gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

RKZVC werkt in Malaga aan droomseizoen

d6e7076f5f0f5e60ca2bfc715f512830.jpg
Redactie REGIO8 |
“We hebben al de zekerheid dat we aan het eind van het seizoen nacompetitie spelen”, zegt trainer Laurens Knippenborg vanuit Spanje. RKZVC staat momenteel op de derde plaats in de eerste klasse, maar pakte al wel de periodetitel. “Tijdens het trainingskamp gaan de koppen weer dezelfde kant op. Rohda Raalte zie ik als een sterke tegenstander in de competitie, maar niet altijd de sterkste wordt kampioen”, aldus Knippenborg. “Wij maken zeker kans en die ambitie hebben we uitgesproken.” Eerder dit seizoen won RKZVC al van huidig koploper Longa’30.

De Zieuwentse eersteklasser ging in het verleden op trainingskamp naar Turkije en Portugal, maar verblijft nu voor het derde jaar op rij in Spanje tijdens de winterstop. “In combinatie met het uitgaansleven is Malaga een prachtige stad”, vindt Knippenborg. “We kenden woensdag een prachtige dag met 22 graden. In de middag hadden we een pittige training onder prima omstandigheden.” RKZVC oefent in Malaga onder meer tegen eersteklasser Deltasport.

Silvolde kilometer verderop
Naast eersteklasser RKZVC verblijft ook hoofdklasser Silvolde in Malaga. De ploeg van trainer Dennis van Beukering werkte woensdag eveneens zijn eerste training af in Spanje. “Zij verblijven een kilometer verderop”, aldus Knippenborg over de andere Achterhoekse club in Spanje. “Maandag vliegen we samen met Silvolde terug naar Nederland.” Ook vierdeklasser HC’03 gaat nog op trainingskamp. Zij vertrekken 18 januari naar het Portugese Albufeira.

Foto: RKZVC

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.