gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Plastic Fabriek bezoekt school Breedenbroek

e4a2e1fbbaa7f37e82b752b20c3287be.jpg
Redactie REGIO8 |

"We maken hier doelpaaltjes voor de kinderen, maar de achterliggende gedachte is dat je circulair aan de gang kunt gaan met afval", vertelt Bram Peters van Plastic Fantastic, de plastic fabriek. Leerlingen hadden afval meegenomen dat in de mobiele fabriek wordt omgevormd tot spelmateriaal. "Met shampooflessen kan je haast niet spelen", zegt een van de enthousiaste leerlingen. "Nu maken we er dingen van waar je mee kan spelen."

Oude IJsselstreek is een offensief gestart om binnen de gemeente meer aandacht te krijgen voor de afvalinzameling. Vanaf 1 januari is de afvalinzameling namelijk gewijzigd. "Plastic is een waardevolle grondstof waar je van alles mee kan doen", aldus Conny Huijskers, beleidsadviseur afval en milieu bij de gemeente Oude IJsselstreek. Zij verwacht dat ouders het goede voorbeeld van de kinderen volgen: "Ik denk dat dat wel lukt, de kinderen zijn namelijk erg fanatiek."

Foto: REGIO8

Lees ook

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.