gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pijnlijk afscheid Vreman voor De Graafschap

fcac0e981a1887917019bdd44a2a5309
Redactie REGIO8 |
“Ik vond het een moeilijk bericht naar Jan Vreman toe”, aldus manager voetbalzaken Peter Hofstede, die aangeeft dat het gebrek aan goede resultaten oorzaak was van de beslissing. “We hebben een reeks van wedstrijden gehad waarvan we hoopten dat de ommekeer zou komen. De resultaten bleven echter ver achter bij de verwachtingen. Dan moet je op een gegeven moment beslissen om het anders te doen. We kunnen ons niet veroorloven om hier te blijven staan of nog verder weg te zakken.”

Een plaats in de play-offs is volgens Hofstede noodzakelijk. “Voor een club als De Graafschap is een jaar Jupiler League niet rendabel, je zult de play-offs moeten halen om nog iets van het seizoen te maken.” Wat dat betreft hoopt de manager op een schokeffect. “Ik denk dat het goed is dat er een nieuw gezicht voor de groep komt. De jongens zitten in een spiraal van negativiteit en weinig vertrouwen. We hopen dat dat met de komst van een nieuwe man terugkeert.”

Nog geen duidelijkheid over opvolging
Het is nog niet duidelijk wie er maandag leiding geeft aan de selectie tijdens de training. “We hebben daar ideeën over, maar het is nu nog zo vers”, aldus Hofstede. De Graafschap verwacht maandagochtend duidelijkheid te kunnen geven over wie er vrijdagavond tegen MVV op de bank zit. “Ik denk niet dat er intern mogelijkheden zijn om het op te vangen”, vertelt de manager voetbalzaken. “Maar ik ga niet in op namen. We moeten heel erg ons best doen om de juiste opvolger te vinden. Die hopen we heel snel te presenteren.”

Lees ook

RellenDidam

Dilemma’s achter de schermen rond uit de hand gelopen bekerfinale Didam: 'Opschalen?'

Bij de bekerfinale tussen voetbalclubs Longa'30 uit Lichtenvoorde en Bennekom op het sportcomplex van DVC'26 in Didam gaat het woensdag 13 mei vreselijk mis. Na afloop van de met 5-4 door Bennekom gewonnen wedstrijd ontstaan meerdere vechtpartijen en wordt veel vuurwerk afgestoken. De gemeente, politie en justitie houden dan al dagen rekening met mogelijke ongeregeldheden, dat blijkt uit tientallen via de Wet open overheid (Woo) openbaar gemaakte documenten. Toch wordt pas na het laatste fluitsignaal een noodbevel afgegeven.

Gaanderen112

Fietser gewond na aanrijding in Gaanderen

Een fietser is vrijdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Gaanderen. Het slachtoffer moet voor controle mee naar het ziekenhuis.

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.