Ulft, Nederland
Terug

Pijnlijk afscheid Vreman voor De Graafschap

fcac0e981a1887917019bdd44a2a5309.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik vond het een moeilijk bericht naar Jan Vreman toe”, aldus manager voetbalzaken Peter Hofstede, die aangeeft dat het gebrek aan goede resultaten oorzaak was van de beslissing. “We hebben een reeks van wedstrijden gehad waarvan we hoopten dat de ommekeer zou komen. De resultaten bleven echter ver achter bij de verwachtingen. Dan moet je op een gegeven moment beslissen om het anders te doen. We kunnen ons niet veroorloven om hier te blijven staan of nog verder weg te zakken.”

Een plaats in de play-offs is volgens Hofstede noodzakelijk. “Voor een club als De Graafschap is een jaar Jupiler League niet rendabel, je zult de play-offs moeten halen om nog iets van het seizoen te maken.” Wat dat betreft hoopt de manager op een schokeffect. “Ik denk dat het goed is dat er een nieuw gezicht voor de groep komt. De jongens zitten in een spiraal van negativiteit en weinig vertrouwen. We hopen dat dat met de komst van een nieuwe man terugkeert.”

Nog geen duidelijkheid over opvolging
Het is nog niet duidelijk wie er maandag leiding geeft aan de selectie tijdens de training. “We hebben daar ideeën over, maar het is nu nog zo vers”, aldus Hofstede. De Graafschap verwacht maandagochtend duidelijkheid te kunnen geven over wie er vrijdagavond tegen MVV op de bank zit. “Ik denk niet dat er intern mogelijkheden zijn om het op te vangen”, vertelt de manager voetbalzaken. “Maar ik ga niet in op namen. We moeten heel erg ons best doen om de juiste opvolger te vinden. Die hopen we heel snel te presenteren.”

Lees ook

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.

VanKeukentafelNaarKieslijst3.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Onno en Thomas van de Groep in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Onno en Thomas van de Groep, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Oude IJsselstreek.

Jeroen Berends0.jpg

Doetinchemse CDA-lijsttrekker Berends naar Het Grote Gemeentedebat

Lijsttrekker van het CDA Doetinchem Jeroen Berends is uitgenodigd voor Het Grote Gemeentedebat. Tijdens het debat gaat hij met lijsttrekkers uit grote gemeenten, zoals Amsterdam, Den Haag en Utrecht, in gesprek over de toekomst van gemeenten en de rol van de lokale politiek. Het debat wordt georganiseerd door de commissie Democratie en Debat, samen met Binnenlands Bestuur in Nieuwspoort Den Haag.

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.