gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Rode loperbeleid moet bedrijven aantrekken

98606f7f1acb4a3d387b51fb5e810aaa
Redactie REGIO8 |

“Wij willen graag bereiken dat de gemeente ondernemers maximaal kan faciliteren”, stelt wethouder Sluiter. “Op het moment dat we met hen in gesprek zijn willen we de vergunningen en alle te nemen maatregelen in één keer meepakken.” De ondernemer moet het interessant vinden zich te vestigen in gemeente Oude IJsselstreek. “Het is belangrijk om een goed leefklimaat te hebben en om te zorgen voor meer werkgelegenheid.”

Bedrijfsmakelaar Bernd Beekman van Beekman & Hartman Makelaardij uit Doetinchem vindt het een juiste zet van de gemeente. “Ik denk dat het goed is dat ze zich ermee gaan bemoeien, om bedrijven hier naartoe te trekken”, aldus Beekman. “Voorheen was het qua bestemming nogal lastig om een bedrijf op de juiste plek te krijgen. Er lagen dan bezwaren waar eerst een beslissing over genomen moest worden in langdurige procedures.”

Met de uitbreiding van het logistieke bedrijventerrein DocksNLD in buurgemeente Montferland krijgt Oude IJsselstreek te maken met een groei van werkgelegenheid. “Wij hebben vooral maakbedrijven dus we gaan ons daar met name op richten. Logistieke bedrijventerreinen zijn vooral grote bedrijven met hele grote gebouwen, grote melkpakken langs de snelweg, die willen wij hier niet”, besluit Sluiter.

Foto: REGIO8

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.