gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Pijnlijk afscheid Vreman voor De Graafschap

fcac0e981a1887917019bdd44a2a5309.jpg
Redactie REGIO8 |
“Ik vond het een moeilijk bericht naar Jan Vreman toe”, aldus manager voetbalzaken Peter Hofstede, die aangeeft dat het gebrek aan goede resultaten oorzaak was van de beslissing. “We hebben een reeks van wedstrijden gehad waarvan we hoopten dat de ommekeer zou komen. De resultaten bleven echter ver achter bij de verwachtingen. Dan moet je op een gegeven moment beslissen om het anders te doen. We kunnen ons niet veroorloven om hier te blijven staan of nog verder weg te zakken.”

Een plaats in de play-offs is volgens Hofstede noodzakelijk. “Voor een club als De Graafschap is een jaar Jupiler League niet rendabel, je zult de play-offs moeten halen om nog iets van het seizoen te maken.” Wat dat betreft hoopt de manager op een schokeffect. “Ik denk dat het goed is dat er een nieuw gezicht voor de groep komt. De jongens zitten in een spiraal van negativiteit en weinig vertrouwen. We hopen dat dat met de komst van een nieuwe man terugkeert.”

Nog geen duidelijkheid over opvolging
Het is nog niet duidelijk wie er maandag leiding geeft aan de selectie tijdens de training. “We hebben daar ideeën over, maar het is nu nog zo vers”, aldus Hofstede. De Graafschap verwacht maandagochtend duidelijkheid te kunnen geven over wie er vrijdagavond tegen MVV op de bank zit. “Ik denk niet dat er intern mogelijkheden zijn om het op te vangen”, vertelt de manager voetbalzaken. “Maar ik ga niet in op namen. We moeten heel erg ons best doen om de juiste opvolger te vinden. Die hopen we heel snel te presenteren.”

Lees ook

Boumans.jpg

Boumans roept tot verantwoordelijkheid in Den Haag om asielcrisis: 'Je kunt niet halfslachtig te werk gaan'

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem uit stevige kritiek op de manier waarop in Den Haag wordt gesproken over de spreidingswet en asielopvang. Volgens hem zorgt de politieke discussie ervoor dat bestaande wetgeving onder druk komt te staan en dat dit leidt tot onrust in de samenleving. Dat zei hij in het televisieprogramma Buitenhof, waar hij sprak als burgemeester en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

IMG-20260518-WA0016.jpg

Handballers van Doetinchemse Artemis’15 pakken eredivisieticket

De handbalmannen van Artemis’15 sloten het seizoen zaterdagavond in eigen huis glansrijk af. In Doetinchem werden de Achterhoekers officieel kampioen van de eerste divisie. Daarmee spelen ze volgend seizoen in de Next Handball League (voorheen eredivisie).

Politie handboeien 1.JPG

Man uit Borculo reed masturberend voorbij meisjes: 'Ik ben heel dom geweest'

Een man (28) uit Borculo schaamt zich dood voor het masturberen in zijn auto terwijl hij meisjes inhaalde die naar school fietsten. "Ik ben heel dom geweest", zei hij vrijdag in de rechtszaak tegen hem.

Scherm­afbeelding 2026-05-16 om 11.16.23.png

Achterhoek middelpunt van touwtrekwereld

Zweet, brute kracht en pure passie in de Achterhoek. Beltrum is dit weekend het middelpunt van de touwtrekwereld. Touwtrekvereniging VIOS Bison organiseert namelijk een groot internationaal toernooi. Deelnemers van 178 verschillende teams komen vanuit alle windstreken naar sportpark De Sonders om de titel van touwtrekmeester te winnen.

WhatsApp Image 2026-05-13 at 12.57.29 (1).jpeg

Al meer dan kwart eeuw leeft Paul Rabelink voor Sterkste Man

Wat begon als een eenmalige promotie voor zijn sportschool is inmiddels uitgegroeid tot meerdere evenementen van formaat. Al 26 jaar zet Paul Rabelink zich met ziel en zaligheid in voor de Sterkste Man. Komende zaterdag organiseert hij weer een halve finale van het krachtpatsersevenement bij de DRU in Ulft.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.