gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Racoon geniet dubbel op de Zwarte Cross

6811d6cf08e3aca9c544f61a704bd16c
Redactie REGIO8 |

“We gaan hier voor onze lol naar toe”, zegt zanger Bart van der Weide. “Als ik een beetje geluk heb mag ik op het rennerskwartier met mijn campertje en dat is gewoon dik vet feest.” De frontman van Racoon kent de Zwarte Cross niet alleen vanaf het podium, hij komt ook als bezoeker graag op het festival. “Heel veel stukjes van mijn herinneringen liggen hier”, zegt Van der Weide. “Maar ik weet niet waar, want ik ben ze echt kwijt.”

De mannen van Racoon begonnen hun optreden zaterdagavond in het licht, maar zongen hun laatste nummer in het donker. Het veld voor het hoofdpodium stond tijdens de schemer bomvol met Zwarte Crossers. “De meeste gasten mogen Racoon natuurlijk helemaal niet leuk mogen vinden, want het helemaal niet hip”, zegt Bart. “Er waren er een heleboel die toch een beetje toegaven en dachten ‘Fuck it, we komen toch!” De sfeer was volgens gitarist Stefan de Kroon dan ook erg goed. “Het is superchil, ik kan niet anders zeggen”, aldus De Kroon. “Het is heel relaxed, volgens mij is hier nooit gekloot of vechtpartijen.”

Bekijk ook:
- Aftermovie van de Zwarte Cross 2017 Zaterdag
- Opgevoerd speelgoed verrast op crossbaan
- Wens Wennemars komt uit op Zwarte Cross
- Jovink zwaait af met een knallende eindshow
- The Dreamteam laat Engelse Schans stampen

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.