gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie houdt 15-jarige aan voor bedreiging op station Doetinchem

85ff4b7f25c81a64c70def83db3cc78e.jpg

De politie heeft donderdagavond een 15-jarige jongen uit Enschede aangehouden voor bedreiging op het station in Doetinchem. De minderjarige had verschillende voorwerpen bij zich waarmee een explosief gemaakt kan worden.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij de politie kwam donderdagavond een telefoon binnen dat er een jongen op het station in Doetinchem liep die materiaal bij zich had waarmee hij voor een explosie kon zorgen. 'De politie ging daarop ter plaatse en heeft in verband met de veiligheid de omgeving afgezet en de jongen aangehouden voor bedreiging van de politie', laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. 'Hij had een zware jas met inhoud bij zich.’

Om deze inhoud te controleren schakelde de politie een explosievenverkenner in om zeker te weten. ‘In de jas zaten voorwerpen waarmee je een explosief kunt samenstellen’, aldus de woordvoerder. Wat voor voorwerpen dit exact waren kan de politie niet zeggen.

Vanwege de dreigende situatie werd tijdelijk al het treinverkeer in Doetinchem stilgelegd. De omgeving rondom het station werd ook ruim afgezet door de in grote getale ter plaatse gekomen agenten.

Lees ook

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.