gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Restaurant De Gulle Waard stopt

4cddb6d6f92b635578cc793033724dda
Redactie REGIO8 |
No-waste-keuken arbeidsintensief
In 2016 vieren chef Nel Schellekens en gastheer Henk den Herder het 25-jarig jubileum van hun restaurant en de zeventigste verjaardag van Henk. Het koppel vindt het een goed moment om aan het einde van dat jaar te stoppen met restaurant De Gulle Waard.
Nel Schellekens: “Met onze kleine brigade serveren we 80 gasten per avond met vaak meerdere bereidingen per gerecht. Onze no-waste-keuken met kop-tot-staart-bereidingen is de kracht van De Gulle Waard en trekt gasten vanuit heel Nederland, maar is tevens enorm arbeidsintensief en laat nauwelijks ruimte om er activiteiten naast te doen. Vanaf 2017 ga ik zeker door met de no-waste keuken en het van kop tot staart verwaarden, want daar ligt mijn hart en mijn expertise. Maar ik wil ook mijn handen vrij hebben voor het geven van presentaties, masterclasses en het verzorgen van kookworkshops en thema-avonden voor kleine groepen liefhebbers. Verder wil ik producten voor kleine regionale boeren en producenten ontwikkelen en blijf ik doorgaan met GiesZ, mijn lijn met regionale producten.”

Op zoek naar nieuwe locatie en samenwerkingsverbanden
Het paar wil niet weg uit de Achterhoek, ze zijn van de streek en de Achterhoekers gaan houden. Nel Schellekens: “Afscheid nemen van dit prachtige restaurant op het mooiste plekje van Winterswijk zal pijn doen, maar we hebben ook zin in ons nieuwe leven. We zijn nog op zoek naar een fijne plek waar we kunnen wonen, werken, produceren en waar ik in een ruimte met open keuken mijn workshops kan geven en in kleine vorm een restaurant met thema-avonden kan voeren. Voor onze toekomstplannen staan we open voor nieuwe samenwerkingsverbanden en voor tips over een geschikte locatie.”

Heel 2016 kunnen gasten als vanouds genieten van het gastheerschap van Henk en de kookkunsten van Nel en zullen er speciale (thema)menu’s worden gevoerd die via social media en de website worden gecommuniceerd.

Over De Gulle Waard
De keuken van restaurant De Gulle Waard is gebaseerd op 0% waste en 100% taste en op producten uit de Achterhoek. Patron-cuisinier Nel Schellekens werkt met een grote biodiversiteit aan groente, fruit, kruiden en bloemen en met ‘ongewenste’ dieren als bokken, haantjes en stiertjes, die van kop tot staart worden verwaard.

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich vandaag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.