Ulft, Netherlands

Protest tegen AZC in Didam verloopt rustig

Foto: REGIO8
Het protest tegen de komst van een AZC in Didam, voorafgaand aan de raadsvergadering in 's-Heerenberg, is donderdagavond rustig verlopen. Enkele tientallen actievoerders verzamelden zich voor Gouden Handen, waar de Montferlandse gemeenteraad vergadert. Waar er bij het vorige protest nog vuurwerk werd afgestoken, verliep het ditmaal zonder incidenten.
Bart Sollman | 12 december 2024 20:10 | Aangepast op 12 december 2024 20:10
Op de agenda van de raadsvergadering stond het participatie- en communicatieplan voor de komst van een asielzoekerscentrum in Didam. De actiegroep, onder leiding van Roy Polman, benadrukte vooraf echt een vreedzaam protest te willen. Polman riep op om potten en pannen mee te nemen naar het protest om lawaai te maken. Er waren echter weinig potten en pannen te zien. Het protest verliep rustig en vreedzaam. Raadsleden konden zonder problemen naar binnen, en iedereen hield zich netjes aan de spelregels.

Het protest kreeg veel media-aandacht. Meerdere cameraploegen wisten de weg naar Montferland te vinden. Polman heeft namens de actiegroep een petitie aangeboden aan burgemeester Harry de Vries. Ruim 1.100 inwoners hebben de petitie getekend. Het doel? Een pas op de plaats, en het liefst helemaal geen AZC in Montferland. De actiegroep riep ook op tot een referendum over de komst van een AZC.

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...