij willen graag bereiken dat de gemeente ondernemers maximaal kan faciliteren”, stelt wethouder Sluiter. “Op het moment dat we met hen in gesprek zijn willen we de vergunningen en alle te nemen maatregelen in één keer meepakken.” De ondernemer moet het interessant vinden zich te vestigen in gemeente Oude IJsselstreek. “Het is belangrijk om een goed leefklimaat te hebben en om te zorgen voor meer werkgelegenheid.”

Bedrijfsmakelaar Bernd Beekman van Beekman & Hartman Makelaardij uit Doetinchem vindt het een juiste zet van de gemeente. “Ik denk dat het goed is dat ze zich ermee gaan bemoeien, om bedrijven hier naartoe te trekken”, aldus Beekman. “Voorheen was het qua bestemming nogal lastig om een bedrijf op de juiste plek te krijgen. Er lagen dan bezwaren waar eerst een beslissing over genomen moest worden in langdurige procedures.”

Met de uitbreiding van het logistieke bedrijventerrein DocksNLD in buurgemeente Montferland krijgt Oude IJsselstreek te maken met een groei van werkgelegenheid. “Wij hebben vooral maakbedrijven dus we gaan ons daar met name op richten. Logistieke bedrijventerreinen zijn vooral grote bedrijven met hele grote gebouwen, grote melkpakken langs de snelweg, die willen wij hier niet”, besluit Sluiter.

Foto: REGIO8

Lees ook

SporthalVordenGLD

Verborgen gebreken maken renovatie sporthal Vorden bijna negen ton duurder

De verduurzaming en renovatie van sporthal 't Jebbink in Vorden dreigt bijna 900.000 euro duurder uit te vallen dan gepland. Tijdens de werkzaamheden zijn verborgen constructiefouten ontdekt en blijken extra veiligheidsmaatregelen nodig. Ook spelen netcongestie en gestegen bouwprijzen een rol.

WhatsApp Image 2026-07-21 at 08.15.51

Omwonenden horen bewoner om hulp roepen bij woningbrand in Varsseveld

Een bewoner is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt bij een woningbrand in Varsseveld. Het slachtoffer is nagekeken in de ambulance, en vervolgens naar het ziekenhuis vanwege rookinhalatie.

Rens den Hartog

Organisatie blikt terug op Zwarte Cross: van nieuwe indeling tot megakatapultsprong

Na vier drukke festivaldagen kijkt de organisatie van de Zwarte Cross terug op de 29e editie. De nieuwe terreinindeling, met het hoofdpodium op een andere locatie, zorgde voor een grote verandering voor zowel bezoekers als de organisatie. Ondanks het afgelasten van de megakatapultsprong na twee ongelukken met stuntmannen, overheerst een positieve terugblik. Ondertussen is de blik alweer gericht op volgend jaar, wanneer de Zwarte Cross zijn 30-jarig jubileum viert.

Vluchtelingen aankomst Betteld

'COA dient claim van bijna 200 miljoen in tegen hotelregelaar uit Didam'

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een claim van 184,7 miljoen euro neergelegd bij een bedrijf dat noodopvang regelde voor asielzoekers uit Oekraïne. Dat meldt het Financiële Dagblad.

HeinoosfileZC

Heinoos maken feestje van file door alcoholcontrole na Zwarte Cross

Na een weekend vol gas op de Zwarte Cross wachtte maandagochtend de terugreis die voor veel bezoekers nét even anders verliep dan gehoopt. Honderden automobilisten belandden in een lange file door een politiecontrole op rijden onder invloed. Waar de één vooral baalde van de file, zagen de mannen van de Heinoos juist hun kans schoon en trokken de gitaren uit de kast om de crossers in de file op te vrolijken.

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.