gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Politie houdt 15-jarige aan voor bedreiging op station Doetinchem

85ff4b7f25c81a64c70def83db3cc78e

De politie heeft donderdagavond een 15-jarige jongen uit Enschede aangehouden voor bedreiging op het station in Doetinchem. De minderjarige had verschillende voorwerpen bij zich waarmee een explosief gemaakt kan worden.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Bij de politie kwam donderdagavond een telefoon binnen dat er een jongen op het station in Doetinchem liep die materiaal bij zich had waarmee hij voor een explosie kon zorgen. 'De politie ging daarop ter plaatse en heeft in verband met de veiligheid de omgeving afgezet en de jongen aangehouden voor bedreiging van de politie', laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. 'Hij had een zware jas met inhoud bij zich.’

Om deze inhoud te controleren schakelde de politie een explosievenverkenner in om zeker te weten. ‘In de jas zaten voorwerpen waarmee je een explosief kunt samenstellen’, aldus de woordvoerder. Wat voor voorwerpen dit exact waren kan de politie niet zeggen.

Vanwege de dreigende situatie werd tijdelijk al het treinverkeer in Doetinchem stilgelegd. De omgeving rondom het station werd ook ruim afgezet door de in grote getale ter plaatse gekomen agenten.

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.