gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rode loperbeleid moet bedrijven aantrekken

98606f7f1acb4a3d387b51fb5e810aaa
Redactie REGIO8 |

“Wij willen graag bereiken dat de gemeente ondernemers maximaal kan faciliteren”, stelt wethouder Sluiter. “Op het moment dat we met hen in gesprek zijn willen we de vergunningen en alle te nemen maatregelen in één keer meepakken.” De ondernemer moet het interessant vinden zich te vestigen in gemeente Oude IJsselstreek. “Het is belangrijk om een goed leefklimaat te hebben en om te zorgen voor meer werkgelegenheid.”

Bedrijfsmakelaar Bernd Beekman van Beekman & Hartman Makelaardij uit Doetinchem vindt het een juiste zet van de gemeente. “Ik denk dat het goed is dat ze zich ermee gaan bemoeien, om bedrijven hier naartoe te trekken”, aldus Beekman. “Voorheen was het qua bestemming nogal lastig om een bedrijf op de juiste plek te krijgen. Er lagen dan bezwaren waar eerst een beslissing over genomen moest worden in langdurige procedures.”

Met de uitbreiding van het logistieke bedrijventerrein DocksNLD in buurgemeente Montferland krijgt Oude IJsselstreek te maken met een groei van werkgelegenheid. “Wij hebben vooral maakbedrijven dus we gaan ons daar met name op richten. Logistieke bedrijventerreinen zijn vooral grote bedrijven met hele grote gebouwen, grote melkpakken langs de snelweg, die willen wij hier niet”, besluit Sluiter.

Foto: REGIO8

Lees ook

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.