Ulft, Netherlands

Protestactie van bewoners crisisnoodopvang in Doetinchem

Tientallen bewoners van de crisisnoodopvang in Doetinchem hebben zondag gedemonstreerd. Ze vinden dat de leefomstandigheden op de opvanglocatie onder de maat zijn en maakten dat onder meer duidelijk met protestteksten op blaadjes.
Jasper Hazelaar | 8 januari 2023 18:39 | Aangepast op 8 januari 2023 18:39
De groep van enkele tientallen bewoners liep vanaf de noodopvang bij het station naar de binnenstad, waarbij ze blaadjes met protestteksten lieten zien. De asielzoekers zouden onder meer vinden dat er te weinig ruimte is om te douchen en dat de toiletten te ver verwijderd zijn van de slaapplekken. 'Haal ons alsjeblieft uit Doetinchem' en 'Het leven op straat is beter dan AZC Doetinchem' zijn twee voorbeelden van de teksten die op de blaadjes stonden.

De crisisnoodopvang bij het station in Doetinchem bestaat sinds eind augustus en biedt plek aan ongeveer tweehonderd bewoners. Recent is de duur van de verblijfslocatie verlengd tot 1 juli.

Foto: Karen Kamps

Lees ook

Politie ingezet bij dreigende situatie in centrum Doetinchem

De politie heeft woensdagmiddag met meerdere eenheden ingegrepen bij een dreigende situatie waarbij ...

Europabrug in Doetinchem deels afgesloten vanwege opknapbeurt

De Europabrug, gelegen op de Europaweg in Doetinchem, wordt een week lang onder handen genomen. De b...

Nieuwe eigenaar voor 'MediaMarkt-complex' en parkeergarage Doetinchem

Het voormalige MediaMarkt-pand en de parkeergarage aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinche...

Na lange aanloop koopt COA eindelijk opvanglocatie aan Ampsenseweg in Lochem

Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft een overeenstemming bereikt over de aankoop van ...

Stadsboerin Doetinchem en Laborijn hopen op verbinding door internationale lunch

Verbinden door een bijzondere lunch met gerechten uit verschillende landen. Stadsboerin Doetinchem e...

Tunnel Winnipegstraat in Doetinchem blijft voor voetgangers

De tunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem blijft een voetgangerstunnel. Di...