gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Projectweken Graafschap College afgetrapt

d4461edc33d95eb19923d579fcdb65c4.jpg
Redactie REGIO8 |

"Wij zijn heel blij dat we als stichting Pak An samenwerken met het Graafschap college," vertelt directeur Johan Godschalk. "We hebben er zin in." Coördinator Suzanne Jansen van het Graafschap College is trots op de samenwerking. "Ons netwerk wordt steeds breder en dat willen we leerlingen ook laten zien. Kijk wat wij hebben geregeld, de directeur van de Zwarte Cross staat hier opeens in de aula!" Om de kick-off onvergetelijk te maken verzorgde Gijs Jolink, betrokken bij de stichting, een motorstunt. "Ze hebben me gevraagd of ik de pitch wilde opleuken door met de motor het Graafschap College in te rijden," aldus Jolink. "Dat heb ik natuurlijk al te graag gedaan."

Leerlingen van het Graafschap college moeten, wanneer alle pitches geweest zijn, solliciteren op een van de projecten. Stichting Pak An en Suzanne Jansen hopen dat de studenten een leerzame tijd beleven de aankomende weken. "Wat de stichting Pak An betreft gaat het om ondernemerschap dat je echt iets gaat doen maar het gaat ook over ondernemend denken. Dat kunnen ze bij ons leren", aldus Godschalk. "Het is belangrijk dat leerlingen weten hoe ze een bedrijf benaderen en hoe ze het bedrijf verder kunnen helpen." Hier is Jansen het helemaal mee eens: "Leerlingen leren op maatschappelijk gebied om samen te werken en zien dat het uit de tijd is om alleen in je eigen branche te werken."

Stichting Pak An

De Stichting Pak An is in mei 2016 opgericht door de ondernemingen Grolsch en De Feestfabriek. Het doel van stichting is om nieuwe ideeën die bijdragen aan de toekomst van de Achterhoek te ondersteunen, zowel financieel als met begeleiding. De eerste reeks ideeën zijn door de stichting beoordeeld. "We hebben 39 plannenmakers bericht kunnen doen", aldus Godschalk. "Dertien plannen zijn gehonoreerd. Daar gaan we echt mee aan de slag en die gaan we helpen." De stichting heeft een derde van plannen als positief beoordeeld, maar die plannen moeten nog beter worden uitgewerkt. Godschalk: "Die gaan mee voor de volgende ronde." De overige plannen zijn door de stichting afgewezen, maar de initiatiefnemers van die plannen zijn doorverwezen naar andere bedrijven zodat die hen mogelijk wel kunnen helpen. Voor de eerste ronde heeft de stichting in totaal 12.750 euro verstrekt.

Foto: REGIO8

Lees ook

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.

IMG-20260512-WA0023.jpg

Handbalclub Artemis’15 aast op eredivisieticket: ‘Ik verwacht een bomvolle Bongerd’

De Doetinchemse handbalclub Artemis’15 wil zaterdag geschiedenis schrijven. Het eerste herenteam kan in de eigen sporthal De Bongerd promoveren naar de eredivisie én het kampioenschap op naam schrijven. Weinig kan het feest meer in de weg zitten.

Container-Rijnhaven Emmerich.jpg

Grenshaven Emmerich breidt uit: vooral goed nieuws voor transportbedrijven in de regio

De Rijnhaven in Emmerich heeft een nieuwe stap gezet in de modernisering. Sinds maandag hebben ze een nieuwe containerkraan. Dat levert de Duitse grenshaven meer capaciteit op en geeft de economische ontwikkeling van Emmerich een extra impuls. Ook voor transport- en overslagbedrijven in de Achterhoek is de uitbreiding belangrijk.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 10.42.39.jpeg

Gewonden bij botsing tussen auto's net over de grens bij Eibergen

Twee automobilisten zijn woensdagochtend net over de grens bij Eibergen tegen elkaar gebotst. Beide bestuurders raakten gewond en zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.

A12.jpeg

Na weken verkeersellende is de A12 weer vrij

Automobilisten kunnen opgelucht ademhalen. De snelweg A12 tussen Arnhem en Duitsland is sinds vanochtend vroeg weer helemaal open, want het werk aan de IJsselbrug is klaar. Dat is een dag eerder dan gepland.