gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Projectweken Graafschap College afgetrapt

d4461edc33d95eb19923d579fcdb65c4
Redactie REGIO8 |

"Wij zijn heel blij dat we als stichting Pak An samenwerken met het Graafschap college," vertelt directeur Johan Godschalk. "We hebben er zin in." Coördinator Suzanne Jansen van het Graafschap College is trots op de samenwerking. "Ons netwerk wordt steeds breder en dat willen we leerlingen ook laten zien. Kijk wat wij hebben geregeld, de directeur van de Zwarte Cross staat hier opeens in de aula!" Om de kick-off onvergetelijk te maken verzorgde Gijs Jolink, betrokken bij de stichting, een motorstunt. "Ze hebben me gevraagd of ik de pitch wilde opleuken door met de motor het Graafschap College in te rijden," aldus Jolink. "Dat heb ik natuurlijk al te graag gedaan."

Leerlingen van het Graafschap college moeten, wanneer alle pitches geweest zijn, solliciteren op een van de projecten. Stichting Pak An en Suzanne Jansen hopen dat de studenten een leerzame tijd beleven de aankomende weken. "Wat de stichting Pak An betreft gaat het om ondernemerschap dat je echt iets gaat doen maar het gaat ook over ondernemend denken. Dat kunnen ze bij ons leren", aldus Godschalk. "Het is belangrijk dat leerlingen weten hoe ze een bedrijf benaderen en hoe ze het bedrijf verder kunnen helpen." Hier is Jansen het helemaal mee eens: "Leerlingen leren op maatschappelijk gebied om samen te werken en zien dat het uit de tijd is om alleen in je eigen branche te werken."

Stichting Pak An

De Stichting Pak An is in mei 2016 opgericht door de ondernemingen Grolsch en De Feestfabriek. Het doel van stichting is om nieuwe ideeën die bijdragen aan de toekomst van de Achterhoek te ondersteunen, zowel financieel als met begeleiding. De eerste reeks ideeën zijn door de stichting beoordeeld. "We hebben 39 plannenmakers bericht kunnen doen", aldus Godschalk. "Dertien plannen zijn gehonoreerd. Daar gaan we echt mee aan de slag en die gaan we helpen." De stichting heeft een derde van plannen als positief beoordeeld, maar die plannen moeten nog beter worden uitgewerkt. Godschalk: "Die gaan mee voor de volgende ronde." De overige plannen zijn door de stichting afgewezen, maar de initiatiefnemers van die plannen zijn doorverwezen naar andere bedrijven zodat die hen mogelijk wel kunnen helpen. Voor de eerste ronde heeft de stichting in totaal 12.750 euro verstrekt.

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_3203

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 00.12.13

Voorrangsfout oorzaak van ongeval in Winterswijk

Bij een ongeval op de Kottenseweg in Winterswijk zijn donderdagavond even voor 00.00 uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Niemand raakte gewond, maar één van de voertuigen liep flinke schade op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 16.38.06

Vogeltje bevrijd uit regenpijp in Gaanderen

De brandweer is donderdagmiddag tegen 16.15 uur uitgerukt naar de Pierikstraat in Gaanderen om een vogeltje uit een regenpijp te bevrijden.

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.