Ulft, Netherlands

Rode loperbeleid moet bedrijven aantrekken

Regio8 | 16 november 2016 10:51 | Aangepast op 16 november 2016 10:51

“Wij willen graag bereiken dat de gemeente ondernemers maximaal kan faciliteren”, stelt wethouder Sluiter. “Op het moment dat we met hen in gesprek zijn willen we de vergunningen en alle te nemen maatregelen in één keer meepakken.” De ondernemer moet het interessant vinden zich te vestigen in gemeente Oude IJsselstreek. “Het is belangrijk om een goed leefklimaat te hebben en om te zorgen voor meer werkgelegenheid.”

Bedrijfsmakelaar Bernd Beekman van Beekman & Hartman Makelaardij uit Doetinchem vindt het een juiste zet van de gemeente. “Ik denk dat het goed is dat ze zich ermee gaan bemoeien, om bedrijven hier naartoe te trekken”, aldus Beekman. “Voorheen was het qua bestemming nogal lastig om een bedrijf op de juiste plek te krijgen. Er lagen dan bezwaren waar eerst een beslissing over genomen moest worden in langdurige procedures.”

Met de uitbreiding van het logistieke bedrijventerrein DocksNLD in buurgemeente Montferland krijgt Oude IJsselstreek te maken met een groei van werkgelegenheid. “Wij hebben vooral maakbedrijven dus we gaan ons daar met name op richten. Logistieke bedrijventerreinen zijn vooral grote bedrijven met hele grote gebouwen, grote melkpakken langs de snelweg, die willen wij hier niet”, besluit Sluiter.

Foto: REGIO8

Lees ook

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...

Friese jongeren bieden excuses aan na beschadiging motorbeeld Hengelo: 'Dit is nooit de bedoeling geweest'

De diefstal van het iconische motor-standbeeld bij de Remigiuskerk in Hengelo is al een paar dagen d...

Geen straf voor dodelijk ongeval Laag-Keppel na gesprek met nabestaanden

De 48-jarige man uit Groenlo die in oktober 2024 in Laag-Keppel een dodelijk ongeluk veroorzaakte, k...

Geen witte, maar wel een koude kerst volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...