Ulft, Nederland
Terug

Prakticon blijft geld ophalen voor medicijn

9cd0f0a8b516e50d5392a56ff6f439a4.jpg
Redactie REGIO8 |
"Het medicijn tegen Huntington kost ongeveer vier miljoen euro", vertelt leraar Chiel Zonsveld. Hij was een van de leraren die woensdag werd opgesloten in het glazen huis in Doetinchem. Door de massale steun tijdens die actie zijn de leraren hoopvol dat mensen hen blijven steunen. "Aangezien we al meer geld hebben opgehaald dan verwacht, zijn we ervan overtuigd dat we de vier miljoen ook kunnen halen." Hoe de school meer geld wil gaan ophalen weten ze nog niet.

Vier leraren werden woensdagmiddag voor twee dagen in het glazen huis opgesloten. De school koos met een specifieke reden om de stichting Huntington te steunen. "Afgelopen mei zijn wij helaas bekend geworden met deze ziekte, omdat een leerkracht uit ons team die diagnose heeft gekregen", aldus Zonsveld. "Hij heeft besloten om daarmee in de publiciteit te treden en niet stil te zitten maar in actie te komen." Stichting Huntington zamelt geld in om wetenschappelijk onderzoek te financieren dat tot een genezende therapie voor de ziekte moet leiden.

Foto: REGIO8

Lees ook

FransBauer0.png

Van Koningsweekend tot concert op De Vijverberg: volle evenementenagenda in Doetinchem

Muziek vanaf de kade langs de Oude IJssel, foodtrucks aan het water en een stadionconcert op De Vijverberg: Doetinchem maakt zich op voor een nieuw jaar vol evenementen. De stadsgemeente wil daarbij niet alleen vernieuwen, maar ook bijvoorbeeld het vertrouwde en feestelijke gevoel van het Koningsweekend van vorig jaar opnieuw laten herleven. Daarnaast verschijnen er sommige evenementen in een nieuw jasje.

Zwembad30.jpg

Zwembad(en) Berkelland wordt onderwerp van verkiezingsstrijd

ANALYSE | De jarenlange discussie over één, twee of zelfs vijf zwembaden wordt in Berkelland over de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart getild. Maar daarmee is voor een deel van de zittende raadsleden de kous niet af: het wordt een verkiezingsitem!

Politie handboeien 4.JPG

'Gevoelloos monster' Mark S. uit Borculo hoort jarenlange celstraf en tbs tegen zich eisen

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een straf van 12 jaar cel en tbs met dwang voor Mark S., de 32-jarige man uit Borculo die verdacht wordt van grootschalige en jarenlange sextortion van jonge vrouwen. De officier van justitie stelde de eis op de vierde dag van de rechtszaak in Groningen.

ToerismeCampingCaravanTent0.png

Bronckhorst wil investeren in recreatie en toerisme: toeristenbelasting moet omhoog

De gemeente Bronckhorst wil meer investeren in recreatie en toerisme, blijkt uit een door hun gepresenteerde visie. Zij willen dat toeristen vaker terugkomen, langer blijven en meer besteden in de gemeente.

DidamBrand1.png

Bankstel tegen gevel speelde rol bij verwoestende brand Begoniastraat Didam

Woningbouwcorporatie Plavei heeft meer duidelijkheid over de brand op 13 mei 2025 waarbij een heel huizenblok verwoest werd. Na ongeveer negen maanden is het onderzoek van de VNOG (Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland) gepresenteerd. Het antwoord is niet zo bevredigend als misschien wel verwacht.

lochem gemeentehuis0.jpg

Bedrijfsleven waarschuwt Lochem: ‘Zonder ruimte en stroom vertrekken bedrijven’

De Industriële Kring Lochem (IKL) ziet het gebrek aan bedrijfsruimte en de overbelasting van het elektriciteitsnet als een groeiend probleem voor het lokale bedrijfsleven. Tijdens een verkiezingsdebat met gemeenteraadsfracties waarschuwde voorzitter Nico Groen dat bedrijven de gemeente verlaten als er niet op tijd structurele oplossingen komen.