Ulft, Netherlands

Ploeterend De Graafschap verliest bij Roda JC

De slechte serie van De Graafschap heeft een vervolg gekregen op bezoek bij Roda JC. De Doetinchemmers waren opnieuw aanvallend onmachtig en verloren met 2-0, waardoor de positie van trainer Reinier Robbemond verder onder druk komt te staan.
Jasper Hazelaar | 18 maart 2022 15:25 | Aangepast op 18 maart 2022 15:25
Jonathan Vergara Berrio, Joey Konings en Danny Verbeek kregen een basisplek van trainer Reinier Robbemond, die ingreep na vier wedstrijden zonder winst. Na een miscommunicatie tussen doelman Hidde Jurjus en Ted van de Pavert tekende Patrick Pflücke in de tiende minuut voor de 1-0. De Duitser kreeg vlak daarna een nieuwe kans, ditmaal bracht Jurjus redding. De Graafschap stelde er weinig tegenover, de aanvallers werden nauwelijks aan het werk gezet. De thuisploeg werd voor rust nog gevaarlijk via Dylan Vente (schot voorlangs) en Bryan Limbombe (redding Jurjus).

In de tweede helft kwamen beide ploegen lange tijd niet tot kansen, tot de zeventigste minuut. Davy van den Berg schoot eerst met links op de kruising, direct daarna teisterde hij met zijn rechtervoet de lat. Op aangeven van Pflücke gooide Vente in de 73e minuut met een kopbal de wedstrijd op slot: 2-0. Robbemond wisselde vervolgens drie keer.Tien minuten voor tijd schoot Sam Hendriks op de vuisten van Roda-doelman Rody de Boer. Uit de corner daarop eindigde de bal van Devin Haen op de lat, ook de rebound van Van de Pavert ging er niet in.

Supporters van De Graafschap in het uitvak riepen na het verlies om het vertrek van trainer Robbemond. De club zakt door de nederlaag naar de negende plek. Het gat met tegenstander Roda JC, nu de nummer zes, is opgelopen tot vijf punten. Vrijdagavond vervolgt De Graafschap de competitie met een thuiswedstrijd tegen MVV Maastricht.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

De Graafschap|Roda JC|

Meest gelezen

Na vijftig jaar stopt 'dreamteam' met buurtsuper in Kilder

Remco Geurts | Bart Sollman | 15 jan 2026 10:56

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Spits Theodoridis verlaat De Graafschap al na half jaar

De Griekse spits Dimitrios Theodoridis laat de Achterhoek na slechts een half seizoen weer achter zi...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...