gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Racoon geniet dubbel op de Zwarte Cross

6811d6cf08e3aca9c544f61a704bd16c.jpg
Redactie REGIO8 |

“We gaan hier voor onze lol naar toe”, zegt zanger Bart van der Weide. “Als ik een beetje geluk heb mag ik op het rennerskwartier met mijn campertje en dat is gewoon dik vet feest.” De frontman van Racoon kent de Zwarte Cross niet alleen vanaf het podium, hij komt ook als bezoeker graag op het festival. “Heel veel stukjes van mijn herinneringen liggen hier”, zegt Van der Weide. “Maar ik weet niet waar, want ik ben ze echt kwijt.”

De mannen van Racoon begonnen hun optreden zaterdagavond in het licht, maar zongen hun laatste nummer in het donker. Het veld voor het hoofdpodium stond tijdens de schemer bomvol met Zwarte Crossers. “De meeste gasten mogen Racoon natuurlijk helemaal niet leuk mogen vinden, want het helemaal niet hip”, zegt Bart. “Er waren er een heleboel die toch een beetje toegaven en dachten ‘Fuck it, we komen toch!” De sfeer was volgens gitarist Stefan de Kroon dan ook erg goed. “Het is superchil, ik kan niet anders zeggen”, aldus De Kroon. “Het is heel relaxed, volgens mij is hier nooit gekloot of vechtpartijen.”

Bekijk ook:
- Aftermovie van de Zwarte Cross 2017 Zaterdag
- Opgevoerd speelgoed verrast op crossbaan
- Wens Wennemars komt uit op Zwarte Cross
- Jovink zwaait af met een knallende eindshow
- The Dreamteam laat Engelse Schans stampen

Foto: REGIO8

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.