Ulft, Netherlands

Plan flaneersteiger gepresenteerd

Regio8 | 9 september 2015 15:26 | Aangepast op 9 september 2015 15:26
De steiger wordt aangelegd volgens een 'kop-buik-staart'-principe. Op de kop van de steiger komen trappen waarmee de steiger betreden kan worden. In de buik is eventueel ruimte voor horeca of een stadsstrand en bij de staart is de toegang voor mindervaliden en ligt het parkeerterrein.De steiger moet dit jaar nog aangelegd worden. 
In eerste instantie komt er alleen een houten steiger. Andere initiatieven zoals permanente horeca zijn voorlopig toekomstmuziek. Wel is het mogelijk om tijdelijk een strandje aan te leggen of een ijscokar neer te zetten.

Explosiegevaar
De steiger moet dit jaar nog aangelegd worden. Het enige wat bij de gepresenteerde plannen roet in het eten kan gooien is archeologisch onderzoek. Dat moet gedaan worden, onder andere vanwege het verleden van Doetinchem in de Tweede Wereldoorlog. De stad werd eind maart 1945 zwaar gebombardeerd. De mogelijkheid bestaat dat er niet ontplofte explosieven in de berm of op de bodem van de Oude IJssel liggen.

Foto: Lodewijk Baljon Landschapsarchitecten

Lees ook

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Veel landen hebben hun eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben z...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Ulft een zacht en regenachtig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...