Ulft, Netherlands

REGIO8 haakt aan bij Dag van de Achterhoekse Popmuziek

Tijdens de jubileumeditie van de Dag van de Achterhoekse Popmuziek krijgen artiesten uit de streek zaterdag de kans om zich te laten zien op bijzondere locaties. Ook streekomroep REGIO8 doet mee, met een vijftal optredens die live worden uitgezonden vanuit een studio in Doetinchem.
Hidde Vinkenvleugel | 16 november 2023 14:58 | Aangepast op 16 november 2023 14:58
De uitzendingen van REGIO8 staan zaterdag tussen 12.00 uur en 17.00 uur in het teken van het evenement. Vanuit de Get A Grip-studio aan de Melkweg in Doetinchem laten vijf artiesten hun muziek horen. Met optredens van onder meer Marise de Bakker en de jonge singer-songwriter Linde Lammers krijgen relatief onbekende artiesten de kans om zich te laten zien. Luisteraars van REGIO8 kunnen niet alleen via de radio genieten van de optredens, maar kunnen het ook gratis live beluisteren door naar de locatie aan de Melkweg te gaan.

Een belangrijk kenmerk van de Dag van de Achterhoekse Popmuziek is de keuze om de optredens niet op een doorsnee locatie te laten plaatsvinden, zoals een popzaal. In de hele regio zijn daarom bijzondere locaties gevonden, waaronder de twee Arriva-treinen in de Achterhoek en een kapsalon in Doetinchem. “Dit jaar zullen ongeveer tachtig acts meer dan 110 optredens realiseren op veertig verschillende locaties in de Achterhoek”, meldt de organisatie van het Achterhoekse muziekfeest.

Recordeditie
Daarmee staat de organisatie niet alleen voor een jubileum-, maar ook voor een recordeditie. “Dit betekent een indrukwekkende toename van bijna dertig procent in vergelijking met vorig jaar en kunnen we concluderen dat de Achterhoekse popmuziek volop leeft!", aldus de organisatie. "Of je nou houdt van pop, rock of electro, tijdens deze dag valt er voor iedereen wat te ontdekken.”

Het feest wordt vrijdagavond geopend op het poppodium in de DRU Cultuurfabriek in Ulft om 20.00 uur.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Politie ingezet bij dreigende situatie in centrum Doetinchem

De politie heeft woensdagmiddag met meerdere eenheden ingegrepen bij een dreigende situatie waarbij ...

Europabrug in Doetinchem deels afgesloten vanwege opknapbeurt

De Europabrug, gelegen op de Europaweg in Doetinchem, wordt een week lang onder handen genomen. De b...

Nieuwe eigenaar voor 'MediaMarkt-complex' en parkeergarage Doetinchem

Het voormalige MediaMarkt-pand en de parkeergarage aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinche...

Stadsboerin Doetinchem en Laborijn hopen op verbinding door internationale lunch

Verbinden door een bijzondere lunch met gerechten uit verschillende landen. Stadsboerin Doetinchem e...

Tunnel Winnipegstraat in Doetinchem blijft voor voetgangers

De tunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem blijft een voetgangerstunnel. Di...

Fietser van fiets geslagen nabij station Doetinchem

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt nadat hij door een andere fietser van zijn tweewieler we...