gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie zoekt tipgever die naam schutter noemde in coldcase Tonny ter Horst

2c781379b31b51475b74a8db3bf17230

De politie zoekt een anonieme tipgever die vorige week dinsdag de naam van een mogelijke schutter heeft genoemd in het onderzoek naar de moord op Tonny ter Horst. Tonny werd ruim 23 jaar geleden doodgeschoten in Terborg, de coldcase werd recent weer opgestart vanwege nieuwe informatie.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De gezochte tipgever gaf de informatie vorige week dinsdag door, nog voor de speciale uitzending van Opsporing Verzocht vanuit Terborg op televisie was. “Met één van de anonieme tippers wil het coldcaseteam graag verder praten”, liet de politie dinsdagavond in de nieuwste uitzending van Opsporing Verzocht weten. “Dat is iemand die om 20.15 uur, dus nog voor onze uitzending, contact opnam met Meld Misdaad Anoniem. Diegene gaf een naam door van de vermoedelijke schutter en vertelde dat Tonny de daders overlopen heeft en op het verkeerde moment op de verkeerde plek was.”

De uitzending vanuit Terborg leverde de politie in totaal twintig tips op in de moordzaak, die worden nu onderzocht. De moord gebeurde op 20 oktober 2000. De toen 34-jarige Tonny was onderweg naar de toenmalige coffeeshop aan de Industrieweg toen hij werd neergeschoten. Dat gebeurde door twee mannen die even daarvoor de wietzaak hadden overvallen. De daders zijn nooit gevonden.

Lees ook

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.