Ulft, Nederland
Terug

Rode loperbeleid moet bedrijven aantrekken

98606f7f1acb4a3d387b51fb5e810aaa.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wij willen graag bereiken dat de gemeente ondernemers maximaal kan faciliteren”, stelt wethouder Sluiter. “Op het moment dat we met hen in gesprek zijn willen we de vergunningen en alle te nemen maatregelen in één keer meepakken.” De ondernemer moet het interessant vinden zich te vestigen in gemeente Oude IJsselstreek. “Het is belangrijk om een goed leefklimaat te hebben en om te zorgen voor meer werkgelegenheid.”

Bedrijfsmakelaar Bernd Beekman van Beekman & Hartman Makelaardij uit Doetinchem vindt het een juiste zet van de gemeente. “Ik denk dat het goed is dat ze zich ermee gaan bemoeien, om bedrijven hier naartoe te trekken”, aldus Beekman. “Voorheen was het qua bestemming nogal lastig om een bedrijf op de juiste plek te krijgen. Er lagen dan bezwaren waar eerst een beslissing over genomen moest worden in langdurige procedures.”

Met de uitbreiding van het logistieke bedrijventerrein DocksNLD in buurgemeente Montferland krijgt Oude IJsselstreek te maken met een groei van werkgelegenheid. “Wij hebben vooral maakbedrijven dus we gaan ons daar met name op richten. Logistieke bedrijventerreinen zijn vooral grote bedrijven met hele grote gebouwen, grote melkpakken langs de snelweg, die willen wij hier niet”, besluit Sluiter.

Foto: REGIO8

Lees ook

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit andere landelijke gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.